مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری

اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی ” برای کسانی که در کانادا دنبال سرمایه گذاری هستند می تواند بعنوان مطمئن ترین راه برای مهاجرت کانادا تلقی شود که در این مقاله به بررسی شرایط آن می پردازیم.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی 2019

اصولا برنامه های سرمایه گذار مهاجر توسط دولت کانادا جهت جذب افراد ثروتمند و سرمایه شان به کانادا طراحی شده است. سرمایه گذاران و خانواده های شان می توانند از طریق احراز شاخص های گزینش دولتی مشخص شده همانند دراختیار داشتن حداقل ارزش دارایی خالص شخصی، دارا بودن سابقه کاری در زمینه تملک/ مدیریت شرکت، ارزیابی های پزشکی و امنیتی و رعایت سقف سرمایه گذاری معین و دیگر شاخص ها اقامت دائمی کانادا را کسب کنند.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری
اقامت کانادا با سرمایه گذاری

روش های مختلفی برای کسب اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود دارد که معروفترین برنامه های اقتصادی که متناسب با شرایط اکثر هموطنان باشد عبار تند از: برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (QIIP)، برنامه اکسپرس انترای (فدرال)، برنامه های داوطلب استانی (PNP) که در این مقاله تلاش می شود با جزئیات کامل توضیح داده شود.

اقامت کانادا با برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک

یکی از روش های اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (QIIP) می باشد. به منظور اخذ صلاحیت جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، متقاضی نیازمند ارزش خالص ویژه و تجربه کاری مربوطه می باشد. به عنوان سرمایه گذار مهاجر شایسته، شما و خانواده تان می توانید ویزاهای مهاجرت کانادا ( اقامت دائم) را توسط سرمایه گذاری CAD$1,200,000 به مدت 5 سال اخذ نمائید.

جدول زیر شرایط لازم برای ثبت نام در برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک را به طور خلاصه نشان می دهد:

شرایط برنامه سرمایه گذار کبک
مقصد مورد انتظار صرفا برنامه سرمایه گذار کبک
حداقل ارزش دارایی خالص CAD $2,000,000 که بطور قانونی بدست آمده است.
سابقه بیزینس/ مدیریت کسب حداقل دو سال سابقه کار مدیریت ( برنامه ریزی، نظارت و کنترل (1) منابع مالی و (2a) منابع انسانی HR یا (2b) منابع فیزیکی) در طی دوره پنج ساله قبل از تحویل درخواست متقاضی. همچنین فرد متقاضی می بایست این سابقه را در یک کسب و کار همانند (کشاورزی، تجاری، یا صنعتی، یا تجربه مدیریت در یک سازمان دولتی یا بین المللی) و در پست شغلی تعریف شده به صورت تمام وقت داشته باشد. نکته:  برای افراد متخص ( دکترها یا وکلا)، حداقل کارگران 2FT (یا معادل PT) نیز لازم است.
سرمایه گذاری CAD $1,200,000 به مدت 5 سال، دولت 0% سود را تضمین کرده. فاینانس برای CAD $350,000 در دسترس می باشد.
شرایط زبانی تعداد محدود بدون شرط زبانی. نامحدود درصورتی که شما به زبان فرانسوی بتوانید صحبت کنید.
اقامت دائمی PR اقامت دائمی پس از اخذ اولین گواهی گزینش کبک (CSQ) اعطاء می شود.

جدول زیر شرایط لازم برای ثبت نام در برنامه کارآفرین مهاجر کبک را به طور خلاصه نشان می دهد:

برنامه برنامه کارآفرین کبک
حداقل ارزش خالص CAD $900,000.  از منابع مالی
مالکیت/عملیات شرکت به تنهایی یا با همسر حداقل 25% از دارایی شرکتی را که او راه اندازی می کند را در اختیار داشته و کنترل کند یا حداقل 51% از دارایی شرکتی را که او خریداری میکند داشته باشد.
EOI System No
نقش مدیریتی لازم
پروژه بیزینس لازم
بازدید کاوشی توصیه شده
مصاحبه موردنیاز به عنوان مرحله نهایی در فرآیند درخواست
پس انداز استارت آپ CAD $300,000  برای بیزینس ها در ناحیه مادرشهر مونترال یا CAD $200,000  برای بیزینس خارج از ناحیه مادرشهری مونترال
اقامت  دائم کانادا اقامت دائمی پس از اخذ اولین گواهی گزینش کبک (CSQ) اعطاء می شود.
شرایط دیگر .
تحویل قرارداد برای اثبات خودکفایی مالی و ارائه مدرک تحصیلی دیپلم عمومی؛ تهیه پس انداز ضمانتی عملکرد $200,000.

اقامت کانادا با برنامه داوطلب استانی (PNP)

اگر شما مایل به اخذ اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی از طریق برنامه داوطلب استانی (PNP) می باشید، استان یا قلمرو کانادایی مجبور است شما را ثبت نام کند. اولین کاری که شما نیاز دارید انجام دهید، درخواست PNP در استان یا قلمرویی است که شما مایل به اسکان در آن استان می باشید. جهت واجد شرایطی، شما بایستی مهارت ها، تحصیلات و سابقه کاری که برای اقامت در کانادا نیاز دارید، در اختیار داشته باشید.

استان یا قلمرو ارزیابی می کند که آیا شما می توانید نیازهای بازار کار یا نیازمندی های اقتصادی را تامین کنید یا خیر. پس از تایید درخواست تان توسط استان مورد نظر، مرحله بعدی تان درخواست اقامت دائمی در طی دوره زمانی است که استان ها مشخص می کنند. همان استان نشان می دهد که آیا شما بایستی از طریق سیستم اکسپرس انترای درخواست دهید و یا از طریق فرآیند درخواست معمولی این کار را انجام دهید:

          داوطلبی تحت برنامه PNP اکسپرس انترای اگر شما از قبل در بانک اکسپرس انترای نبوده اید، شما بایستی پرونده اکسپرس انترای را تکمیل و در این بانک پذیرفته شوید.           داوطلبی تحت برنامه PNP غیر-اکسپرس انترای متقاضیان اقامت دائمی تحت این برنامه می بایستی اقامت دائمی کانادا را با استفاده از فرآیند درخواست معمولی درخواست دهند.
شرایط لازم: آماده سازی مدارک لازم؛ تست های زبان؛ گواهی های پلیس؛ اخذ پیشنهاد کار؛ ارزیابی مدرک تحصیلی. شرایط لازم: تکمیل فرم مربوطه؛ اطلاعات بیومتریک شامل اثرانگشت و عکس دیجیتال؛ آزمایشات پزشکی؛ گواهی های پلیس؛ تست زبان؛ ارزیابی مدرک تحصیلی.
نتیجه: اخذ اقامت دائم PR نتیجه: اخذ اقامت دائم PR

اقامت کانادا با برنامه اکسپرس انترای (فدرال)

یکی دیگر از برنامه های اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی، برنامه اکسپرس انترای کانادا می باشد. برنامه اکسپرس انترای توسط دولت فدرال کانادا برای تشویق مهاجرت تجار و سرمایه گذاران خارجی و خانواده شان ایجاد شده است. این برنامه به سرمایه گذاران صلاحیتدار این امکان را می دهد تا ویزای اقامت دائمی و در ادامه پاسپورت کانادایی شان را به راحتی اخذ نمایند.

فرآیند درخواست از طریق برنامه اکسپرس انترای با آماده سازی مدارک و تشکیل پرونده Profile شروع می شود و در صورت تایید صلاحیت تان، شما در بانک Pool متقاضیان قرار خواهید گرفت، سپس شما در بانک اکسپرس انترای با استفاده از سیستم امتیازبندی رتبه بندی خواهید شد. سپس به افراد دارای بالاترین امتیازات، دعوت نامه جهت درخواست اقامت دائمی کانادا PR داده می شود. این مراحل به شکل نمودار زیر است:

روادید اقامتی از نوع اقامت دائمی کانادا و ویزای ارائه شده از نوع دسته تاجر ماهر فدرال (FSTC) می باشد و شرایط اخذ آن عبارتند از:

 • تملک و مدیریت یک شرکت در کانادا؛
 • اخذ نامه ساپورت از سازمان معین؛
 • تامین شرایط زبان (معیار زبان کانادایی (CLB) 5؛
 • تامین حداقل سرمایه $200000.

توصیه کارشناسی

روش های مختلفی برای کسب اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود دارد که معروفترین برنامه های اقتصادی که متناسب با شرایط اکثر هموطنان باشد عبار تند از: برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (QIIP)، برنامه اکسپرس انترای (فدرال)، برنامه های داوطلب استانی (PNP) که در این مقاله تلاش می شود با جزئیات کامل توضیح داده شود.

اما بر طبق نظر کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان موسسه پیشرو در زمینه ارائه بهترین مشاوره های مهاجرتی، دلایل اصلی رغبت سرمایه گذاران ایرانی برای اخذ اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی به شرح زیر می باشد:

 • داشتن بالاترین استاندارد زندگی با کمترین هزینه زندگی در کانادا؛
 • کانادا جامعه ای چندفرهنگی ریشه در برابری، عدالت، احترام و تنوع؛
 • ارائه بسته های حقوقی با رقابت بالا به متقاضیان کار با صلاحیت بالا؛
 • کانادا؛ یکی از 10 اقتصاد برتر دنیا با تولید ناخالص ملی $1.65 تریلیون دلار؛
 • برتری آموزشی کانادا بنا به اذعان سازمانهای بین المللی؛
 • پاسپورت کانادایی 5 مین مدرک مسافرتی قدرتمند در دنیا با امکان مسافرت به 150 کشور دنیا معاف از ویزا؛
 • طرح های بیمه سلامت همگانی در کانادا.

در پایان، به هموطنان عزیز یادآوری می شود که کانادا بهترین مکان برای شروع یک زندگی جدید است!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.