مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

تمدید ویزای دانشجویی کانادا

شما با مطالعه این مقاله نحوه تمدید ویزای دانشجویی کانادا، شرایط و مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای دانشجویی کانادا و مدت زمان رسیدگی به درخواست تمدید ویزای دانشجویی کانادا آشنا خواهید شد. اگر سوالی در این خصوص داشته باشید، شما عزیزان می توانید پاسخ سوال خود را از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اخذ نمائید.

بررسی 2019 تمدید ویزای دانشجویی کانادا

یکی از دغدغه های اصلی و سوالات مکرر دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کانادا، ” تمدید ویزای دانشجویی کانادا ” می باشد. اصولا، ویزای دانشجویی کانادا برای مدت زمانی که شما در کانادا تحصیل می کنید، بعلاوه 90 روز اضافی جهت آمادگی برای ترک کانادا صادر می شود. با این وجود، اگر شما می بینید که روادید تحصیلیتان رو به اتمام است و شما برای اخذ مدرکتان بایستی در دانشگاه بمانید، پس شما بایستی تمدید ویزای دانشجویی کانادا را درخواست دهید.

لیست ایتمهایی که درباره این موضوع به آنها خواهیم پراخت

 • معرفی ویزای دانشجویی کانادا
 • زمان تمدید ویزای دانشجویی کانادا
 • نحوه درخواست تمدید ویزای دانشجویی کانادا
 • مدارک لازم جهت تمدید ویزای دانشجویی کانادا
 • مدت زمان رسیدگی درخواست تمدید ویزا
 • هزینه های تمدید ویزای دانشجویی کانادا
 • درخواست تمدید روادید اقامت خانواده

معرفی ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا به شخص امکان شروع تحصیلاتش در کانادا را می دهد. ویزا برای دانشجویان اساسا مشابه ویزای توریستی کانادا یا مجوز مسافرت الکترونیکی (eTa) می باشد، اما دانشجو هم نیازمند روادید تحصیلی است. پس، ویزای دانشجویی کانادا ترکیبی از ویزای توریستی و روادید تحصیلی و یا eTa و روادید تحصیلی می باشد.

روش های درخواست ویزای دانشجویی  کانادا بسته به شرایطتان متفاوت است. شما می توانید همزمان با این که در خارج از کانادا، داخل کانادا و یا بهنگام ورود به مبادی ورودی (POE) کانادا می باشید، ویزای دانشجویی کانادا را درخواست کنید.  ویزای تحصیلی تنها برای زمانی که شما تحصیل می کنید، معتبر است. با این حال مواقعی پیش می آید که شما نمی توانید برنامه تحصیلیتان را در مدت زمان مشخص شده در ویزای دانشجوییتان تمام کنید، پس برای ادامه تحصیل در کانادا، تمدید ویزای دانشجویی کانادا الزامی است.

زمان تمدید ویزای دانشجویی کانادا

در حقیقت، ویزای دانشجویی کانادا برای مدت زمان تحصیلتان در کانادا بعلاوه 90 روز دیگر جهت آمادگی برای ترک کانادا صادر می شود. با این وجود، اگر شما می دانید که روادید تحصیلیتان رو به اتمام است و شما برای اخذ مدرکتان بایستی در دانشگاه حضور داشته باشید، پس شما بایستی درخواست تمدید ویزای دانشجویی کانادا را دهید. شما بایستی درخواست تمدید ویزای دانشجوییتان را حداقل 30 روز قبل از انقضایش تحویل دهید.

شما می توانید تاریخ انقضای ویزای دانشجویی کانادا را که در گوشه راست بالای ویزا واقع شده چک کنید. قبل از درخواست تمدید، شما بایستی مطمئن شوید که پاسپورتتان هنوز معتبر است. اگر چنانچه پاسپورتتان منقضی شده، شما  نمی توانید درخواست تمدید ویزا دهید و اگر چنانچه شما با همان پاسپورت منقضی کانادا را ترک نمایید، دیگر شما مجاز به ورود مجدد نمی باشید.

نحوه درخواست تمدید ویزای دانشجویی کانادا

اگر شما تصمیم به تمدید ویزای دانشجویی تان گرفته اید، پس شما بایستی این پروسه را حداقل از 30 روز قبل از انقضای ویزای دانشجویی تان شروع کنید. شما می توانید درخواست تمدید ویزای دانشجویی تان را به صورت آنلاین و اسکن شده انجام داده و یا مدارکتان را به صورت کاغذی تحویل دهید. جهت آسانترسازی فرآیند تمدید ویزا، توصیه می شود که شما آنلاین درخواست دهید. اما اگر شما کاغذی درخواست می دهید، پس از فرآیند زیر بهره گیرید:

 • به حسابتان در وب سایت دولت کانادا وارد شوید. اگر شما حسابی ندارید، پس می توانید حسابی را از طریق جزئیات حساب بانکیتان از طریق Government of Canada Key (GCKey) بسازید.
 • درخواستتان جهت تمدید ویزای دانشجویی تان با رفتن به این لینک شروع کنید.
 • فرم های ضروری را همانند IMM 5709, IMM 5409, IMM 5646 و IMM 5476 تحویل دهید.

در فرم درخواست، از شما خواسته می شود که شماره سند را بر روی روادید تحصیلی بنویسید. این همچنین شناساگر ارباب رجوع خاص (UCI) نامیده می شود، که شما بر روی روادید تحصیلیتان  یا بر روی نامه ای که توسط دولت کانادا به شما ارسال شده، ملاحظه خواهید کرد.

مدارک لازم جهت تمدید ویزای دانشجویی کانادا

به همراه فرم های درخواست تمدید ویزای تحصیلی کانادا، شما همچنین بایستی مدارک پشتیبان زیر را نیز ضمیمه فرم درخواستتان کنید:

 • اسکن پاسپورتتان جهت اثبات اعتبار آن؛
 • تاریخ مسافرتتان، بدان معنا که کل پاسپورتتان اسکن شده و ثابت می کند که شما صفحات خالی در آن دارید؛
 • ·          اظهاریه از جانب شما به دولت کانادا که در آن، شما دلیل تمدید ویزای دانشجوییتان را قید می کنید؛
 • ·         2 قطعه عکس پاسپورتی متناسب با شرایط عکس کانادا؛
 • نامه پذیرش معتبر از یک موسسه آموزشی مربوطه (DLI) به همراه این اطلاعات: سربرگ رسمی از دانشگاه، برنامه و مدرکی که شما کسب می کنید، مقدار شهریه پرداختی تان، تاریخ های شروع و پایان برنامه؛
 • نامه از طرف DLI مبنی بر اینکه چرا شما نتوانسته اید برنامه تان را در زمان مقرر به پایان برسانید و مجبور به اقامت مجدد در کانادا شده اید.
 • اثبات تمکن مالی جهت پوشش هزینه های زندگی و تحصیل از طریق مدرک صورت حساب بانکی، گواهی سرمایه گذاری ضمانت دار (GIC) منتشره توسط موسسه مالی کانادا و …

مدت زمان رسیدگی درخواست تمدید ویزا

درخواست تمدید ویزای دانشجویی کانادا به محض ارسال آن توسط شما، رسیدگی و پاسخ برای برایتان ارسال خواهد شد. مدت زمان رسیدگی به درخواست تمدید ویزای دانشجویی کانادا به بار کاری کنسولگری کانادا بستگی دارد و ممکن است تا 30 روز کاری هم طول بکشد. اگر پاسخ برایتان در عرض 120 روز از زمان  ارسال درخواستتان ارسال نشد، پس شما بایستی با کنسولگری کانادا در تماس باشید.

هزینه های تمدید ویزای دانشجویی کانادا

هزینه های تمدید ویزای دانشجویی کانادا بایستی در قبال رسیدگی به درخواستتان، پرداخت شود. هزینه ها برای هر نفر در هر درخواست در حدود CAD$ 150 می باشد، در حالی که  اگر لازم باشد شما اطلاعات بیومتریک هم تحویل بدهید، شما بایستی CAD$ 85 دیگر هم پرداخت نمایید. تنها پس از پرداخت هزینه هاست که کنسولگری شروع به رسیدگی به درخواست تمدیدتان می کند.

درخواست تمدید روادید اقامت خانواده

روادیدهای اقامت موقتی (TRP) که اعضای خانواده نزدیکتان اخذ کرده اند به وضعیت شما بستگی دارد. پس اگر وضعیت ویزایتان منقضی شود، پس وضعیت ویزای خانواده تان نیز به اتمام می رسد و آنها بایستی کانادا را همراه شما ترک کنند. این بدان معناست که وقتی شما مبادرت به تمدید ویزای دانشجوییتان می کنید، شما بایستی روادیدهای اقامتی خانواده تان را هم تمدید کنید.

در نهایت، همانطوریکه ملاحظه گردید تمدید ویزای دانشجویی کانادا دارای سیر قانونی و مراحل خاص خود است.  قانونا، ویزای دانشجویی کانادا برای مدت زمان تحصیلتان ، بعلاوه 90 روز اضافی جهت آمادگی برای ترک کانادا صادر می شود و در صورت نیاز به اقامت بیشتر جهت اتمام دوره تحصیلی و با تایید DLI، امکان تمدید ویزای دانشجویی کانادا فراهم می شود.

 مسلما یکی از برترین موسسات مهاجرتی با بالاترین آمار اخذ ویزای تحصیلی کانادا، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد که می تواند  شما را در مسیر اخذ ویزای تحصیلیتان کمک کند. مشاوران و کارشناسان با سابقه و حرفه ای این موسسه همواره با ارائه برترین و تخصصی ترین خدمات حقوقی و مهاجرتی در خدمت هموطنان گرامی می باشند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

2 Responses

 1. علی گفت:

  سلام. ممنون از مطالب و اطلاعات خوبتون. فقط سوالم این که انتقال بین دانشگاهی بین کانادا و اروپا امکان پذیر است؟ مثلا کسی که 2 سال از تحصیل لیسانس خود را در ترکیه بوده بخواهد انتقال بگیره بره دو سال دیسگرش را توی دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل بدهد؟ اصولا انتقال بین دانشگاهی اصلا امکان ش هست یا خیر؟ و اگه هست از کجا شروع کنیم/؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.