مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مطابق شاخص بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل (QS) در سال 2020 برترین شهر دانشجویی کانادا شهر مونترال کانادا می باشد. در رده های دوم و سوم بهترین های کانادا شهرهای تورنتو و ونکور قرار دارند. کانادا به عنوان یکی از برترین مقاصد تحصیلی در کل دنیا معروف است. اغلب شهرهای کانادا دارای یک محیط علمی جذاب بوده و علاوه بر آن، فعالیت های تفریحی و جالبی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهند. بنابراین آنچه که کانادا را از دیگر مقاصد تحصیلی متمایز می سازد، وجود شهرهای دانشجویی در این کشور می باشد.

بی تردید اولین چیزی که به هنگام صحبت درباره کانادا به ذهن خطور می کند، تحصیل در دانشگاه های کانادا می باشد. دانشگاه های مک گیل، تورنتو، بریتیش کلمبیا و … دانشگاه هایی هستند که همه ساله با خیل عظیم درخواست های دانشجویان از سرتاسر دنیا مواجه می شوند. این امر نیز چیزی نیست به جز کیفیت آموزشی فراتر از کلاس جهانی و نیز کیفیت زندگانی برتر کشور کانادا. بنابراین طبیعی است که در این میان سوالاتی نیز مطرح شود:

  1. برترین شهرهای کانادایی جهت تحصیل کدام شهرها هستند؟
  2. بهترین شهر دانشجویی کانادا کدام شهر است و هزینه تحصیل در آن چقدر است؟
  3. برترین دانشگاه کانادا در سطوح ملی و جهانی چیست و در کدام شهر قرار دارد؟

شرایط ویزای تحصیلی کانادا (check)

مونترال از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

شهر مونترال به عنوان بزرگترین شهر در استان فرانسوی زبان کبک و دومین شهر بزرگ کانادا است. در مجموع، در مونترال 4 دانشگاه وجود دارد. علاوه بر این هفت موسسه اعطاء کننده مدرک و 12 کالج عمومی و حرفه ای (CEGEP) وجود دارد. شهر مونترال بالاترین تمرکز دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در کل کلانشهرهای آمریکای شمالی در اختیار دارد. مونترال در اصطلاح عامه مردم به عنوان پایتخت فرهنگی کشور کانادا شهرت دارد. این شهر ترکیبی منحصربه فرد از پیشرفت اروپایی و آمریکایی را نشان می دهد.

همه ساله مونترال پذیرای انواع جشن ها و فستیوال های ملی و جهانی همانند فستیوال کمدی خنده، فستیوال آتش بازی و … می باشد. همین امر نیز بر جذابیت مونترال برای دانشجویان خارجی می افزاید. از بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مونترال می توان به دانشگاه مک گیل اشاره کرد که به عنوان دومین دانشگاه برتر سال 2019 کانادا شناخته می شود. هزینه تحصیل فوق لیسانس ها در دانشگاه مونترال C$8186 (دلار کانادا) و هزینه تحصیل PhD حدود C$7348 (دلار) میباشد. برای آشنایی هر چه بیشتر با این دانشگاه های مونترال، جدول زیر را ملاحظه نمایید:

  رتبه جهانی در سال 2019 (رنکینگ QS) زبان آموزشی
McGill University 33 انگلیسی
Universite de Montreal مشترکا 149 فرانسه
Concordia University مشترکا 464 انگلیسی

تورنتو از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

شهر تورنتو به عنوان پایتخت استانی اونتاریو و بزرگترین شهر کانادا می باشد. این شهر به عنوان یکی از شهرهای چندفرهنگی بسیار معروف جهان نیز شناخته می شود. فقط در حدود نیمی از 2.8 میلیون نفری تورنتو جزو جمعیت مهاجر از اقصی نقاط دنیا می باشد. این شهر مکان جالب و متنوعی برای زندگی هم محسوب می شود، مخصوصا با فرهنگ متنوع آن. علاوه بر اینها، تورنتو میزبان بازار سهام تورنتو و نیز 5 تا از بزرگترین بانک های کانادا می باشد. توجه داشته باشید که تورنتو با شاخص هزینه زندگی 79.13 گرانترین شهر کانادا نیز محسوب می شود.

پس تورنتو مرکز مالی پیشرو کانادا و نیز به عنوان مرکز پیشرو جهانی در عرصه تفریحات، رسانه و صنایع نوآور و خلاق محسوب می شود. وجود موزه ها و گالزی های هنری و نیز برگزاری فستیوال بین المللی فیلم تورنتو از جذابیت های تورنتو برای دانشجویان خارجی به حساب می آید. تورنتو همچنین میزبان برترین دانشگاه کانادا یعنی University of Toronto با رتبه 28 جهانی در رنکینگ دانشگاهی QS میباشد. از دیگر دانشگاه های معروف شهر تورنتو می توان به York University (مشترکا رتبه 481) و Ryerson University (رتبه 801- 1000( اشاره کرد.

ونکور جزو بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

رتبه سوم از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی تعلق دارد به شهر ونکور. شهر ونکور یک شهر نسبتا جدید در ساحل غربی کانادا است. این شهر می تواند برترین شهر برای کسانی باشد که به دنبال ترکیب زندگی شهری با جذابیت های طبیعی هستند. این جاذبه طبیعی شامل جنگل های سرسبز و پرپشت، دریاچه های آبی زیبا تا کوه های زیبای راکی کانادا می باشد. آیا می دانستید ونکور همچنین به عنوان سومین متروپل یا کلانشهر کانادا نیز معروف است.

ونکور از دوست داشتنی ترین شهرهای جهان و کانادا نیز معروف است. این شهر همچنین پذیرای ایرانیان بسیاری نیز می باشد. این شهر نیز با وجود ماهیت چند فرهنگی خود میزبان فستیوال ها و جشنواره های فرهنگی و هنری است. از معروفترین دانشگاه های شهر ونکور می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • University of Biritish Columbia (رتبه 47 بین المللی)
  • Simon Fraser University (مشترکا 264)
  • University of Victoria (مشترکا 359)

کبک از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا

اگر شما دوستدار شهرهای تاریخی و زیبا هستید، شهری بهتر از شهر کبک نخواهید یافت. این شهر در قرن 17 میلادی بنا نهاده شده است. کبک پایتخت استانی و به عنوان یکی از شهرهای فرانسوی زبان کانادا محسوب می شود. در حدود 37 سایت تاریخی ملی کانادا در شهر کبک قرار دارد. از همین روی، کبک خود یک شهر موزه ای بزرگ در کانادا محسوب می شود. علاوه بر بحث فرهنگی، کبک بخاطر کارناوال زمستان رنگی، فستیوال های هنری و کنسرت های موسیقی زنده معروف می باشد.

آیا می دانید که کبک پایین ترین ترخ بیکاری کانادا را داراست؟ بله، شهر کبک در سال 2019 پایین ترین نرخ بیکاری کل کانادا را با 2.4% به خود اختصاص می دهد. این در حالی است که نرخ بیکاری خود کانادا هنوز هم 5.5% اعلام می شود. دانشگاه های دولتی و خصوصی زیادی در شهر کبک فعالیت دارند. از جمله سرشناس ترین این دانشگاه ها می توان به Laval University (رتبه 402 جهانی) و Universite de Quebec اشاره نمود.

ادمونتون از برترین شهرهای کانادا جهت تحصیل

شهر ادمونتون پایتخت استان آلبرتا کانادا میباشد. ادمونتون به خاطر فستیوال ها، جشنواره ها و بازارچه هایبین المللی خود زبانزد خاص و عام است. بازارچه West Edmonton Mall سابقا  به عنوان بزرگترین بازارچه خرید در دنیا مطرح بود و هم اینک بزرگترین مرکز خرید آمریکای شمالی می باشد. علاوه بر اینها نمی توان از وجود پارک ها، موزه ها و مراکز تفریحی و ورزشی شهر ادمونتون کانادا نیز گذشت. از بین دانشگاه های موجود در ادمونتون، سرشناس ترین آنها University of Alberta می باشد که مشخصات و شرایط تحصیل در این  دانشگاه کانادایی را می توانید در جدول ذیل ملاحظه نمایید:

رتبه بین المللی 109
رتبه ملی 6
نوع دانشگاه دولتی
شهریه سالانه $5300 (دلار) و هزینه زندگی دانشجویی $1750 (دلار)
آدرس خیابان 114، خیابان 89، ادمونتون، آلبرتا T6G2R3، کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی و اعزام سریع و آسان دانشجو به کانادا، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند بهترین گزینه باشد. وکلای حقوقی و کارشناسان ارشد مهاجرتی این موسسه با تکیه بر علم روز مهاجرتی و حقوقی همواره آماده پاسخگوی سوالات شما عزیزان میباشند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.