مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا

گرین کارت کشور آمریکا در واقع اقامت طولانی مدت این کشور است. سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا بدون اخذ ویزا یا روادید این کشور امکان پذیر است. علاوه بر این دارندگان گرین کارت آمریکا می­توانند بدون اخذ ویزا به کشورهای عضو شینگن نیز سفر نموده و بمدت 90 روز در کشورهای عضو معاهده شینگن اقامت گزینند. افرادی که موفق به اخذ گرین کارت آمریکا شده اند، براحتی می­توانند در این کشور به انجام کار- تحصیل- خرید ملک بپردازند. گرین کارت کشور آمریکا دارای 5 سال اعتبار است، که افراد جهت تمدید آن می­باید حداقل به مدت 5/2 سال بصورت مستمر در خاک این کشور زندگی نموده باشد. کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت عزیزان و علاقمندان مهاجرت به کشور آمریکا را در زمینه چگونگی اخذ گرین کارت آمریکا یاری و راهنمائی می­نمایند.

چگونگی سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا

سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا
سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا

آمریکا یکی از بزرگترین کشورها و دارای قویترین اقتصاد در جهان می­باشد. این کشور نقش فعال و با نفوذی را در صحنه سیاسی ایفا نموده است. پایتخت این کشور نیویورک است و هر ساله افراد زیادی با اخذ گرین کارت آمریکا به این کشور سفر می­نمایند. گرین کارت این کشور از طریق اخذ ویزای FB- EB1 و شرکت نمودن در لاتاری آمریکا بدست می­آید. لاتاری کشور آمریکا در واقع یک قرعه کشی جهت دریافت اقامت آمریکا در میان شهروندان برخی از کشورها می­باشد که ایران نیز در میان این کشورها قرار دارد. دریافت گرین کارت آمریکا مزایای زیادی دارد و از آن جمله می­توان به سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا اشاره نمود.

گرین کارت امریکا

می­توان گفت گرین کارت آمریکا اقامت دائم این کشور است. از آنجائیکه زندگی در آمریکا با امکانات بسیار مناسب و متنوعی همراه است و افراد با زندگی در این کشور از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند، اخذ گرین کارت این کشور طرفداران و علاقمندان بسیاری دارد. ازدواج با اتباع آمریکایی- ویزای FB – ویزای EB1 و لاتاری از روشهای اخذ اقامت دائم و گرین کارت آمریکا می­باشد. ویزای FB آمریکا را افرادی که شهروندی این کشور را دریافت نموده اند، می­توانند برای وابستگان و فامیل درجه 1 خود از جمله پدر- مادر- خواهر و یا برادر اخذ نمایند. ویزای EB1 نیز برای افرادی که دارای مهارت و مشاغل حرفه ای بوده و موفق به اخذ پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در آمریکا شده اند، صادر می­گردد.

لاتاری کشور آمریکا نیز هر ساله از سوی اداره مهاجرت این کشور برگزار می­گردد. افرادی که موفق به اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری می­شوند، می­توانند بمدت 5 سال در این کشور زندگی نموده و از تمامی مزایای زندگی در این کشور برخوردار خواهند بود. پس از پایان اعتبار این اقامت افراد می­توانند جهت تمدید آن اقدام نمایند و پس از 10 سال زندگی در این کشور امکان دریافت شهروندی آمریکا را خواهند داشت. افراد با اخذ این اقامت امکان سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا را بدون اخذ ویزای کشور کانادا خواهند داشت.

انواع گرین کارت آمریکا

دولت آمریکا سه نوع گرین کارت برای شهروندان دیگر کشورها صادر می­نماید که عبارتند از :

● گرین کارت های خویشاوندی

افراد و یا مهاجرانی که موفق به اخذ شهروندی آمریکا شده اند، می­توانند اقامت دائم این کشور را برای وابستگان نسبی خود نیز دریافت بنمایند. وابستگان نسبی شامل افراد زیر می­باشند:

–  فرزندان کمتر از 21 سال که یکی از والدین وی دارای شهروندی آمریکا است.

– همسر فردی که دارای شهروندی آمریکا است.

– والدینی که از طریق پذیرش بچه وابسته شده اند. البته باید این وابستگی قبل از 16 سالگی بچه بوجود آمده باشد.

– افرادی که همسر آنها شهروند آمریکا است نیز از طریق این ویزا می­توانند به آمریکا مهاجرت نمایند.

● گرین کارت های استخدامی

این گرین کارت ها برای افرادی که دارای پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در آمریکا هستنند صادر می­گردد. صدور گرین کارت های استخدامی محدود هستند و بسته به اولویت استخدامی فرد ممکن است، بمدت چندین ماه وی منتظر بماند. اولویت های استخدامی به قرار زیر می­باشند:

– اولویت اول: افرادی که دارای مهارت در زمینه های هنر- علوم- آموزش- تجارت و وروزش هستند.

– اولویت دوم: اساتید برجسته ای که دارای مدارک پیشرفته در زمینه های خاص هستند.

– اولویت سوم: کارکنان و استادان حرفه ای و غیر حرفه ای

– اولویت چهارم: مهاجران- کارکنان مذهبی

– اولویت پنجم: سرمایه گذرانی که با 1 میلیون دلار قصد سرمایه گذاری در آمریکا را دارند.

● گرین کارت های تنوع نژادی

 همانطور که در بخش قبل بیان گردید، دولت آمریکا با برگزاری طرح لاتاری به صدور گرین کارت خود و جذب شهروندان کشورهای مختلف می­پردازد.

چگونگی سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا

بطور کلی سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا بدون اخذ ویزا امکانپذیر است. سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا بگونه ای است که  مأموران امنیتی در بین مسیر این افراد را مورد پرس و جو قرار می­دهند. بطور کلی افراد برای سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا می­باید در پاسخ به سوالات مأموارن امنیتی بصورت صادقانه پاسخگو باشند.

تفاوت میان گرین کارت و شهروندی آمریکا

اگرچه گرین کارت آمریکا بمعنای اقامت طولانی مدت افراد در خاک این کشور است، اما افراد دارای شهروندی این کشور نمی­باشند. افرادی که دارای گرین کارت آمریکا هستند اجازه انجام کار- سفر به کانادا با گرین کارت آمریکا– تحصیل- کسب و کار و … را خواهند داشت. این اقامت پس از 5 سال در صورتیکه فرد برای تمدید آن اقدام ننماید، فاقد اعتبار خواهد بود. اما افراد در پایان اعتبار امکان تمدید آن را خواهند داشت و از مهمترین شرایط تمدید این اقامت حضور مداوم فرد حداقل به مدت 5/2 سال از 5 سال در کشور آمریکا می­باشد.

شهروندی آمریکا در واقع بمعنای اخذ پاسپورت کشور آمریکا و تابعیت این کشور است. افرادی که گرین کارت آمریکا را اخذ نموده اند، پس از 10 سال اقامت دائم این کشور می­توانند شهروندی و پاسپورت کشور آمریکا را نیز اخذ بنمایند. بطور کلی شهروندی کشور آمریکا همان تابعیت این کشور می­باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی متقاضیان مهاجرت به این کشور و دیگر کشورها را یاری و راهنمایی خواهند نمود.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.