مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا : سایت کانادای سفیران سروش سعادت با بهترین وکلای مهاجرتی ، مشاور و راهنمای شما در زمینه مهاجرت و اقامت کانادا در تهران می باشد.

هزینه های زندگی در کانادا در واقع همان هزینه های اقامت در کاناداست که بعنوان بخش مهمی از هزینه مهاجرت به کانادا باید مدنظر قرار گرفته شود. این هزینه ها بصورت دو مدل هزینه در نظر گرفته می شود. مثل هزینه خرید خانه در کانادا که شامل هزینه های یکبار برای همیشه است و دیگری هزینه های روزانه شما که شامل هزینه خورد و خوراک است که در این بخش بخصوص  مسکن را می توان در اولویت بخصوص در جهت اقامت دایم در کانادا دانست. در این قسمت بیشتر روی این موضوع فوکوس خواهیم کرد .

مروری بر هزینه های زندگی در کانادا + بررسی 2019

دوستانی که سوالات نظیر سوالات زیر را دارند با خواندن این مقاله تا انتها به سوالات خود تا حدودی خواهند رسید:

 1. هزینه سالانه زندگی در کانادا چند دلار است؟
 2. هزینه زندگی در کانادا بصورت ماهیانه چقدر است ؟
 3. هزینه های زندگی در مونترال کانادا به چه شکلی است؟
 4. هزینه های زندگی در ونکوور کانادا با چند دلار تمام می شود؟
 5. من یک دانشجو هستم. خواستم بدانم هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا چه مقدار است؟
 6. هزینه های زندگی در کبک کانادا چقدر است؟
 7. هزینه های زندگی در ساسکاچوان کانادا چقدر است ؟
 8. هزینه خرید مسکن در کانادا چقدر است؟
 9. هزینه اجاره خانه در کانادا چقر است؟
 10. هزینه خورد و خوراک در کانادا چقدر است؟
 11. هزینه های رستوران ها در کانادا چقدر است؟
 12. هزینه ورزش و باشگاه بدنسازی در کانادا چقدر است؟

در ابتدا به هزینه مسکن در کانادا می پردازیم که خود بخش مهمی از هزینه هاست. چه هزینه خرید خانه در کانادا و چه هزینه اجاره خانه در کانادا.

کاندومنیوم کانادا – هزینه ی مسکن در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا با خرید ساختمان و آپارتمان

در ارتباط با شرایط زندگی و انواع ملک در کشور کانادا به سه مورد ذیل می توان اشاره نمود:
ساختمان دوبلکس این نوع ملک در کشور کانادا یک ساختمان است متشکل از دو خانه ؛ این دو خانه ورودی های جداگانه و مستقلی دارند؛
که یا به صورت کنار هم(پهلو به پهلو) و یا به صورت طبقانی یکی در طبقه بالاو دیگری در طبقه پایین قرار می گیرد.
از نظر هزینه ای مانند تمام دنیا، قیمت ها بسته به متراژ و منطقه ملک متفاوت است.
خانه شهری سبک خانه های شهری مانند خانه های معمولی،ساده و به سبک منزلی می باشدکه یک ورودی دارد.
کاندومنیوم این نوع ساختمان و آپارتمان گران قیمت است و معمولا در شهرها و یا مرکز شهرهای بزرگ وجود دارد.

هزینه اجاره خانه در کانادا 

اجاره آپارتمان در تورنتو و ونکوور تقریباً یکسان است. یک آپارتمان دوخوابه در خیابان یانگ تورنتو و نزدیک به مترو از ۱۲۰۰ دلار در ماه شروع می‌شود و می‌توان به طور متوسط آنرا حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه برای یک آپارتمان متوسط در نظر گرفت. این اجاره بها در برخی ساختمان‌ها شامل هزینه برق و روشنایی هم می‌شود و در برخی نمی‌شود. هزینه برق یک آپارتمان دو خوابه شاید ماهانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار باشد.

هزینه اجاره خونه در تورنتو و ونکوو

در ونکوور و منطقه ایرانی نشین نیز اجاره‌ها کم و بیش در همین حد است. شما با ماهانه ۱۲۰۰ دلار می‌توانید حتی یک طبقه از یک خانه را اجاره کنید. در مناطق مرکزی شهر (داون تاون) در هر دو شهر اجاره‌ها بالاتر است و برای محاسبه سر انگشتی، رقم متر مربعی ۲۰ تا ۲۵ دلار در ماه را می‌توان در نظر گرفت. یعنی یک آپارتمان ۱۰۰ متری ماهانه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار خواهد بود.

هزینه خورد و خوراک در کانادا

پس از مسکن، به هزینه خورد و خوراک می‌رسیم. بر عکس تصور عموم، هزینه خورد و خوراک در کانادا بخش کوچکی از هزینه ماهانه را تشکیل می‌دهد و چنانچه خرید مایحتاج خود را با حراجی‌های هفتگی تنظیم کنید، رقم قابل ملاحظه ای در ماه صرفه جویی خواهید کرد. برای هزینه خورد و خوراک خانگی (شامل رستوران نمی‌شود) در ماه برای یک خانوار ۴ نفره رقم ۵۰۰ دلار شاید رقم معقولی باشد. البته در ونکوور این رقم کمی (شاید ۱۰ درصد) بالاتر باشد. ضمن آنکه در ونکوور خبری از حراج‌های داغ تورنتو نیست.

هزینه های زندگی در کانادا
هزینه های زندگی در کانادا

هزینه ایاب و ذهاب در کانادا

هزینه ایاب و ذهاب و بنزین و تعمیرات و بیمه ماشین بخش مهمی از درآمد ماهانه شما را خواهد بلعید. به خصوص اگر دارای دو اتومبیل باشید. هزینه بیمه در تورنتو و ونکوور تقریباً یکسان است. بهای بنزین در ونکوور حدود لیتری ۱۵ سنت (۱۵ درصد) از تورنتو بیشتر است. ولی به همان نسبت فواصل در ونکوور کوتاه‌ترند. در تورنتو اگر فاصله محل کار تا منزل شما نیم ساعت رانندگی یا حدود ۲۵ کیلومتر باشد نسبنا کار و زندگی‌تان نزدیکند. در حالی که در ونکوور این مسافت ۲۵ کیلومتری خیلی دور محسوب می‌شود.

هزینه بیمه در کانادا

در تورنتو برای بیمه درمانی همگانی پولی پرداخت نمی‌کنید ولی در ونکوور به نسبت افراد خانواده و درآمدتان مبلغی حدود ماهانه ۱۲۰ دلار برای یک خانوار ۴ نفری باید پرداخت کنید. سرویس‌هایی نظیر موبایل و تلفن منزل و اینترنت و تلویزیون در هر دو شهر هم قیمت هستند و گرچه با توجه به سرویسی که می‌گیرید، رقم متفاوتی را پرداخت می‌کنید، ولی به طور تقریبی برای این سرویس‌ها باید این مبالغ را ماهیانه بپردازید: تلفن ثابت ۳۰ دلار – اینترنت ۳۰ دلار – تلویزیون ۴۰ دلار – موبایل ۳۵ دلار به بالا.

هزینه پوشاک در کانادا – هزینه مالیات بر درامد در کانادا

هزینه پوشاک در تورنتو به واسطه حراجی‌های خوب و فراوانش کمتر از ونکوور است. بسته به راه و روش لباس پوشیدنتان و اینکه تا چه جد به دنبال مارک‌های مشهور باشید، هزینه پوشاک می‌تواند از ماهانه متوسط ۳۰-۴۰ دلار تا چند صد دلار متغیر باشد. مالیات بر درآمد را هم فراموش نکنید به خصوص اگر برای خودتان کار می‌کنید و مالیاتتان را یکجا در انتهای سال مالی پرداخت می‌کنید، حواستان به کنار گذاشتن بخشی از درآمدتان برای پرداخت مالیات باشد. اگر کارمند جایی باشید، مالیات مستقیماً از دستمزد شما کسر می‌شود که بسته به میزان در آمدتان این رقم برای درآمد های نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار در سال، به ۴۰ درصد هم می‌رسد.


 هزینه های رستوران ها در کانادا

هزینه های رستوران ها در کانادا
هزینه های رستوران ها در کانادا

 هزینه های زندگی در کانادا  شامل هزینه مسکن ، مایحتاج زندگی و مانند اینها می شود.
هر شخصی برای مهاجرت به این کشور می بایست ابتدا هزینه های زندگی در کشور کانادا را مورد بررسی قرار داده
و تمامی موارد را در نظر بگیرد؛
سپس اقدامات لازم جهت مهاجرت به این کشور را صورت دهد.

سایر هزینه های زندگی در کانادا

درباره زندگی و هزینه های زندگی در کاناداچنانچه به اطلاعات بیشتر و جامع تری نیاز دارید این امکان را دارید
که باما  تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان مشاورین متخصص و با تجربه ما در موسسه مشاوره ای ما در باب این امر بهره مند شوید.

هزینه های زندگی در همیلتون آنتاریو

اخرین بروزرسانی هفته اول اسفند 97

تمامی هزینه ها بقیمت هفته جاری می باشد.
شامل:
اجاره و خرید مسکن
هزینه های رستوران
خودروی صفر
موتورسیکلت
دوچرخه
خوراک
پوشاک
تفریحات

هزینه زندگی در کانادا
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.