مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019

کشور کانادا یک سیستم خاص برای تسهیل مهاجرت در نظر گرفته که به سیستم امتیازبندی معروف است، می خواهیم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019 را در ادامه بررسی کنیم.

نحوه امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019

کشور کانادا به یک انتخاب درجه یک برای مهاجرت و مقصد اصلی هزاران نفر در هر سال در سراسر جهان بدل شده است، علت هم این است که مقامات این کشور محیطی امن و مناسب برای مهاجران فراهم کرده اند و امکان زندگی با استانداردهای زندگی بهتر و رفاه بیشتر برای همه افراد وجود دارد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019
امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019

شاید بتوان گفت شویه زندگی بهتر، زیرساخت های پیشرفته و کم بودن میزان جرم و فرصت های شغلی عالی برای مهاجران، گزینه های مهمی هستند که هر متقاضی را برای مهاجرت به این کشور مصر می نماید. در این میان وضعیت کسب اقامت دائم کانادا (PR) و مزایای حاصل از آن، بر جذابیت مهاجرت به این کشور می افزاید. برای طی مسیر مهاجرت به کانادا با موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

چرا اقامت دائم کانادا جذاب است

ویزای اقامت دائم کانادا پنج ساله است و مزایای متعددی از آن حاصل می شود که مشابه حقوق کامل شهروندی کانادا است. این نوع ویزا از آنجایی که به صورت خانوادگی اعطا می شود جذابیت اصلی مهاجرت بسیاری از افراد به کانادا می باشد. برخی از مزایای مهم ویزای اقامت دائم کانادا عبارتند از برخورداری از مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان و امکان تحصیل و کار در هر یک از استان های کشور کانادا.

پس از گذشت دو سال از اقامت در کانادا، فردی که دارای ویزای اقامت دائم است می تواند واجد «شرایط اخذ شهروندی کانادا» باشد. دو راه برای درخواست اقامت دائم در برنامه ورود به کانادا وجود دارد: ورود اکسپرس و برنامه نامزدی استانی.

برنامه ورود اکسپرس

این مدل یک سیستم انتخابی است که بر اساس توانایی متقاضی بر مبنای اندازه گیری امتیازات محاسبه می شود و در این میان معیارهایی همچون زبان، میزان تحصیلات و تجربه کاری معیار اصلی واجد شرایط بودن متقاضی است.

اداره امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، تعیین کننده حداقل امتیاز کلی است و این میزان امتیاز در سیستم رتبه بندی کانادا یعنی CRS که حاوی معیارهای انتخاب متقاضیان است، قرار داده می شود. پس از اینکه متقاضی فرم مربوط به امتیاز بندی را پر کرد، جوابی که از طریق قرعه کشی به دست می آید را پس از گذشت ۱۵ روز دریافت خواهد کرد.

برنامه نامزدی استانی

این برنامه یک سیستم انتخابی است که متقاضیانی که برای کسب اقامت دائم استانی برای یک استان خاص انتخاب می شوند، می توانند اقامت دائم همان استان را کسب کنند. همانطور که از نام این برنامه مشخص است، هر استان یکسری شرایط خاص برای واجد شرایط بودن متقاضیان در نظر می گیرد که با استان های دیگر متفاوت است.

اقامت دائم کسب شده فقط برای همان استان است و تقاضای مشاغل در آن منطقه نیز در زمان ارزیابی امتیازات مورد توجه قرار می گیرد. متقاضی می تواند برای تعیین امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019 از طریق این برنامه ابتدا ثبت نام کند و سپس به سوالات مربوط به تعیین امتیاز پاسخ دهد.

برنامه فدرالی کارگران ماهر در کانادا FSWP

در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵، برنامه ورود توسط دولت کانادا برای دعوت از کارگران ماهر معرفی شد. بر اساس این دسته بندی سه طبقه زیر وجود دارد که طی آن متقاضیان که همان کارگران ماهر هستند می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند:

 • برنامه کارگران ماهر فدرال FSWP
 • برنامه متخصصان فدرال FSTP
 • طبقه با تجربه های کانادایی

FSWP یا همان برنامه کارگران ماهر تنها متقاضیانی را می پذیرد که بتوانند امتیازی بالاتر از ۶۷ کسب کنند. مشاغل مورد نیاز هر ساله در وب سایت اداره مهاجرت کانادا به روز رسانی می شود. امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019 بر اساس این نوع مهاجرت به طریق زیر محاسبه می شود:

 • سن: سن ایدال که حداکثر امتیاز را برای متقاضی به وجود می آورد ۱۸ تا ۳۵ سال است.
 • زبان: متقاضیان مهاجرت باید دست کم به یکی از زبان های رسمی کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسوی تسلط کافی داشته باشند و قادر به اثبات این موضوع از طریق مدرک باشند.
 • تجربه کاری: کانادا به نیروی کار ماهر در کشور خود نیاز دارد بنابراین متقاضی باید در زمینه کاری مورد نیاز تجربه داشته باشد. هر چه تجربه بیشتر باشد امتیاز بالاتر می رود.
 • دعوت نامه کاری: اگر متقاضی دارای دعوت نامه شغلی از کارفرمای کانادایی باشد امتیاز اضافی به وی تعلق می گیرد.
امتیاز توانایی
حداکثر ۱۲ امتیاز سن
حداکثر ۲۴ امتیاز زبان
حداکثر ۲۵ امتیاز تحصیلات
حداکثر ۱۵ امتیاز تجربه کاری
حداکثر ۱۰ امتیاز قابلیت سازگاری با شرایط و فرهنگ کشور کانادا
حداکثر ۱۰ امتیاز استخدام برنامه ریزی شده

مهارت های پذیرفته شده در کانادا

در امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019 یکسری مهارت ها در رده شغلی ملی دخیل هستند که توسط دولت کانادا پذیرفته شده اند. رده شغلی ملی یا NOC یک سیستم است که از طریق آن شغل هایی که برای شکوفاتر شدن اقتصاد کانادا اهمیت دارد معرفی می گردند. تحت رده شغلی ملی انواع مهارت های زیر معرفی شده اند که متقاضی در صورت داشتن دعوت نامه از سوی کارفرمای کانادایی، برای کسب اقامت دائم کانادا پذیرفته می شود.

 • نوع مهارت ۰: شغل های مدیریتی
 • نوع مهارت الف: استخدام در شغل های حرفه ای
 • نوع مهارت ب: استخدام در شغالهای تجاری یا فنی
 • نوع مهارت ج و د: کارگران نیمه ماهر در صنایع و همچنین شغل های مذهبی خاص که در فهرست NOC ذکر نشده است.

فرصت های شغلی در کانادا

برای امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019 پیش از هر چیز باید «فرصت های شغلی در کانادا» مد نظر قرار گیرد. سیستم فدرالی اکسپرس آسان ترین راه برای دستیابی به موقعیت شغلی است زیرا کارفرمایان نیروهای مورد نیاز خود را در اداره صندوق حاکمیت فدرال ثبت می کنند. حرفه های خاصی وحود دارد که برای برخی از آنها در بعضی از استان ها تقاضای بالایی وجود دارد. بنابراین به عنوان یک متقاضی آگاهی از این شغل ها به تفکیک استانی مورد نیاز است.

پیش از رفتن به کانادا پیشنهاد می شود که در دوره کارشناسی در یک رشته تخصصی فارغ التحصیل شوید و دست کم ۱۲ ماه تجربه کاری کسب کنید. چنانچه برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه در امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2019 نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید می توانید با متخصصین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.