مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا

در سالهای اخیر مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا افزایش یافته است. هرساله دولت کانادا فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می­نماید و همواره شغل پزشکی بخش زیادی از این فهرست را تشکیل می­دهد. از آنجائیکه پزشکی یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور است، دولت کانادا حقوق و دستمزدهای بسیار بالایی را به این قشر از جامعه اختصاص داده است.

مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا

مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا

حقوق پزشکان در این کشور در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالا بوده و یکی از دلایل جذب و مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا همین موضوع می­باشد. دستمزد پزشکان در کانادا از 250 هزار دلار در سال شروع شده و تا 800 هزار دلار در سال را در بر می­گیرد. ناگفته نماند پزشکان خارجی برای انجام کار در این کشور می­بایست آزمون هایی را برای تأیید مدارک خود در کانادا بگذرانند.

پزشکان خارجی برای انجام کار و اخذ اقامت کانادا ابتدا می­باید در آزمون MCCEE که هر ساله برگزار می­گردد، شرکت نمایند. پس از موفقیت در آزمون فوق شورای پزشکی کانادا جهت سنجیدن توانائیهای پزشکان آزمون دیگری بنام MCCQE را از تمامی پزشکان داخلی و خارجی اخذ می­نماید. با موفقیت در آزمون های فوق پزشکان می­توانند مجوز کار در کانادا را اخذ و به انجام کار و کسب درآمد در این کشور بپردازند. کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره های مفیدی را در زمینه های مختلف مهاجرتی به متقاضیان ارائه می­نمایند.

مهاجرت پزشکان به کانادا

با توجه به افزایش درآمد پزشکان در کانادا، مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا در حال افزایش است. پزشکان در این کشور در مناطق مختلف دستمزدهای بسیار بالایی را دریافت می­نمایند. پزشکان با مراجعه به برخی از وب سایت های پزشکی در این کشور، لیست بیمارستان ها و کلینیک هایی که با کمبود نیروی پزشک مواجه هستند را مشاهده نمایند. با توجه به کمبود نیروی شدید پزشک در کانادا، پزشکان براحتی می­توانند در مناطق مختلف این کشور به انجام کار بپردازند. معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکی یکی از مهمترین مقوله های مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا است. پزشکان خارجی برای اینکه بتوانند در این کشور به انجام کار بپردازند، می­بایست مدارک تحصیلی خود را به شورای پزشکی کانادا ارائه نمایند و از معادل بودن مدارک پزشکی خود با استانداردهای پزشکی کشور کانادا اطمینان حاصل نمایند.

چگونگی انجام کار پزشکی در کانادا

تمامی پزشکانی که قصد مهاجرت به کانادا و انجام کار در این کشور را دارند، ملزم به دریافت پروانه پزشکی این کشور هستند. لازمه اخذ این پروانه گذراندن آزمون های MCCEE و آزمون دو مرحله ای MCCQE می­باشد. علاوه بر این پزشکان می­باید دارای مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی باشند. انجام کار پزشکی در شهرهای مختلف کانادا دارای قوانین مختلفی است. بدین گونه که برخی از شهرهای این کشور برای استخدام پزشکان، مدرک زبان آیلتس و برخی دیگر مدرک زبان انگلیسی تافل را درخواست می­نمایند.

آزمون MCCEE شامل 6 بخش با سوالات چهار گزینه ای می­باشد. پزشکان برای شرکت در این آزمون می­بایست ثبت نام نموده و هزینه ای برابر با 1000 دلار جهت شرکت در این آزمون پرداخت نمایند. حداقل نمره قبولی در این آزمون کسب 250 امتیاز از 700 امتیاز می­باشد. این آزمون در80 کشور مختلف به زبان های انگلیسی و فرانسوی هر ساله برگزار می­گردد. مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا بگونه ای است که پزشکان پس از موفقیت در آزمون MCCEE، می­بایست در آزمون MCCQE دو مرحله ای که مرحله اول آزمونی تئوری و مرحله دوم آزمون عملی است شرکت نمایند. این آزمون تخصصی تر بوده و بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی برگزار می­گردد.

پزشکان عمومی که در تمامی مراحل فوق نمرات قبولی را کسب نمایند، با مراجعه به شورای پزشکی کانادا و اخذ مجوز کار در این کشور می­توانند درخواست استخدام خود را در مناطق و شهرهای مورد نظر خود بنمایند.

درآمد پزشکان در کشور کانادا

همانطور که در بخش های قبل ذکر نمودیم پزشکان در کانادا بالاترین درآمدها را دریافت می­نمایند. میزان درآمد و دستمزد پزشکان در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. شهر آلبرتا یکی از ایالت های کانادا است که بالاترین دستمزدها در میان سایر ایالت ها به پزشکان اختصاص داده است. بطور متوسط درآمد پزشکان در این کشور 380 دلار در سال تخمین زده شده است. دولت کانادا بطور مستقیم به میزان حقوق دریافتی پزشکان نظارت دارد. بطوریکه پزشکان معمولی خانواده در شهر ساسکاچوان درآمدی برابر با 288 هزار دلار در سال می­باشد که هزینه های پزشکان در این شهر تحت پوشش بیمه قرار دارد.

شهر مانیتوبا نیز از دیگر ایالت های این کشور است که درآمد پزشکان در این شهر در کتابی آبی رنگ درج گردیده است و پزشکان در بخش های مختلف دولتی درامدهای مختلفی دارند. متوسط حقوق پزشکان در این شهر 250 هزار دلار در سال و پزشکانی که در بخش اورژانس بیمارستان های مشغول به کار هستند، درآمدی بالغ بر 600 هزار دلار در سال دریافت می­نمایند. نیوبرانزویک ایالتی در کانادا است میزان حقوق دریافتی پزشکان نسبت به دیگر ایالتهای این کشور کمتر است. متوسط حقوق پزشکان در این شهر 302 هزار دلار در سال تخمین زده شده است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا

همانطور که بیان نمودیم پزشکان نیز همانند سایر افرادی که قصد انجام کار در کانادا را دارند، نیازمند اخذ مجوز کار این کشور هستند. مهاجرت پزشکان عمومی به کانادا بگونه ای است که پزشکان می­بایست پس از موفقیت در آزمون MCCEE نسبت به دریافت ویزای کانادا اقدام و به این کشور مراجعت نمایند. پس از اینکه در آزمونهای MCCQE موفق گردیدند می­توانند اقامت این کشور را اخذ بنمایند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کانادا عبارتند از:

● پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

● مدارک شغلی و تحصیلی

● عکس

● مدارک ازدواج

● تکمیل فرم درخواست ویزای کار کانادا

● تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده

ناگفته نماند دولت کانادا روشی را برای استخدام نیروهای ماهر و متخصص تعیین نموده است که از این طریق نیروهای مورد نیاز کشور خود را از دیگر کشورها تأمین می­نماید. در این روش مهارت ها و تخصص افراد به روشهای مختلف ارزیابی می­گردد و پس از رتبه بندی در میان متقاضیان انجام کار در این کشور اقامت دائم کانادا به این افراد اعطا خواهد شد. مشاورین و کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرتی به دیگر کشورها، اطلاعات و مشاوره های مفیدی را به متقاضیان مهاجرت ارائه خواهند نمود.

اطلاعات مرتبط دیگر که برایتان مفید خواهد بود :

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.