مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

اقامت کانادا برای ورزشکاران

اخذ اقامت کانادا برای ورزشکاران شامل شرایطی است که در این مقاله بصورت کامل به آنها خواهیم پرداخت.

بررسی شرایط اخذ اقامت کانادا برای ورزشکاران +2019

قبل از پرداختن به موضوع مهم  و جذاب ” اقامت کانادا برای ورزشکاران “، بایستی به این نکته مهم تاکید کرد که ورزشکاران جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا با کد 5251 NOC ، در دسته اشخاص خویش- کارفرمای فدرال قرار می گیرند. اما دسته خویش- کارفرمای فدرال به متقاضیانی نسبت داده می شود که قصد دارند و توانایی خویش- کارفرمایی در کانادا را دارند و همزمان به امور فرهنگی، ورزشی یا هنری کانادا هم کمک می کنند.

اقامت کانادا برای ورزشکاران
اقامت کانادا برای ورزشکاران

اما هدف اصلی از اخذ اقامت کانادا برای ورزشکاران در قالب دسته اشخاص خویش- کارفرمای فدرال، جذب ورزشکاران با استعداد جهت معرفی و نمایش شهروند کانادایی به عنوان ورزشکار، مربی حرفه ای، یا هنرمند در کلاس جهانی می باشد. شما به عنوان ورزشکار ایرانی بایستی نشان دهید که به محض ورود به کشور کانادا، به فعالیت های خویش- کارفرمایی تان ادامه خواهید داد. به منظور تایید صلاحیت در این برنامه مهاجرتی، یک متقاضی موفق بایستی شرایط اصلی مورد نیاز را تامین کند.

پس بنابرین، به منظور کسب صلاحیت جهت درخواست مهاجرت تحت دسته اشخاص خویش- کارفرمای فدرال، شما بایستی تجربه مربتط را داشته و قصد خویش- کارفرمایی در یکی از مشاغل ورزشی را داشته باشید که در این مقاله به تفصیل بیان می شود. در پایان، توصیه ما به شما عزیزان این است که قبل از هر اقدامی با کارشناسان و وکلای حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

لیست از ایتمهایی که در جهت موضوعی اصلی مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت :

 • برنامه خویش- کارفرمای فدرال چیست؟
 • ورزشکار خویش- کارفرما کیست؟
 • شرایط لازم برای ورزشکاران خویش-کارفرما در کانادا
 • شاخص های صلاحیت و نحوه امتیازدهی
 • مزایای اقامت کانادا برای ورزشکاران
 • نگاهی کلی به مهاجرت ورزشکاران به کانادا

برنامه خویش- کارفرمای فدرال چیست؟

ورزشکاران و مشاغل مرتبط با رشته های ورزشی، همانند مربیان و داوران، یکی از سه گروه اصلی هستند که می توانند تحت برنامه خویش- کارفرمای فدرال به کانادا مهاجرت و ویزای اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. اما در مورد خویش- کارفرمایی یا Self-employment می توان گفت که این برنامه یکی از برنامه های مهاجرتی به کانادا محسوب می شود که معمولا نادیده گرفته می شود.

اما به منظور اخذ شایستگی برای درخواست تحت دسته خویش- کارفرمایی فدرال، ورزشکاران علاوه بر داشتن سابقه ورزشی فعال در رشته مرتبط، بایستی قصد خویش کارفرمایی در یکی از این چهار شغل ورزشی را هم در کانادا داشته باشند:

شماره عنوان شغلی کد دسته بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)
1 ورزشکاران، ورزشکاران مرد و ورزشکاران زن (5251)
2 مربیان ورزشی (5252)
3 کارکنان ورزشی و داوران (5253)
4 مدیران و لیدرهای ورزشی و مربیان در امور ورزشی و تناسب اندام (5254)

ورزشکار خویش- کارفرما کیست؟

بند (1) 88 مقررات مهاجرت و حفاظت از پناهندگان (IRPR) ورزشکاران خویش- کارفرمای را بر مبنای سابقه مربوطه شان، قصد و توانایی شان برای خویش- کارفرمایی در کانادا، و کمک ارزنده به اقتصاد کانادا در رابطه با فعالیت های خود- اشتغالی شان تعریف می کند.

شرایط لازم برای ورزشکاران خویش-کارفرما در کانادا

به منظور اخذ صلاحیت جهت اخذ اقامت کانادا برای ورزشکاران، متقاضیان برنامه خویش- کارفرمای کانادا بایستی که شرایط اصلی زیر را داشته باشند:

1. دارا بودن سابقه کار مرتبط ( در دوره آغاز پنج سال قبل از تاریخ تحویل درخواست و  منتهی به روز تصمیم گیری جهت ارائه درخواست مهاجرت)، که به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • حداقل دو سال تجربه مشارکت در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح کلاس- جهانی؛
 • حداقل دو سال تجربه خود- اشتغالی در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی، یا
 • حداقل تجربه دو ساله در مدیریت باشگاه جوانان زیر نظر باشگاه اصلی.

2.تامین معیارهای گزینش برای افراد خویش-کارفرما؛

3.گذراندن ارزیابی های امنیتی و پزشکی؛

4.اثبات تمکن مالی کافی.

شاخص های صلاحیت و نحوه امتیازدهی

به منظور مهاجرت به کانادا به عنوان ورزشکاران خویش- کارفرما،  متقاضیان می بایستی  3 شاخص زیر را تامین بکنند. اگر چنانچه متقاضی هر کدامیک از شاخص های زیر را تامین نکند، اقامت دائمی کانادا را دریافت نخواهد کرد:

 • آنها بایستی کلیه شرایط یک متقاضی خویش-کارفرما ( یعنی، سابقه کار، قصد و توانایی خود- اشتغالی، و المان های کمک ارزنده ) را تامین بکنند.
 • آنها بایستی که حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز کل را کسب نمایند.
 • آنها (هم متقاضی و هم اعضای خانواده شان) نبایستی به خاطر مسائل امنیتی، کیفری، پزشکی و یا موضوعات مالی از احراز صلاحیت ساقط شوند.

پس از اینکه شما شرایط شخص خویش کارفرما را تامین کردید، شما  بر اساس معیارهای گزینش پنج گانه زیر مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیاز کسب خواهید کرد:

معیار گزینش حداکثر امتیازات
تحصیلات 25
تجربه کار 35
سن 10
مهارت انگلیسی/ فرانسوی 24
انطباق 6
مجموع نمره 100
نمره قبولی 35

مزایای اقامت کانادا برای ورزشکاران

اقامت کانادا برای ورزشکاران دارای امتیازات فراوانی است که نبایستی از آن غافل شد. ورزشکاران حرفه ای که تبعه کانادا یا مقیم دائمی کانادا هستند صلاحیت دریافت حمایت از جانب برنامه کمک ورزشکار (APP) را دارند. APP برنامه تامین اعتبار ورزشی تحت مدیریت Sport Canada می باشد. هدف از این برنامه هم کمک به ورزشکاران سطح جهانی در زمینه هزینه های مالی اشان به منظور آمادگی و شرکت در رقابت های ورزشی بین المللی از طریق تهیه مجوز زندگی و تمرین می باشد.

شما برای احراز صلاحیت در این برنامه بایستی شرایط زیر را تهیه کنید:

 • تبعه کانادا یا مقیم دائمی کانادا باشید؛
 • از شرایط قرارداد سازمان ورزش ملی/ باشگاه ورزشی تان تبعیت کنید؛
 • ü       برای نمایش کانادا در رویدادهای مهم بین المللی همانند مسابقات جهانی، جام های جهانی، بازی های المپیک و بازی های پارالمپیک آماده و دردسترس باشید؛
 • شاخص های اساسی به عنوان عضو تیم ملی کانادا در رویدادهای بین المللی یا در مسابقات داخلی برنامه ریزی شده توسط سازمان ورزش ملی تامین نمائید؛
 • در کانادا زندگی و تمرین کنید.

نگاهی کلی به مهاجرت ورزشکاران به کانادا

اگر چنانچه شما ورزشکار حرفه ای یا ورزشکار در سطح جهانی می باشید و قصد مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را دارید، شما بایستی در دسته اشخاص خویش- کارفرمای فدرال درخواست مهاجرت دهید. از شرایط درخواست تحت این برنامه جهت اقامت کانادا برای ورزشکاران، داشتن تجربه کاری، قصد خویش- کارفرمایی و اخذ حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز کل و تامین شرایط پزشکی و امنیتی می باشد. هزینه درخواست این برنامه $1540 و مدت زمان رسیدگی به درخواست حداکثر 23 ماه می باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بهره گیری از کارشناسان و وکلای مهاجرتی که همگی آنها دارای گواهی معتبر و تجربه طولانی در زمینه اخذ ویزاهای مختلف کانادا می باشند، در تلاش است که مسیر هموطنان عزیز برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را با ارائه بهترین شیوه های مهاجرتی متناسب با شرایط این عزیزان هموار ساخته و موفقیت مهاجرتی آنها را تضمین نماید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.