مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

تحصیل PHD در کانادا

 دانشگاه های کانادا یکی از برترین مراکز علمی و تحقیقاتی در جهان بشمار می­روند. تحصیل PHD در کانادا هموار مورد توجه اکثر دانشجویان کشورهای مختلف قرار گرفته است. دانشگاه های کانادا از بهترین دانشگاه ها در جهان هستند که از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی برخوردار هستند. همچنین دانشگاه های این کشور امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده است. سالانه دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف جهت ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت می­نمایند. تحصیل PHD در کانادا مزایای بسیاری همچون امکان اخذ بورسیه های تحصیلی- تحصیل به زبان انگلیسی- ارائه آموزش های با کیفیت و تحصیل در محیطی امن را بهمراه دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب سعی در ارائه بهترین خدمات مهاجرتی به عزیزان می­باشند.

پذیرش جهت تحصیل در مقطع دکترا در کانادا معمولاً هر ساله در ماه ژانویه آغاز می­گردد و دانشجویان با ارسال مدارکشان به دانشگاه های این کشور می­توانند جهت ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایند. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در کانادا 4-6 سال می­باشد. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند، پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا محدود است و میزان پذیرش دانشجویان بستگی به بودجه ای که دانشگاه های این کشور برای دانشجویان این مقطع در نظر گرفته اند و تعداد اساتید دانشگاه دارد.

شرایط تحصیل PHD در کانادا

تحصیل PHD در کانادا
تحصیل PHD در کانادا

همانطور که بیان شد پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا محدود است و معمولاً پذیرش دانشجویانی که تحصیلات مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دیگر کشورها گذرانده اند، دشوارتر می­باشد. تحصیل PHD در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد و دانشجویان پس از اتمام مقطع دکتری خود می­توانند جهت دریافت ویزا و اقامت کانادا برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود اقدام نمایند. با توجه به هزینه های تحصیل در مقطع PHD دانشجویان می­توانند به انجام کارهای پاره وقت در این کشور پرداخته و برخی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تأمین نمایند. همچنین امکان انجام کارهای دانشجویی در حین تعطیلات نیز برای دانشجویان بصورت تمام وقت وجود دارد.

پذیرش در مقطع دکتری در کانادا

تحصیل PHD در کانادا با شرایطی همراه است. بگونه ای که دانشجویان ابتدا باید دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند. از آنجائیکه پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های این کشور محدود است، بسیاری از پرونده های دانشجویان بدلیل عدم انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه در این کشور بررسی و ارزیابی نمی­گردند. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند، علاوه بر انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر، دانشجویان می­باید دارای شرایط زیر نیز باشند:

● مدرک کارشناسی با حداقل معدل 15

● مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل 16

● مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره6 و یا تافل با حداقل نمره 600

● مدرک GRE با حداقل نمره700

● مدرک GMAT برای ادامه تحصیل در رشته های مالی- مدیریت و حسابداری

از دیگر مواردی که در پذیرش دانشجویان جهت موثر است، حضور دانشجویان در سمینارها و کنفرانس های بین المللی- دارا بودن مقالات علمی و ارائه توصیه نامه اساتید دوره های قبلی تحصیلی دانشجویان می­باشد.

هزینه های تحصیل PHD در کانادا

دانشجویان هزینه های پائین تری در مقایسه با دانشگاه های آمریکا و انگلستان پرداخت می­نمایند. هر سال تحصیلی در مقطع دکتری در کانادا به سه ترم تحصیلی تقسیم می­گردد و دانشجویان در طی یکسال ملزم به پرداخت شهریه ای برابر با 9000 دلار می­باشند. در صورتیکه هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا برابر با 18000 دلار در سال است. دانشگاه های کانادا بورسیه ها و کمک هزینه های متعددی را به دانشجویان مقطع دکتری اعطا می­نمایند.

 بورسیه ونیه- پیر الیوت ترودیا و بورسیه دانشگاه بریتیش کانادا از جمله معروفترین بورسیه هایی هستند که به دانشجویان مقطع دکتری تعلق دارد. ارزش بورسیه ونیه 50 هزار دلار- بورسیه پیر الیوت ترودیا 40 هزار دلار و بورسیه دانشگاه بریتیش کانادا نیز برابر با 18200 دلار می­باشد. اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا به دانشجویانی که دارای رزومه های قوی و سطح علمی بالایی هستند تعلق خواهد گرفت.

مزایای تحصیل PHD در کانادا

با توجه به مزایای تحصیل PHD درکشور کانادا دانشجویان زیادی متقاضی تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. در زیر برخی از مزایای تحصیل در این مقطع تحصیلی را بیان نمودیم.

● تحصیل در برترین دانشگاه های جهان

● سیستم آموزشی بسیار عالی و با کیفیت

● امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی

● مورد تأیید بودن مدرک PHD کانادا در تمامی کشورهای جهان

● آشنایی با فرهنگ های کشورهای مختلف

● امکان دریافت اقامت دائم کانادا پس از اتمام تحصیل

رشته های تحصیلی در مقطع دکترا در کانادا

دانشجویان می­توانند در رشته های مختلفی در مقطع دکتری در کانادا به تحصیل بپردازند. اما از جمله رشته های پر طرفدار در این کشور عبارتند از دکترای کشاورزی- دکترای زیست شناسی- دکترای شیمی- بیوشمی- دندانپزشکی-کامپیوتر- برق- زبان شناسی- حقوق- آمار و علوم ریاضی می­باشد. تمامی رشته های تحصیلی در این دانشگاه های کانادا به زبان انگلیسی ارائه داده می­شود.

رنکینگ دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا از اعتبارهای بالایی در میان دانشگاه های جهان برخوردارند. هر ساله در برترین رنگینگ های جهانی به دانشگاه های این کشور اختصاص می­یابد. در حال حاضر نیز دانشگاه تورنتو دارای رتبه 28- دانشگاه مک گیل رتبه 33- دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه 47- دانشگاه آلبرتا 109- دانشگاه مک مستر رتبه 146 و دانشگاه مونترال دارای رتبه 149 می­باشد.

کار ضمن تحصیل در کانادا

دانشجویانی که دانشگاه های کانادا را جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا انتخاب نموده اند، اجازه انجام کار حین تحصیل در این کشور را نیز خواهند داشت. البته برخی از دانشگاه ها خود میزان ساعات کاری دانشجویان این مقطع تحصیلی را تعیین می­نمایند. زیرا دانشگاه های این کشور بر این اعتقادند که دانشجویان در این دوره می­باید تمرکز بیشتری بر روی مباحث علمی و تحقیقاتی داشته باشند. از همین رو این دانشگاه ها سعی می­نمایند، با پرداخت کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان، آنان را در این زمینه یاری نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل PHD در کانادا را دارند، می­توانند با مراجعه به وب سایت های دانشگاه های این کشور از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی این کشور مطلع گردند. وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرتی تمامی دانشجویان و متقاضیان مهاجرت به دیگر کشورها را یاری و راهنمایی می­نمایند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.