مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

مهاجرت تحصیلی یکی از روشهای مهاجرت به کانادا بشمار می­رود. دانشگاه های پزشکی در کانادا از اعتبار و کیفیت بالایی برخوردار هستند. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا نسبتاً بالاست و متقاضیان تحصیل در این رشته می­باید برای مهاجرت به این کشور تمامی هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را در نظر داشته باشند. امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویانی که دارای شرایط اخذ این بورسیه ها هستند می­توانند به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند. دانشگاه های پزشکی کانادا مجهز به امکانات پیشرفته و مدرنی هستند که دانشجویان براحتی می­توانند به تحقیق و آزمایش در مباحث گوناگون بپردازند.

متقاضیان تحصیل پزشکی در کانادا ابتدا دوره ای 2-4 ساله را که مرتبط با رشته های پزشکی هستند را می­گذرانند. در این دوره دانشجویان می­توانند به تحصیل در رشته های روانشناسی- زیست شناسی و علوم تجربی بپردازند. پس از آن در آزمون ورودی دانشگاه های کانادا که  معروف به آزمون MCAT شرکت نموده و در صورت کسب نمره قبولی اجازه ورود و تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا را خواهند داشت. دوستان عزیز می­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف تحصیل پزشکی در این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

همانطور که بیان نمودیم هزینه تحصیل پزشکی در تقریباً بالاست. اما با اینحال با توجه به کیفیت های آموزشی در دانشگاه های این کشور، تحصیل در رشته پزشکی در کانادا طرفداران زیادی دارد. پزشکان در کانادا از جمله افرادی هستند که درآمدهای بالایی را سالانه دریافت می­نمایند. همچنین مدارکی که توسط دانشگاه های پزشکی کانادا به دانشجویان اعطا می­گردد، مورد تأیید اکثر کشورهای جهان هستند. پذیرش در دانشگاه های پزشکی کانادا بصورت رقابتی است و هر ساله تعداد محدودی از دانشجویان می­توانند وارد دانشگاه های پزشکی این کشور گردند.

حداقل معدل 15 در مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان انگلیسی آیلتس از جمله مهمترین شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی کانادا می­باشد. دانشگاه های پزشکی کانادا دوره های زبان کانادایی را نیز برای دانشجویان بین المللی برگزار می­نماید. طول دوره تحصیل پزشکی در کانادا معمولاً 6 سال است که دانشجویان ملزم به گذراندن دوره های عملی که حدوداً 48 هفته زمان می­برد، می­باشند. دوره های عملی پزشکی در بیمارستان ها و کلینیک های معتبر در کانادا برگزار می­گردد.

چگونگی پذیرش در دانشگاه های پزشکی کانادا

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کانادا می­باید با در نظر گرفتن هزینه تحصیل پزشکی در کانادا مدارک زیر را برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی این کشور ارائه نمایند:

● مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات آنها و معدل لازم جهت پذیرش

● مدرک زبان انگلیسی

● ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتید دوره های قبلی

● انگیزه نامه تحصیلی در کانادا

● ارائه مدرک آزمون ورودی MCAT

مزایای تحصیل پزشکی در کانادا

همانطور که بیان نمودیم هزینه تحصیل پزشکی در کانادا نسبتاً بالاست. اما این هزینه های در مقایسه با دانشگاه های آمریکا و انگلستان بسیار به صرفه تر می­باشد. دانشگاه های پزشکی کانادا با توجه به هزینه تحصیل پزشکی در کانادا بورسیه های متعددی را به دانشجویان ارائه می­نمایند تا از این طریق دانشجویان بین المللی بیشتری بتوانند در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی در کانادا می­توان به انجام کارهای دانشجویی و پاره وقت در کنار تحصیل در این کشور اشاره نمود. همچنین امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی برای اقامت دانشجویان وجود دارد. در نهایت دانشجویان با اتمام تحصیلاتشان در این کشور می­توانند اقامت دائم کانادا را اخذ بنمایند.

آزمون MCAT جهت پذیرش در دانشگاه های پزشکی کانادا

همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم، یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا شرکت در آزمون ورودیMCAT  و کسب نمره قبولی در این آزمون می­­باشد. این آزمون بصورت سوالات چهار گزینه ای است که  شامل 4 بخش می­باشد. بیوشیمی و بیولوژیک-فیزیک- روانشناسی و منطق این چهار بخش را تشکیل می­دهد. این آزمون تقریباً 90 سال است که در این کشور برگزار می­گردد و همه ساله بیش از 85000 دانشجو از طریق این آزمون وارد دانشگاه های پزشکی این کشور می­شوند.

هزینه های تحصیل پزشکی در کانادا

دانشگاه های کانادا شهریه های متفاوتی از دانشجویان دریافت می­نمایند. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا با توجه به مقطع و رشته های مختلف پزشکی با یکدیگر متفاوت است، اما بطور متوسط هزینه تحصیل پزشکی در کانادا را 11900 دلار در سال تخمین زده اند. دانشجویان می­توانند بصورت اقساطی شهریه های تحصیلی خود را پرداخت نمایند. دانشجویان پزشکی در این کشور اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت که حقوق و دستمزد دانشجویان در این کشور به ازای هر ساعت کاری 9-13 دلار می­باشد. دانشجویان با این میزان حقوق و دستمزد براحتی می­توانند برخی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند.

دانشگاه های پزشکی کانادا

می­توان به یقین بیان نمودیم که دانشگاه های پزشکی کانادا از با کیفیت ترین دانشگاه های جهان هستند. دانشگاه های مونتریال- بریتیش کلمبیا- تورنتو- مک گیل- مک مستز از جمله دانشگاه های پزشکی در این کشور بشمار می­روند. دوره های پزشکی در دانشگاه مونتریال به زبان فرانسوی ارائه میگردد، اما سایر دانشگاه های فوق دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی برگزار می­نمایند. اعتبار بالا- هزینه های مناسب تحصیل- شرایط کاری بسیار مناسب پس از اتمام تحصیلات در کانادا از مهمترین ویژگی های تحصیل پزشکی در کانادا بشمار می­روند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های کانادا پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پزشکی این کشور می­توانند با ارائه مدارک زیر نسبت به دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند:

● ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها که می­باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

●  مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل

● گواهی پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو

● پاسپورت معتبر

● گواهی عدم سوء سابقه کیفری

● ارائه نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های کانادا

● ارائه مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی دانشجو برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

دانشجویان عزیز و علاقمند به تحصیل پزشکی می­توانند در زمینه های مختلف تحصیلی از جمله چگونگی اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور با کارشناسان و وکلای با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.