مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

حقوق بازنشستگی کانادا

از مهم ترین موارد در زمینه بازنشست شدن در کشور کانادا و یا کسب اطلاعات در زمینه بازنشستگی در این کشور می توان به حقوق بازنشستگی کانادا اشاره کرد. شرایط بازنشستگی در کانادا بسیار مطلوب می باشد و به دلیل افزایش متقاضیان بازنشستگی در کانادا، کارشناسان موسسه حقوق سفیران سروش سعادت قصد دارند تا هموطنان عزیز را شرایط و حقوق بازنشستگی کانادا، اجرا قوانین بازنشستگی در کشور کانادا، فعالیت انجمن نظارت بر بازنشستگی کانادا و سایر موارد مرتبط آگاه سازند.

درباره حقوق بازنشستگی کانادا

حقوق بازنشستگی کانادا
حقوق بازنشستگی کانادا

حقوق بازنشستگی های عمومی و حقوق بازنشستگی های خصوصی ایجاد شده به نفع کارمندان در دولت فدرال و در صنایع تنظیم شده توسط فدرال و بازنشستگی های خصوصی تعیین شده برای کارمندان شاغل در بخش های شمالی کانادا، همگی مشمول مقررات فدرال هستند. حقوق بازنشستگی های خصوصی که به نفع کارمندان در صنایع با نظارت ویژه ای تعیین می شوند، تابع قوانین استان کارفرما هستند. دولت فدرال و دولت هر استان کانادا قانون حداقل حقوق استاندارد بازنشستگی را تصویب کرده اند. دولت های فدرال و استان های کانادا همچنین برنامه های بازنشستگی را برای کارمندان بخش دولتی ایجاد کرده اند که بسیاری از آن ها با قانون خودشان تنظیم شده اند و ممکن است مشمول قانون حداقل استاندارد های استان باشند. در مورد برنامه های بازنشستگی تنظیم شده توسط فدرال، قانون حداقل استاندارد، قانون استاندارد مزایای بازنشستگی 1985 است.

در حالی که چهارچوب قانون اساسی مبنای حقوق بازنشستگی تا حد زیادی بین دولت های فدرال و استان های کانادا مشابه می باشند، همواره درک این نکته ضروری است که رژیم قانونی برای یک وضعیت مربوطه اعمال می شود؛ زیرا به عنوان یک برنامه در بخش دولتی ممکن است قوانین خاص خود را داشته باشد و ممکن است مشمول قانون حداقل استاندارد باشد.

اجرا قوانین بازنشستگی در کشور کانادا

حقوق بازنشستگان تنظیم شده توسط فدرال توسط دفتر سرپرست مؤسسات مالی کانادا نظارت و اجرا می شود. به استثنای جزیره پرنس ادوارد، تمام استان های کانادا دارای نهاد های نظارتی خاص خود برای نظارت و اجرای چارچوب های قانونی خاص خود هستند. این نهاد ها به صورت زیر می باشند:

  • آلبرتا

هیئت خزانه داری آلبرتا و امور مالی

  • بریتیش کلمبیا

 کمیسیون موسسات مالی بریتانیا کلمبیا

  • منیتوبا

کمیسیون حقوق بازنشستگی منیتوبا

  • نیوبرانزویک

کمیسیون خدمات مالی و مصرف کننده نیوبرانزویک

  • نیوفاندلند و لابرادور

 خدمات نیوفاند لند و لابرادور

  • نوا اسکوشیا

هیئت امور مالی و خزانه‌داری نوا اسکوشیا، بخش تنظیم بازنشستگی

  • انتاریو

کمیسیون خدمات مالی مؤسسه نظارتی خدمات مالی انتاریو

  • کبک

بازیابی کبک

  • ساسکاچوان

مرجع امور مالی و مصرف کننده ساسکاچوان

درباره فعالیت انجمن نظارت بر بازنشستگی کانادا

همه تنظیم کننده ها در انجمن نظارت بر بازنشستگی کانادا (CAPSA) عضو می باشند. CAPSA به طور مرتب دستورالعمل ها را صادر می کند، بهترین شیوه های صنعت را تعیین می کند، اما این موارد قدرت قانون را ندارند. اختیارات اجرای قانون توسط اساسنامه به این نهاد های نظارتی اعطا می شود. به عنوان مثال، سرپرست کمیسیون خدمات مالی آنتاریوFSCO  اختیار خود را از کمیسیون خدمات مالی قانون انتاریو 1997 و کلیه اقدامات دیگری که اختیارات یا وظایف را به سرپرست واگذار می کند، مشتمل بر قانون مزایای بازنشستگی می کند.

FSCO به عنوان مرجع تنظیم حقوق بازنشستگی های خصوصی در انتاریو، مشارکت خود را در زمینه نظارت بر بخش و افرادی که در آن بخش کار می کنند انجام می دهد تا از پیروی از قوانین حاکم اطمینان حاصل کند و تحقیقات را در مورد اقدامات دادرسی یا اقدامات اداری انجام می دهد. اقدامات اداری ممکن است شامل صدور دستورات نظارتی (به عنوان اطلاعیه تصمیم در نظر گرفته شده) و انجام معاینات، تحقیقات و سوالات باشد. اطلاعیه تصمیمات در نظر گرفته شده ممکن است به دادگاه خدمات مالی قابل تجدید نظر باشد و تصمیمات دادگاه ممکن است به دیوان عالی دادگستری انتاریو تجدید نظر شود. FSCO همچنین ممکن است به دلیل تخلف از قانون مزایای بازنشستگی، طبق قانون جرائم استانی، اتهاماتی را تعیین کند.

چارچوب مالیات حقوق بازنشستگی در کشور کانادا

کلیه برنامه های ثبت نام شده در بازنشستگی در کانادا، چه به صورت فدرال و چه به صورت تنظیم استانی، منوط به قانون مالیات بر درآمد فدرال هستند. کمک های مالی به برنامه های بازنشستگی خصوصی قابل کسر مالیات هستند و حداکثر مبلغ آن بستگی به فرمول برنامه دارد (تقریباً 150،000 دلار برای برنامه دو درصدی). سود های سرمایه گذاری حاصل از برنامه بازنشستگی به صورت معوق مالیاتی جمع می شوند و مالیات فقط پس از پرداخت مزایای بازنشستگی پرداخت می شود.

برای مشارکت در بازنشستگی بیش از حداکثر میزان کسری مالیاتی سالانه، کارفرمایان می توانند برنامه بازنشستگی اضافی کارمندان را یا تأمین نشده (صندوق بازنشستگی) یا پیشنهادی برای بازنشستگی را ارائه دهند. این برنامه ها، که معمولاً به عنوان “برنامه های بازنشستگی اجرایی” شناخته می شوند، معاف از مالیات نیستند و با همان بررسی نظارتی با برنامه های بازنشستگی خصوصی استاندارد روبرو نیستند.

روش محاسبه حقوق بازنشستگی کانادا

افراد حق دارند در صورتی که در هر نقطه از زندگی کاری خود به CPP کمک کرده باشند، از مزایای CPP بهره مند شوند. مزایای ماهیانه ای که یک شخص حق دریافت آن را دارد، محصول سال های کار شده و میزان کمک های ارائه شده به CPP می باشد. محاسبات مزایا منوط به قوانین خاص هستند، که مرخصی طولانی مدت از محل کار و سایر شرایط مرتبط را در نظر می گیرند. در حالی که بهره مند شدن از مزایای کامل CPP تا قبل از 65 سالگی در کشور کانادا ممکن نمی باشد، فرد می تواند در اوایل 60 سالگی متقاضی دریافت مزایا و حقوق بازنشستگی کانادا باشد. مبلغ پرداخت ماهانه شخصی که در اوایل سال های بازنشستگی اقدام به دریافت مزایا می کند، براساس داده های آماری و تعداد سال های مشارکت کاهش می یابد. در مقابل ، منفعت شخصی که دریافت حقوق بازنشستگی کانادا را به تعویق می اندازد، از نظر واقعی افزایش می یابد.

افزایش نرخ حقوق بازنشستگی کانادا هر ساله با استفاده از شاخص قیمت مصرف کننده محاسبه می شود. شاخص تمام کالا ها با افزایش نرخ در ژانویه هر سال قابل اجرا می باشد. این افزایش طبق قانون برنامه بازنشستگی کانادا تصویب شده است تا اطمینان حاصل شود که مزایا و حقوق مرتبط منعکس کننده هرگونه افزایش در هزینه های زندگی می باشد. هموطنان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط بازنشستگی در کشور کانادا به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.