مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

بورسیه تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیل در کانادا : سایت تخصصی کانادای سفیران سروش سعادت راهنما و مرجع کامل بورسیه تحصیلی در کانادا در این مقاله شما را جزییات کاملتری ازاخذ بورسیه های تحصیل در کانادا اشنا خواهد کرد

بورسیه تحصیل در کانادا
بورسیه تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

فرایند درخواست برای تحصیل در خارج از کشور می تواند اندکی پیچیده باشد، موقعیت خاص تحصیل در کانادا ولی همواره به دلیل بورسیه تحصیل در کانادا این پیچیدگی را کمتر کرده است.

برای کمک به متقاضیانی که به دنبال بورسیه تحصیلی کانادا هستند لیستی از بورسیه های معتبر و قابل توجه در این کشور که به دانش جویان بین المللی تعلق می گیرد قرار داده ایم. دولت کانادا و بسیاری از موسسات این کشور پس از دوره دبیرستان، فرصت های تحصیلی زیادی برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرند که در قالب کمک هزینه تحصیلی یا بورس تحصیلی کامل برای تمام دوره تحصیل تحقق می یابد.

لازم به ذکر است که بر خلاف وام، اخذ بورسیه تحصیل در کانادا نیازمند بازپرداخت نیست. چنانچه علاقه مند به دریافت بورسیه تحصیل در کانادا هستید لازم است فرایند درخواست را به درستی طی کنید و پیشنهاد می دهیم در این مسیر از مشاوره موسسه حقوقی  سفیران سروش سعادت بهره بگیرید.

الزامات بورس تحصیلی در کانادا

کانادا هر ساله میزبان حدودا ۵۷۲ هزار دانشجوی بین المللی است که در طیف گسترده ای از دوره ها و رشته های تحصیلی دانش اندوزی می کنند. این طیف شامل رشته های کامپیوتر، فناوری اطلاعات، روزنامه نگاری، علوم کشاورزی، اقتصاد و حقوق می شود. الزامات واجد شرایط بودن بسته به برنامه تحصیلی که متقاضی خواهان ثبت نام در آن است متفاوت است. به عنوان مثال برخی از بورس های تحصیلی ممکن است ارسال مقاله شخصی، توصیه نامه اساتید معتبر یا تجربه کاری در یک زمینه خاص را از متقاضی طلب کنند.

در مقابل اما ممکن است الزامات دیگری همچون عملکرد تحصیلی متقاضی، دستاوردهای وی در دوره لیسانس یا فوق لیسانس و یا اثبات عملکردهای خلاقانه برای مستحق بودن بورسیه تحصیلی مد نظر قرار گیرد. متقاضی باید توجه داشته باشد که مهلت های ارسال اسناد یا شرایط واجد شرایط بودن ممکن است مدام تغییر یابد، لذا متقاضی باید اطلاعات را همواره به روز رسانی کند و برای این مهم، چک کردن مداوم وب سایدت موسسه یا دانشگاه مورد نظر اهمیت می یابد.

تعدادی از موسسات یا دانشگاه های مطرح در کانادا وجود دارد که همواره به متقاضیان بورسیه می دهد که عبارتند از:

 • مرکز تحصیلی Canada Visa Student، میزان بورسیه این مرکز ۵۰۰ $ است
 • دوره فوق لیسانس کانادا CGS M، این دوره به ارزش ۱۷۰۰۰ $ برای ۱۲ ماه بورسیه در نظر می گیرد
 • بورسیه تحصیلی آلتراناتیو OGS، این بورسیه به ارزش ۱۰ تا ۱۵ هزار ریال است
 • بورسیه تحصیلی Vanier برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد  این بورسیه ۵۰ هزار $  و برای سه سال تعلق می گیرد
 • بورس اوراق بهادار اونتاریو OTS مبلغ این بورسیه ۴۰ هزار $ است

در جستجوی بورس تحصیلی در کانادا

بی شک کشور کانادا یکی از بهترین مقصدها برای اخذ بورس تحصیلی است. چنانچه متقاضی به دنبال تحصیل در خارج از کشور و آن هم کشوری همچون کانادا باشد می تواند نخستین جستجوها را در کانادا، ونکوور، تورنتو و مونترال انجام دهد. بر اساس آمار بهترین شهرهای دانشجویی QS2019 مونترال چهارمین شهر محبوب دانشجویی است و در کنار آن تورنتو در مقام ۱۳ و ونکوور در مقام ۱۷ قرار دارد.

با این حال برخی از دانشگاه های معتبر ممکن است در شهرهای دیگری در کانادا قرار داشته باشند. لذا آنچه در انتخاب شهر و دانشگاه برتر برای اخذ بورسیه تحصیل در کانادا اهمیت دارد زمینه تحصیل، جغرافیای مورد علاقه وی و میزان تاب آوری متقاضی در مقابل سرما است.

لازم به ذکر است که سال تحصیلی در کانادا معمولا در ماه سپتامبر آغاز می شود. البته این بازه زمانی مطلق نیست و تعدادی از دوره های تحصیلی هستند که ممکن است زودتر یا دیرتر از این ماه هم آغاز گردند. در اینجا لیستی از «دانشگاه های محبوب کانادا» را که بورسیه نیز برای دوره های مختلف تحصیلی و برنامه های مختلف تحصیلی ارائه می‌ دهند آورده شده است:

 • دانشگاه کویین
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه وسترن
 • دانشگاه واترلو
 • Université de Montréal
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه تورنتو

تحصیل در دوره لیسانس در کانادا

اخذ مدرک لیسانس در کانادا به متقاضی مدرک معتبر بین المللی را عطا می کند که می تواند بدین وسیله در حوزه مورد علاقه خود تا مقطع دکترا پیش رود. رویکرد اتخاذی در مقطع لیسانس در کشر کانادا رویکردی لیبرال است بدین صورت که دانشجو می تواند تا هر تعداد واحدی که زندگی شخصی اش به وی اجازه می دهد در هر نیم سال تحصیلی اخذ نماید.

دوره های لیسانس در کانادا به دو زبان فرانسه یا انگلیسی برگزار می شود و متقاضی باید برای شرکت در این دوره ها حتما دارای دانش زبان انگلیسی یا فرانسه باشد. چنانچه این دو زبان زبان اصلی متقاضی نباشد باید مدرکی مبنی بر اشراف به این زبان ها به موسسه مد نشر خود ارائه دهد.

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

تا چند سال گذشته کانادا و آمریکا تنها در دوره کارشناسی ارشد متقاضی می پذیرفتند و این دوره ها عموما ۴ سال به طول می انجامید. امروزه اما طی این دوران ظرف مدت ۳ سال تکمیل می شود. اما تقاضای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند به طرز چشم‌ گیری افزایش یافته است (رشد ۱۱٪ در سال ۲۰۱۹).

گذراندن بیشتر دوره های کارشناسی ارشد ممکن است کمتر از ۳ سال باشد یعنی بین ۱ تا ۲ سال. البته طول دوره کاملا بستگی به رشته انتخابی متقاضی دارد. به عنوان مثال دوره های علوم انسانی معمولا ۱ یا ۲ ساله به پایان میرسند و دوره های رشته های مهندسی و هنر گاهی تا ۳ سال طول میکشند.

برای تحصیل در این مقطع حدود ۱۳۰۰۰ تا ۲۰۵۰۰ $ پول نیاز است که البته متقاضی می تواند پیش از شروع دوره یا حتی حین گذراندن دوره بورسیه تحصیل در کانادا دریافت نماید.

دوره دکتری در کانادا

چنانچه متقاضی خواستار طی کردن یک گام دیگر رو به جلو در مقاطع تحصیلی خود باشد می تواند از مزایای تحصیل در دوره دکتری در کانادا بهره مند شود. تحصیل در این دوره بین ۳ تا ۶ سال به طول می انجامد و جالب است که محبوب ترین دوره تحصیلی در این کشور دوره دکتری است. در حال حاضر حدود ۲۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در مقطع دکتری در کانادا مشغول به تحصیل هستند.

پس از تکمیل دوره دکتری متقاضی می تواند به جستجوی «کار در کانادا» بپردازد. مجوز کار در کانادا سه ساله است و نهایتا می تواند به اخذ اقامت دائم یا شهروندی کانادا منجر شود. بهترین راه برای اخذ اطلاعات موثق در زمینه بورسیه تحصیل در کانادا در تماس بودن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.