مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

اقامت کاری کانادا

اقامت کانادا از طریق کار (اقامت کاری کانادا) عنوان موضوعی است که در این نوشته به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

علاوه بر محوری اصلی مقاله با توضیحات کامل و جامع ، به بررسی سایر شرایط ، هزینه ها و مدارک اقامت کانادا از طریق کار نیز خواهیم پرداخت.

کنکاشی بر اقامت کانادا از طریق کار در سال 2019

اگر شما به دنبال ” اقامت کانادا از طریق کار ” می باشید، بهترین روش برای اخذ اقامت کانادا برای شما درخواست از طریق ” برنامه اکسپرس انترای کانادا ” می باشد. افرادی که دارای مهارت یا استعداد بخصوصی هستند، یا فارغ التحصیلان دانشگاهی که بدنبال کار هستند و نیز کارگران دارای سابقه کار همگی می توانند با توجه به مهارت یا تخصص شان، اقامت کانادا از طریق کار را کسب کنند اما این روش تنها از طریق درخواست و تشکیل پرونده در برنامه اکسپرس انترای ممکن است.

اقامت کانادا از طریق کار , اقامت کانادا , اقامت دائم کانادا , اخذ اقامت کاری کانادا , شرایط اخذ اقامت کاری کانادا , مدارک اخد اقامت کاری کانادا , اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان , هزینه اقامت کاری کانادا , مزیتهای اقامت کاری کانادا , مدارک لازم جهت اقامت کانادا با ویزای کار , شرایط اخذ ویزاری کاری کانادا

جواب سوالاتی که در این باره به آنها خواهیم رسید.

 • اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان چگونه ممکن است ؟
 • شرایط اخذ اقامت کاری کانادا به چه صورتی است ؟
 • هزینه اقامت کاری کانادا چقدر است ؟
 • مزیتهای اقامت کانادا با ویزای کار کدامند ؟
 • مدارک لازم جهت اخذ اقامت کانادا با ویزای کار کدامند ؟
 • روش های اقامت کانادا از طریق کار کدامند؟

اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان چگونه ممکن است ؟

اگرچه مدرک زبان IELTS برای ویزای کار کانادا لازم نیست، اما کارفرمایتان ممکن است از شما نمره IELTS نیز بخواهد. با توجه به حاکمیت جو رقابتی بر سر تصاحب پست های شغلی در کشور کانادا، بدون مدرک زبان امکان دارد که شما پیشنهاد کارتان را از دست دهید.


اما اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان چگونه است؟ در زمینه اقامت کاری کانادا نیز با توجه به اینکه برنامه Express Entry از سیستم امتیاز بندی برپایه فاکتورهایی همانند سن، جنسیت، تحصیلات، مهارت زبان و سابقه کار متقاضی استفاده میکند. تنها متقاضیان با بالاترین نمره CRS به بانک Express Entry وارد می شوند، که سپس برای مصاحبه و اقامت دائم کانادا دعوت می شوند.

حالا، با اینکه نمره مدرک زبان پیش نیازی برای برنامه Express Entry نمی باشد اما همانطوریکه ذکر شد مدرک زبان دارای نمره حداکثر 160 امتیاز می باشد و از این جهت میتواند در نمره CRS شما و بعدا اخذ اقامت کاری کانادا تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. اما توصیه کارشناسان، جایگزینی مدرک زبان CLB (معیار زبان کانادایی) با مدرک IELTS می باشد که یک آزمون زبان ساده می باشد و حداقل امتیاز قبولی در این آزمون 7 است.

سیستم مهاجرت کانادا از افراد دارای تجربه کاری یا پیشنهاد کار به هنگام اعطای اقامت دائم، حمایت می کند. یک پیشنهاد کاری از کانادا می تواند مسیرهای مختلفی برای اخذ اقامت دائمی از طریق اکسپرس انترای فر اهم کند.

درباره اکسپرس انتری بیشتر بدانیم : مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری

شرایط اخذ اقامت کاری کانادا به چه صورتی است ؟

شما برای اخذ اقامت کاری کانادا ابتدا بایستی در برنامه Express Entry ثبت نام کنید. برنامه Express Entry به 3 دسته پیشه ور ماهر فدرال (FSTC)، کارگر ماهر فدرال (FSWC) وتجربه کار کانادایی (CEC) تقسیم می شود. شما بر اساس سطح مهارتی و سابقه کارتان در یکی از این 3 دسته بایستی ثبت نام کرده و پرونده تان را تشکیل دهید. سپس، شما بر اساس معیارهای خواسته شده توسط سیستم جامع امتیازدهی ارزیابی و امتیازدهی می شوید. شرایط اخذ اقامت کاری کانادا از این طریق به شرح زیر می باشد:


شما بایستی :
نمره مدرک زبان مورد نیاز برای شغلتان را تهیه کنید.
شما بایستی حداقل 1 سال تجربه کار مهارتی تمام وقت در مشاغل مدیریتی (سطح مهارت 0)، مشاغل حرفه ای (سطح مهارت A) و مشاغل فنی و مشاغل مهارتی (نوع مهارت B) کانادا داشته باشید.
برای دسته تجربه کار کانادایی نیازی به شرط تحصیلات وجود ندارد. اما اگر در صورت وجود مدرک تحصیلی، رتبه تان در بانک Express Entry افزایش می یابد.
شرط دیگر برای اخذ اقامت کاری کانادا، تطبیق پذیری با کانادا می باشد. از جمله شرایط تطبیق پذیری وجود یک عضو خانواده مقیم کانادا می باشد.

هزینه اقامت کاری کانادا چقدر است ؟

زمانی که شما از طریق برنامه Express Entry، کلیه بخش های فرم آنلاین را تکمیل می کنید و مدارکتان را جهت تشکیل پرونده اقامتیتان آپلود می کنید، سیستم به شما فهرستی از هزینه هایی که بایستی پرداخت نمایید را نشان می دهد. این فهرست شامل موارد زیر می باشد:
هزینه رسیدگی به درخواست شما و اعضای خانواده تان؛
هزینه حق اقامت کاری کانادا؛
هزینه استخراج اطلاعات بیومتریک.


اگر درخواستتان ناقص باشد، هزینه رسیدگی و هزینه حق اقامت دائمیتان (در صورت پرداخت) به شما عودت داده می شود. در اکثر موارد، هزینه بیومتریک به هنگام تحویل درخواست پرداخت میشود. شما برای پرداخت هزینه اقامت کاری کانادا می توانید این هزینه ها را از حساب آنلاینتان و با کارت اعتباری پرداخت نمایید. هزینه ها به شرح زیر است:

عنوان هزینه ها شرح هزینه مبلغ پرداختی /
دلار کانادا
هزینه درخواستتانهزینه درخواست ($550) و هزینه حق اقامت دائم ($490)1,040
هزینه درخواستتانبدون هزینه حق اقامت دائمی550
شامل همسرتانهزینه درخواست ($550) و هزینه حق اقامت دائم ($490) 1,040
هزینه شامل همسرتانبدون هزینه حق اقامت دائمی 550
شامل فرزند وابسته150 به ازای هرفرزند

مزیتهای اقامت کانادا با ویزای کار کدامند ؟

در این بخش ما به طور تخصصی به بررسی مزیتهای اقامت کانادا با ویزای کار می پردازیم. به منظور درخواست ویزای کار کانادا شما بایستی پیشنهاد کار از طرف شرکت کارفرمایی در کانادا داشته باشید. د

ر صورت اخذ ویزای کار کانادا شما از مزایای زیر برخوردار خواهید شد:
شما و خانواده تان می توانید در هر کجایی از کانادا زندگی و کار کنید؛
شما و خانواده تان می توانید در کانادا تا 3 سال زندگی کنید؛
خانواده تان می تواند به صورت تمام وقت کار و تحصیل کند؛
در طول اقامت 3 ساله تان، شما ممکن است درخواست اقامت دائمی را نیز ارائه دهید که سپس می تواند منجر به تابعیت کانادا و اخذ پاسپورت کانادایی برایتان شود.
اما با اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه Express Entry، شما به مزایای بیش از این موارد دست خواهید یافت:
شما و اعضای خانواده تان اقامت دائم کانادا را بدست می آورید؛
شما و اعضای خانواده تان می توانید در هر جایی از کانادا زندگی و کار کنید؛
در ادامه نیز به راحتی می توانید تابعیت کانادایی را اخذ و پاسپورت معتبر کاناداییتان را بدست آورید.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کانادا با ویزای کار

ویزای کار کانادا برای شخص خارجی و با پیشنهاد کار از جانب کارفرمای کانادایی صادر میشود. مدارک لازم برای درخواست ویزای کار کانادا عبارتند از:
تکمیل فرم درخواست ویزای کار کانادا و ارسال آن خارج از کانادا؛
فرم اطلاعات خانواده ( فرم IMM 5645)؛
2 قطعه عکس پاسپورتی جدید از شما؛
هزینه رسیدگی به درخواست ویزا در فرمت قابل قبول؛
پاسپورت معتبر- که بایستی غیر از صفحه آخر، یک صفحه کاملا سفید داشته باشد؛
کپی از Labour Market Opinion (LMO) تهیه شده از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC)، در صورت لزوم؛
پیشنهاد کاری یا قرارداد کار با ذکر عنوان شغل، دستمزدو شرایط کار؛
مدرک اثبات تمکن مالیتان برای اقامت در کانادا تا کسب اولین درآمدتان در این کشور.

اکسپرس انترای کانادا و نحوه عملکردش

بهترین و آسانترین راه اقامت کانادا از طریق کار توسط درخواست از برنامه اکسپرس انترای کانادا می باشد. برنامه اکسپرس انترای کانادا یا برنامه مهاجرت سریع به کانادا در واقع یک سیستم آنلاین است که دولت کانادا از سال 2015 برای مدیریت درخواست های کارگران ماهر به منظور اخذ اقامت کانادا استفاده می کند. این برنامه درخواست متقاضیان را در 3 دسته شامل کارگر ماهر فدرال (FSWP)، دسته سابقه کار کانادایی (CEC)، و تاجر ماهر فدرال (FSTP) مدیریت و رسیدگی می کند.

بر این اساس نحوه عملکرد اکسپرس انترای بدینگونه است که افراد متقاضی اقامت کانادا از طریق کار، که معیارهای حداقلی یکی از این برنامه های مهاجرتی را تامین کنند، به راحتی می توانند رسما علاقه شان به مقیم دائمی کانادا را از طریق ایجاد پرونده مهاجرتی سریع به کانادا اثبات کنند. پس از تکمیل پرونده تان شما در صف متقاضیان بانک مهاجرین برنامه اکسپرس انترای قرار می گیرید، بر طبق امتیاز دهی سیستم رتبه بندی جامع(CRS) برنامه مذکور به شما امتیاز داده می شود.


بدیهی است که نحوه امتیاز دهی با توجه به اطلاعات شخصی ارائه شده توسط شما می باشد و هر چه امتیاز بیشتر، شانس دعوت به درخواست ITA بیشتر. سپس، افراد دارای بیشترین امتیاز برای درخواست اقامت دائمی کانادا دعوت می شوند. افراد واجد شرایط با حداکثر امتیاز (معمولا 440 امتیاز از 1200 امتیاز کل) جهت درخواست ویزای اقامت دائم کانادا دعوت می شوند.

روش های اقامت کانادا از طریق کار

در اینجا، ما به متقاضیان اقامت کانادا از طریق کار 3 روش پیشنهاد می کنیم که در این روش ها، پیشنهاد کار کانادا می تواند منتهی به اخذ اقامت دائمی کانادا گردد. این روش ها عبارتند از :
⦁ اکسپرس انترای: برنامه کارگر ماهر فدرال یا FSWP؛
⦁ اکسپرس انترای: دسته تجربه کار کانادایی یا CEC؛
⦁ برنامه های داوطلب استانی (PNP)؛
لازم به ذکر است که در حال حاضر، استان ها و قلمروهای زیر می توانند مهاجران احتمالی را ثبت نام بکنند:
⦁ آلبرتا؛
⦁ بریتیش کلمبیا؛
⦁ مانیتوبا؛
⦁ نیوبرونزویچ؛
⦁ نیوفاندلند و لابرادور؛
⦁ قلمروهای نورث وست؛
⦁ نوآ اسکوتیا؛
⦁ اونتاریو؛
⦁ جزیره پرنس ادوارد؛
⦁ ساسکاچوآن و
⦁ یوکون.

نتیجه گیری و توصیه آخر


اگر شما بدنبال اخذ اقامت کانادا از طریق کار می باشید، برنامه های 3 گانه اکسپرس انترای کارگر ماهر فدرال (FSWP)، دسته سابقه کار کانادایی (CEC)، و تاجر ماهر فدرال (FSTP) و برنامه های داوطلب استانی (PNP)می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. تخصص در زمینه برنامه های مهاجرتی کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق کار در حیطه صلاحیت کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.
در حقیقت، برنامه اکسپرس انترای درحقیقت برنامه ای به ابتکار دولت کانادا است که در سال 2015 جهت گزینش کارگران ماهر برای مهاجرت سریع و اخذ اقامت دائم کانادا طراحی شده است. متقاضیان واجد شرایط می توانند از طریق این برنامه جامع درخواست اقامت دهند خواه آنها در کانادا به عنوان کارگران خارجی موقتی باشند یا خواه خارج از کانادا باشند، مادامیکه شرایط برنامه را تامین کنند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

8 Responses

 1. بهروز گفت:

  سلام. من مهارتی ندارم فقط مدرک لیسانس مدیریت دارم. چطور میتونم ویزا اقامت کانادایی بگیرم. آیا اصلا بدون زبان و مهارت میش.

 2. Hh گفت:

  با تشکر از مطالب مفید تون،لطفا درمورد اقامت پس از تحصیل در کانادا هم توضیح بدین

 3. اسمعیلی گفت:

  ممنهون میشم اون سوال پاسخ بدین.

 4. حسینی گفت:

  سلام. میشه بگین اگه کسی فامیلی تو کانادا داشته باشه، چطور میشه دعوت نامه ویزا کار گرفت ؟ با چه مدارکی؟

  • با سلام می توانند برای شما دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی ارسال نمایند و البته بسته به این که آن شخص در کانادا چه وضعیتی دارد، شرایط متفاوت است.
   لطفا با شماره ۰۲۱۲۶۷۰۵۳۵۶ جهت دریافت مشاوره رایگان در این خصوص تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.