مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

پرستاری در کانادا

شاید بتوان گفت که پرستاری در کانادا جزو یکی از پردرآمدترین مشاغل کانادایی و نیز پرمتقاضی ترین حرفه ها در این کشور باشد. به طوری که میانگین دستمزد ساعتی تمام وقت مشاغل پرستاری سال 2018 که شامل پرستاران ثبتی نیز می باشد، در حدود $37.00 بود. همچنین، متوسط حقوق هفتگی متناظر 2018 در حدود $1411 می باشد، که این نشانگر دستمزد سالانه تمام وقت تقریبی $73,000 برای این گروه شغلی است.

بررسی محتوایی پرستاری در کانادا 2019

مهمترین آیتمهایی که در این مورد

 • حقوق پرستاری در کانادا چند دلار است؟
 • کمک پرستاری در کانادا به چه مفهومی است؟
 • درامد پرستاری در کانادا چقدر است؟
 • رشته پرستاری در کانادا چگونه است؟
 • بازارکار پرستاری در کانادا به چه صورت است ؟
 • جایگاه شغل پرستاری در کانادا چگونه است؟
 • پذیرش پرستاری در کانادا به چه شکلی است
 • حقوق پرستاران در کانادا 2018 – 2019 چقدر است ؟
پرستاری در کانادا
پرستاری در کانادا

بر اساس کد دسته بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)، ” پرستاری در کانادا ” با کد 3012، با توجه به عناوین شغلی و وظایف دقیق این حرفه به دسته های پرستار ثبتی (RN)، پرستار روانپزشکی ثبتی (RPN)، پرستار مراقبت بهداشتی عمومی و پرستار مراقبت بهداشتی شغلی تقسیم می شود. شما برای پرستار شدن در کانادا بایستی مدرک لیسانس پرستاری تان را از یک دانشگاه معتبر اخذ کنید و سپس در دو آزمون ثبت نامی و آزمون حقوقی شرکت نمائید. در اینصورت است که شما می توانید در حرفه پرستاری در کانادا مشغول به کار شوید.

پرستاران آموزش دیده خارجی هم که قصد کار پرستاری در کانادا را دارند بایستی ابتدا از کانادا پیشنهاد کاری داشته باشند و متقاضیان تحصیل رشته پرستاری نیز بایستی علاوه بر تهیه مدارک و شرایط لازم، ویزای تحصیلی کانادا را از سفارت کانادا درخواست و اخذ نمایند.

پرستاری در کانادا از جمله حرفه های پردرآمد محسوب می شود. بر طبق آخرین ارقام حاصله، متوسط بالاترین حقوق ساعتی در Saskatoon/Biggar، استان ساسکاچوان با $45.00 در ساعت کسب می شود و پایین ترین میانگین حقوق در مونترال، کبک کانادا با $3100 در ساعت دریافت می شوید. جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره های تخصصی با کارشناسان و وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرستار ثبتی RN در کانادا چیست؟

اگر شما علاقه مند حرفه پرستاری در کانادا می باشید و مدرک اتمام دوره دبیرستان دارید، شما می توانید از طریق تحصیل در رشته پرستاری در یکی از دانشگاههای کانادا به تدریج یک پرستار ثبتی (RN) شوید. مراحل متعددی وجود دارند که شما بایستی قبل از پرستار ثبتی شدن در کانادا طی کنید. این مراحل شرح عبارتند از:

مرحله # 1. آموزش دانشگاهی. اما چرا؟ کلیه انجمن های پرستاران استانی و قلمرویی کانادا داشتن مدرک لیسانسه یا درجه باشیله را جهت ورود به حرفه پرستاری تصویب کرده اند. شواهد موجود از این واقعیت حمایت می کند که پرستاران لیسانسه به خوبی می توانند مراقبت های پرستاری ایمن، اخلاقی، مقرون به صرفه و کیفیت بالا را برای شهروندان کانادا تهیه کنند.

روند آموزش دانشگاهی پرستاران ثبتی (RN ها) در کانادا به صورت زیر می باشد: به استثنای دانشجویان کبک، کلیه دانشجویان به منظور آمادگی برای ورود به حرفه پرستاری در کانادا بایستی مدرک لیسانس خود را اخذ نمایند.

رشته پرستاری در کانادا- حقوق پرستاری در کانادا

سطوح برنامه مدرک کاردانی، مدرک لیسانس و مدرک دیپلم از بیمارستان
رشته تحصیلی پرستاری
پیش نیازها دیپلم دبیرستان یا معادل آن
طول برنامه 2 سال برای مدرک کاردانی پرستاری، و 4 سال برای مدرک لیسانس، و 3 سال برای برنامه دیپلم
مدرک/گواهی بایستی در آزمون لیسانسه شورای ملی (NCLEX-RN) شرکت و قبول شد؛ لیسانس دولتی لازم است.
آینده شغلی  (2014-2024) رشد6%
میانگین دستمزد سالانه (2015) $71,000  ( برای RN ها)
$72,980  ( برای RN های در حال کار در بیمارستانها)

مرحله # 2. جهت ارزشیابی، شما بایستی مستقیما به کالج پرستاران اونتاریو (CNO) درخواست دهید. کلیه فارغ التحصیلانی که قصد انجام کار در اونتاریو را دارند بایستی در CNO ثبت نام کنند. پس از درخواست،  از شما آزمون ثبت نام گرفته می شود. چرا؟ این آزمون طوری طراحی شده است که مهارت های پرستاران را در شروع کارشان سنجش کند.

علاوه بر آزمون ثبت نام، شما بایستی در آزمون حقوقی مجزایی هم شرکت کنید که توسط کالج مذکور جهت ارزیابی دانش و درک تان از قوانین، مقررات، استانداردهای حرفه ای و خط مشی های ناظر بر حرفه پرستاری در اونتاریو طراحی شده است. آزمون حقوقی RN به صورت آنلاین انجام می شود.

مرحله 3 # . اگر شما از آزمون قبول شدید، بایستی به منظور ثبت نام توسط هیئت نظارت پرستاری استانی یا قلمرویی کانادا، 4 شرط زیر را هم تهیه کنید.

 • مدرک مهارت زبانی سلیس و روان در  انگلیسی یا فرانسوی نوشتاری و گفتاری؛
 • ثبت نام یا صلاحیت ثبت نام در حوزه ای که برنامه پرستاری انجام می شود؛
 • مدرک تابعیت کانادایی، اقامت دائمی، یا مجوز تحت قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان (کانادا) جهت کار در حرفه پرستاری. شخصیت خوب و جدیت در کار، به صورت نشان داده شده توسط اعلامیه شرایط ثبت نام و خلاصه سابقه کیفری کانادایی می باشد.

لازم به ذکر است که گواهی معتبر ثبت نام از کالج برای کلیه پرستارانی که مایل به کار پرستاری در اونتاریو  هستند الزامی است و تنها عضو کالج مجاز به پرستاری در اونتاریو می باشد.

 • پرستار تحصیلکرده خارجی. کانادا از پرستاران تحصیلکرده خارجی (IEN ها) که مایل به مهاجرت به کانادا هستند استقبال می کند و حتی دارای برنامه دولتی خاصی جهت جذب پرستاران می باشد که این برنامه موسوم به برنامه CARE می باشد که از سال 2001، شروع شده است. برنامه CARE (دسترسی پرستاران به استخدام قانونی ) به بیش از 1000 پرستار آموزش دیده خارجی از بیش از 140 کشور دنیا کمک کرده تا پرستار ثبتی RN در کانادا شوند.

اما هدف از برنامه CARE کمک به دانش آموختگان پرستاری خارجی جهت مهاجرت و اشتغال در حرفه پرستاری در کانادا و اونتاریو  از طریق حمایت از تهیه مدارک زبان، عضویت در گروه شبکه بندی فارغ التحصیلان پرستاران CARE، کمک به آمادگی جهت آزمون پرستاری ثبت نام شده، و کاریابی می باشد.

 ارزیابی اولیه از این برنامه ابتکاری نشانگر آن است که برنامه CARE میزان موفقیت پرستاران آموزش دیده خارجی را در نوشتن آزمون ثبت نامی از 33 درصد به 66 درصد ارتقاء می بخشد. RN های خارجی جهت تحصیل و کار در کانادا به ترتیب، نیازمند اخذ ویزای تحصیلی کانادا و پیشنهاد کار از کانادا هستند.

مرحله # 4. تکمیل مهارت های شغلی تان. از آنجایی که پرستاری حرفه خود- تنظیمی است، اخذ و حفظ استانداردهای بالای حرفه ای در پرستاری – نه تنها به خاطر سلامتی بیماران بلکه همچنین پیشرفت کار ی بلندمدت پرستاران- امری حیاتی است. تحقیق و توسعه مهارت های پرستاری از طریق بهترین توسعه کاری جنبه مهم دیگری است که RN ها بایستی پس از شروع به کارشان در کانادا مدنظر قرار دهند.

کارورز پرستاری NP در کانادا چیست؟

در کانادا، پرستاران ثبتی (RN ها) دارای آموزش و تجربه بیشتر جزو دسته بزرگی هستند که همچنین به عنوان کارورزان پرستاری (NP ها) شناخته می شوند. NP ها دارای حیطه کاری گسترده ای شامل توانایی برای تفسیر تست های تشخیصی، تشخیص های ارتباطی، تجویز داروهای نسخه ای، و اجرای شیوه های تخصصی می باشند. NP جزو عناوین محفوظ در کانادا مخصوصا در اونتاریو از آگوست 2007 می باشد.

 چهار مدرک تخصص NP وجود دارد: مراقبت درمانی اولیه-NP، NP- اطفال، NP- بزرگسالان  و NP-بیهوشی. به منظور NP شدن در کانادا و اونتاریو :

 • RN ها بایستی آموزش پیشرفته ببینند؛
 • شواهد کار ایمن و مطمئن را ارائه دهند؛
 • آزمون ثبت نامی معتبری را بگذرانند؛
 • مدرک تخصص را اخذ کنند.

حقوق پرستار ثبتی( RN) در کانادا

جدول زیر که با تلاش تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، دستمزد ساعتی پرستاران ثبتی (RNها) را در کانادا نشان می دهد. یادآوری می شود که کد دسته بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) برای شغل پرستاری در کانادا 3012 می باشد. دستمزد سالانه تمام وقت معمولی برای شغل پرستاری در کانادا $65000 الی $85000 می باشد.

بر طبق آمار و گزارشات حاصله، آینده شغلی برای پرستاران ثبتی در کانادا خیلی عالی است. دولت پیش بینی می کند که نظر به اینکه جمعیت کانادا روبه پیری است، تقاضا برای خدمات بهداشتی هم بطور قابل توجهی افزایش یابد، به تبع این افزایش باعث افزایش تقاضا برای پرستاران نیز می شود. میانگین دستمزد ساعتی پرستاران ثبتی در کانادا به شرح جدول زیر است:

محل دستمزد پایین
$
 در ساعت
دستمزد متوسط
$
 در ساعت
دستمزد بالا
$
 در ساعت
سال
کالگری- آلبرتا 42.61 42.61 44.38 2017
ادمونتون- آلبرتا 42.61 42.61 44.64 2017
ونکور/ ساوت وست مین لند سفلی- بریتیش کلمبیا 22.83 36.71 43.00 2016
وینی پک- مانی توبا 23.25 39.60 45.00 2016
فردریکتون/ اوروموکتو- نیو برونزویک 27.00 38.00 40.35 2016
هالیفاکس- نوآ اسکوتیا 19.28 34.00 42.00 2016
تورنتو- اونتاریو 22.00 35.00 45.00 2016
اوتاوا- اونتاریو 22.00 35.00 45.82 2016
ویندسور/ سارینا-اونتاریو 20.23 35.00 45.00 2016
همیلتون/ شبه جزیره نیاگارا- اونتاریو 23.00 39.00 45.00 2016
جزیره پرینس ادوارد 22.15 35.63 40.25 2016
مونترال- کبک 21.30 31.00 39.48 2016
ساسکاتون/ بیگر- ساسکاچوآن 32.00 45.00 49.00 2016

نتیجه گیری و توصیه آخر

در کانادا، رشته پرستاری در 3 مقطع کاردانی، کارشناسی و دوره دیپلم تحصیل می شود. در حال حاضر، شما به عنوان فارغ التحصیل پرستاری جهت مهاجرت به کانادا و انجام شغل پرستاری در کانادا نیازمند درخواست از طریق برنامه اکسپرس انترای و کسب اقامت دائمی کارگر ماهر فدرال کانادا می باشید. برای کسب مشاوره های تخصصی و هدفمند از مشاوره های رایگان تلفنی یا حضوری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.