مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان را می شناسید ؟

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان کدام ها هستند؟ از لحاظ اقتصادی یا اب و هوای سالم و موقعیت جغرافیایی این بهترین ها دچار تغییر می شوند. اما ما در این بخش از لحاظ آماری به این انتخاب پرداخته ایم که شما را هم در جریان آن خواهیم گذاشت.

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان
بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان شهرهایی هستند که از نظر اقتصادی و شرایط زندگی در سطح مطلوبی قرار دارند و متقاضیان ایرانی می توانند در این شهرها به راحتی زندگی کنند. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت متقاضیان و هموطنان عزیز را از شرایط زندگی در بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان و سایر موارد مرتبط آگاه خواهند ساخت.

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان و زندگی در آنها

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

کانادا در بین محبوب ترین مقاصد برای ایرانیانی که به دنبال مهاجرت هستند باقی مانده و تعداد مهاجران ایرانی در لیست تعداد مهاجران خارجی در کشور کانادا رتبه پنجم را به خود اختصاص داده اند. جمعیت مهاجران ایرانی در کانادا از نظر میانگین سنی نسبتاً پایین مشخص شده است. در سرشماری سال 1996 مشخص شد که حدود 12٪ مردم ایرانی در کشور کانادا کمتر از 10 سال سن داشتند، در حالی که 22٪ در سنین 10 تا 24 سال بودند. همچنین 35% ایرانیان مقیم کانادا بین سنین 25 و 39 سال بودند و فقط 6.5٪ از ایرانیان این کشور بالای 60 سال سن داشته اند. اگرچه اکثر ایرانیان در کانادا مسلمان هستند اما در بین آنها اعضای گروه های مذهبی و قومی دیگری نیز وجود دارند. لازم به ذکر است که اکثر مهاجران ایرانی در مراکز شهرهای بزرگ در کانادا مستقر شده اند.

بهترین شهرهای کانادا برای کار را هم مطالعه کنید.

به طور کلی 50٪ مهاجران ایرانی در کانادا در انتاریو، 20٪ در کبک و 20٪ در بریتیش کلمبیا زندگی می کنند. اکثر مهاجران ایرانی از مناطق شهری ایران به کانادا مهاجرت می کنند به همین دلیل آنها تصمیم به اسکان در مراکز مهم شهری کانادا می گیرند. انتاریو، به ویژه تورنتو، محبوب ترین شهر در بین ایرانیان برای سکونت به شمار می رود. در تورنتو، اکثر مهاجران ایران در حومه شهر شمالی یورک مستقر شده اند، جایی که می توانند از فروشگاه های مواد غذایی ایرانی، مساجد، رستوران ها، آژانس های مسافرتی، کتابفروشی ها و سایر خدمات پذیرایی از مردم محلی بهره مند شوند. در سراسر کانادا ایرانیان نیز انجمن های حرفه ای، دانشجویی و فرهنگی مانند انجمن مهندسان و معماران ایرانی کانادا، انجمن ها و سازمان های دانشجویی ایرانی و انجمن فردوسی کانادا تشکیل داده اند. بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان عبارتند از انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و آلبرتا.

شهر انتاریو در لیست بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

انتاریو محبوب ترین مقصد کانادا برای ایرانیان است. انتاریو پرجمعیت ترین استان کشور کانادا است که بیش از 13،650،000 نفر را در خود جای داده است و همچنین دومین استان بزرگ این کشور از نظر مساحت است. این استان در مرکز کانادا واقع شده است و پایتخت آن تورنتو است که 6 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. تورنتو همچنین مرکز مالی کشور کانادا و منطقه بورس است. حدود نیمی از افرادی که در تورنتو زندگی می کنند در کشورهای دیگر متولد شده اند و گفته می شود این شهر فرهنگی ترین شهر جهان است. استان انتاریو قلب اقتصادی کانادا است و در نتیجه انواع صنایع در این استان وجود دارد که مهمترین آنها در تورنتو و سایر مناطق شهری است. این استان دارای پایگاه تولیدی، یک سرویس اقتصادی و اطلاعاتی قوی و مدرن است.

این مقاله خواندنی را از دست ندهید. بهترين شهرهای كانادا برای زندگی و اقامت

 به طور متوسط ، ساکنان انتاریو درآمدی را کسب می کنند که در بالاترین رده در کانادا قرار دارد. با این حال برخی از هزینه های زندگی به ویژه در رابطه با مسکن بسیار بالا هستند. حتی با هزینه های زندگی که کمی بالاتر از حد متوسط ​​کانادا هستند، درآمد بالا در انتاریو می تواند با استاندارد زندگی بالا همراه باشد که در رده بالاترین جهان قرار دارد. متوسط ​​درآمد سالانه خانواده در انتاریو تقریبا مبلغ 75000$ (دلار) است. به دلیل رشد مداوم و جمعیت در این ایالت، شهرهای بزرگ انتاریو برخی از بازارهای مسکن گران قیمت را در کانادا دارند. البته باید در نظر داشت که درآمد بالا در این استان می تواند این هزینه ها را جبران کند.

شهر بریتیش کلمبیا در لیست بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بریتیش کلمیبا غربی ترین استان در کانادا است که با اقیانوس آرام هم مرز است. این شهر شش پارک ملی دارد و به دلیل زیبایی های طبیعی خیره کننده یکی از معروف ترین شهرها در دنیا است. در شهر بریتیش کلمبیا بیش از 4.6 میلیون نفر زندگی می کنند. در حالی که بیشتر ساکنان این شهر در بخش جنوبی آن ساکن هستند، اما مساحت کلی بریتیش کلمبیا اندازه فرانسه، آلمان و هلند است. پایتخت بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا است که در جزیره ونکوور واقع شده است. این شهر پرجمعیت ترین شهر استان ونکوور، سومین شهر بزرگ کانادا است که جمعیت آن نزدیک به 2.5 میلیون نفر است. بیش از 40،000 مهاجر از سراسر جهان هر سال وارد این شهر می شوند و مهاجران تعداد بالایی از جمعیت بریتیش کلمبیا را تشکیل می دهند. در حقیقت بیش از یک سوم از جمعیت ونکوور را مهاجران تشکیل می دهند.

بریتیش کلمبیا مکان مناسبی برای یافتن شغل در کانادا است. نرخ بیکاری در استان در مقایسه با 30 سال گذشته 6.1% کاهش یافته است. در این شهر فرصت های شغلی مختلفی در بخش های خدمات یا فناوری وجود دارند که ایرانیان می توانند از آنها بهره مند شوند. بریتیش کلمبیا به دلیل برخورداری از سطح بالای زندگی شناخته شده است و شهر ونکوور به طور مداوم در بین شهرهای برتر جهان برای زندگی و کار قرار دارد.  

استان کبک در لیست بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

کبک بزرگترین استان کانادا است و بیشتر از 8.2 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. کبک یک استان پرجمعیت و فرهنگی است که اغلب آن را به عنوان اروپای آمریکای شمالی می شناسد. همچنین این شهر به دلیل داشتن جنگل های وسیع، تپه ها و آبراه های بی شمار مشهور است. کبک تنها استان کانادا است که زبان رسمی آن فرانسوی است. پایتخت این شهر کبک سیتی است و تقریبا 800000 نفر جمعیت دارد. کبک همچنین دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان مونترال است. اقتصاد کبک بسیار صنعتی و متنوع است. بخش تولید پیشرفته کبک محصولات متنوعی را برای صادرات از قبیل تجهیزات کنترل ترافیک هوایی، نرم افزارها، قطارهای مترو، هلیکوپترها، دیسک ها، دستگاه های تصفیه هوا و اسباب بازی ها تولید می کند.

مونترال، پایتخت تجاری استان کبک، صنایع رقابتی در فضا و هوانوردی، داروسازی، ارتباط از راه دور، انرژی، حمل و نقل و دارایی را توسعه داده است. علاوه بر این، استان کبک از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است. متوسط ​​درآمد ناخالص یک خانواده در کبک تقریباً مبلغ 70،480$ (دلار) در سال است. در این استان ایرانیان می توانند از کیفیت زندگی عالی بهره مند شوند زیرا هزینه های زندگی در آن مقرون به صرفه است. هزینه زندگی در کبک به خصوص در بخش مسکن پایین تر از میانگین کانادا است. به طور کلی مونترال از ارزان ترین شهرهای مهم آمریکای شمالی است.

استان آلبرتا در لیست بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

آلبرتا غربی ترین استان سه استان دشت‌های کانادا است. آلبرتا که اغلب به عنوان استان انرژی کانادا شناخته می شود، دارای بیش از 4 میلیون نفر جمعیت است و این جمعیت به سرعت در حال رشد است. بخش عمده ای از جمعیت آلبرتا در دو شهر بزرگ این شهر یعنی شهرهای ادمونتون که مرکز استان است و کلگری سکونت دارد. آلبرتا شهر پیشرو در صنعت نفت و گاز در سطح جهانی است. این شهر همچنین دارای یک اقتصاد صنعتی و خدماتی است که به سرعت در حال رشد است. به لطف فرصت های فراهم شده از این رشد اقتصادی، آلبرتا به یکی از مقصد های برتر برای مهاجرت ایرانیان به کانادا تبدیل شده است. آلبرتا امروزه مرفه ترین استان کانادا است و به دلیل سطح بالای زندگی خود در سطح جهان شناخته می شود.

برای مطلع شدن از شرایط اقامت و سکونت در شهرهای مختلف کشور کانادا و یا مهاجرت به سایر کشورهای دنیا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.