مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

آرایشگری در کانادا

در این مقاله، ما قصد داریم حرفه “ آرایشگری در کانادا ” را مورد ارزیابی قرار داده و شرایط بازار کار آرایشگری در کانادا، میزان دستمزد این حرفه، شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر و موشارد دیگر را به صورت کاملی بررسی کنیم.

آرایشگری در کانادا
آرایشگری در کانادا

لیستی مباحثی که در این زمینه مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • کار و شغل آرایشـگـــــــری در کانــــادا
 • رشته آرایشگری در کانادا
 • درامد آرایشـگـــــــری در کانــــادا
 • مراحل آرایشگر شدن در کانادا
 • آرایشگری مردانه و زنانه در کانادا و بازار کار
 • کالج آرایشـگـــــــری در کانــــادا
 • دوره های آرایشگری در کانادا
 • پروسه مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر

شغل آرایشگری در کانادا

رشته آرایشگری زنانه و مردانه در بسیار گسترده است . خدمات ناخن , هیرکات , کراتینه و ریباندینگ , میکروپیگمنتیشن وهاشور , تاتو , رنگ و مش , لیفت مژه و اکستنشن مو و …. همه و همه وسعت بازار کار فراوانی را ایجاد می کنند .

اصولا، آرایشگری در کانادا از جمله حرفه هایی است که مستلزم آموزش رسمی کمتری است. آرایشگرهای حرفه ای در زمینه سبک مو می باشند که به منظور یافتن سبک مناسب با مشتریان مشاوره کرده و آن سبک مو را وارد زندگی می کنند.

متوسط حقوق آرایشگری در کانادا

آرایشگری در کانادا به دلیل تقاضای بالا در این کشور در لیست کد مشاغل ملی (NOC) با کد 6341 قرار می گیرد. حرفه آرایشگری در کانادا هم جزو حرفه های پول ساز محسوب می شود. متوسط حقوق آرایشگری در کانادا $31200 در سال یا $16 در ساعت می باشد. اما آرایشگرهای تازه کار با $25350 در سال شروع می کنند در حالی که آرایشگرهای بسیار مجرب و حرفه ای در کانادا میانگین حقوق حول و حوش $50408 دلار درسال کسب می کنند.

مراحل آرایشگر شدن در کانادا

در کانادا، هر استانی دارای هیئت نظارتی است که مجوز آرایشگری را تایید می کند. شما برای آرایشگر شدن در کانادا بایستی قبل از اخذ مجوز کار، آموزش و سابقه کار مناسبی دریافت کنید. اما این به معنای داشتن مدرک دانشگاهی خاص در این حرفه نمی باشد. شما برای مهاجرت به کانادا بایستی قبل از هر اقدامی با وکلای مهاجرتی حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا آنها مهاجرت شما را از طریق ارائه مشاوره های تخصصی در برنامه مهاجرتی اکسپرس انترای کانادا هدایت کنند.

کالج آرایشـگـــــــری در کانــــادا

در کانادا، لازم نیست که شما برنامه یا دوره دانشگاهی خاصی را برای آرایشگر شدن طی کنید. با این همه، اکثر سالن ها و مغازه های آرایشگری در کانادا به دنبال افرادی هستند که برنامه مرتبطی را در یک هنرستان یا مدرسه معتبر گذرانده باشند. در همین راستا، برخی استان ها در کانادا فرصت های کارورزی برای آرایشگر شدن را پیشنهاد می کنند.در کانادا به جز استان اونتاریو، هیچ هیئت نظارت ملی آرایشگری وجود ندارد. در اونتاریو، انجمن آرایشگری استانی به آرایشگرها مجوز کار می دهد.

کسب مجوز به عنوان یک آرایشگر در کانادا لازم نیست، اما داشتن مجوز هم به شما در جستجوی کارتان و اثبات توانایی های تان به مشتریان و کارفرماها کمک می کند.شما می توانید درخواست تان را به انجمن آرایشگری مناسب همراه با هزینه ثبت نام و مدارک تحصیلی ارسال کنید تا مجوز کار دریافت کنید.

بازار کار آرایشگری در کانادا

در کانادا، فرصت های بسیار زیادی برای آرایشگرها جهت کار وجود دارد. اکثر آرایشگرها کارشان را در سالن شروع می کنند. برخی دیگر کارشان را در مغازه خودشان شروع می کنند. اگر چنانچه شما مایل به افتتاح کسب و کار خودتان هستید، شما حتما بایستی مجوزهای کار مناسب را اخذ نمائید. اما اگر شما مایل به کار به صورت سالن کار هستید، بایستی رزومه کاری به روزی را برای نمایش مهارت های تان به عنوان یک آرایشگر به کارفرمای تان ارسال کنید.

کار به عنوان یک آرایشگر در کانادا

آرایشگرها در کانادا با نام Hairstylists با کد مشاغل ملی (NOC) 6341 شناخته می شوند. آرایشگرها موهای مشتریان را اصلاح و سبک می دهند و خدمات زیر را برای مشتریانشان انجام می دهند:
⦁ بحث از سبک های مو با مشتریان و ارائه توصیه ها؛
⦁ شامپو، اصلاح، فر، رنگ و سبک مو؛
⦁ تهیه درمان ضروری یا ارائه توصیه درباره مراقبت از زیبایی دربرابر شوره سر؛
⦁ تمیز کردن و شستشوی موها؛
⦁ درخواست رشد مو؛
⦁ انجام وظایف پذیرشگری و سفارش اقلام؛
⦁ آموزش سایر آرایشگرها و دستیارها و نظارت بر کارشان.

پروسه مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر

شغل آرایشگری در کانادا از جمله مشاغل پر متقاضی و دارای بازار کار خوبی می باشد. شما از طریق آرایشگری در کانادا به راحتی می توانید ویزای اقامت دائمی کانادا را اخذ نمائید. بی تردید، آرایشگرهای ماهر و صلاحیت دار جهت مهاجرت به کانادا می توانند از طریق برنامه مهاجرتی دولت کانادا در سیستم اکسپرس انترای درخواست داده و ویزای اقامت دائم و نیز ویزای مشاغل مهارتی فدرال را از این طریق کسب نمایند.
آرایشگری در کانادا از جمله مشاغل فهرست شده در لیست مشاغل ملی NOC با کد 6341 می باشد که برای مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر شما بایستی ابتداء در برنامه ورود سریع به کانادا ثبت نام کنید. در واقع برنامه اکسپرس انترای هرگز یک دسته ویزا نمی باشد بلکه آن به طور ساده ای روش ( یا پایگاه داده) می باشد که اداره مهاجرت کانادا (CI) برای انتخاب متقاضیان واقعی ویزای اقامت دایم و در این مورد، آرایشگر جویای مهاجرت به کانادا استفاده میکند.

نحوه درخواست شغل

در کانادا، کارفرماها معمولا انتظار دارند که رزومه (CV) و نامه همراه متقاضی را دریافت کنند تا شغلی را که شما متقاضی آن می باشید و سابقه کاری تان برای آنها معلوم شود. برای نوشتن رزومه و نامه همراه مخصوص شغل تان حتما با کارشناسان مهاجرتی مان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. همچنین، جهت یادگیری درخواست مشاغل در کانادا، لینک های زیر را انتخاب کنید:
⦁ Writing Resumes and Cover Letters
⦁ Getting Canadian Work Experience
⦁ Networking for Employment
⦁ Learn More About Working in BC and Canada

عناوین شغلی آرایشگری در کانادا

آرایشگرها از سرتاسر دنیا صلاحیت ثبت نام در اکسپرس انترای برای اقامت کانادا را دارند به شرط آنکه آنها از قبل مهارت های صحیح، سابقه کار واقعی در کشور خودشان داشته باشند. آرایشگرانی که به دنبال کار در کانادا تحت NOC 6341 هستند، ممکن است که تحت یکی از عناوین زیر کار کنند:
⦁ آرایشگر؛
⦁ کارآموز آرایشگری؛
⦁ اپراتور سالن زیبایی؛
⦁ تکنسین رنگ مو؛
⦁ خشک کن مو؛
⦁ متخصص مراقبت از مو؛
⦁ آرایشگر موی زنان؛
⦁ کارآموز آرایشگر موی زنان؛
⦁ سبک کار مو؛
⦁ کارآموز سبک کار مو؛
⦁ سبک کار موی مصنوعی.
همگی این مشاغل که توسط آرایشگرها انجام می شود صلاحیت درخواست مهاجرت به کانادا را تحت دسته 6341 NOC دارند.

بررسی صنعت آرایشگری؛ نمونه موردی BC

در اینجا ما برای نمونه از شغل آرایشگری در کانادا به آرایشگری در استان بریتیش کلمبیا (BC) مراجعه می کنیم. بسیاری از فرصت های شغلی در این استان کانادا بواسطه بازنشستگی در سال 2027 پیش بینی می شود. بالاترین تقاضا برای آرایشگرها در نواحی شهری بزرگ همانند مادرشهر ونکور و ویکتوریاست.

WorkBC  بررسی اشتغال به عنوان آرایشگری را در استان بریتیش کلمبیا 2027-2017 به صورت جدول زیر تهیه می کند:
منطقه استخدام در سال
2017 میانگین رشد استخدام سالانه تعداد مورد انتظار فرصت های شغلی
ونکور 2,460 1.7% 1,050
مین لند سفلی/ساوت وست 7,910 1.2% 2,830
تامپسون/ اوکاناگان 1,780 1.0% 560
کوتنای 510 1.4% 190
کاریبو 450 0.8% 130
نورث کوست و نچاکو 300 0.8% 90
نورث است 520 0.9% 160

دستمزد آرایشگرها در کانادا

متوسط دستمزد آرایشگر در کانادا $31200 در سال یا $16 در ساعت می باشد. اما آرایشگرهای تازه کار با $25350 در سال شروع می کنند در حالی که آرایشگرهای بسیار مجرب و حرفه ای در کانادا میانگین حقوق حول و حوش $50408 دلار درسال دریافت می کنند.

اگر حقوق آرایشگرها در کانادا را به لحاظ استانی بررسی کنیم، همانطوریکه نمودار زیر هم نشان می دهد بالاترین حقوق متوسط سالانه توسط آرایشگرها در استان آلبرتا با $33345 دریافت می شود.

نتیجه گیری و کلام آخر

آرایشگری در کانادا از جمله مشاغلی است که از طرفی نیازمند تخصص و مدرک آکادمیکی و مجوز خاصی نمی باشد، و از طرف دیگر جزو مشاغل پرمتقاضی لیست شده با کد 6341 در لیست مشاغل ملی کانادا NOC می باشد. متوسط حقوق دریافتی یک آرایشگر در سال $31200 در سال یا $16 در ساعت می باشد که جزو دستمزدهای تاپ مشاغل کانادا محسوب می شود.
با توجه به پیچیدگی و حساسیت امور پذیرش مهاجران از طریق برنامه اکسپرس انترای کانادا، شما جهت درخواست مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای مشاغل مهارتی فدرال، به راحتی می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب و متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، موفقیت مهاجرتی خود را تضمین نمائید.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 2.3]
Share

You may also like...

24 Responses

 1. سلام وقت بخیر به عنوان یه آرایشگر زنانه و دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ایی و ۵ مدرک تخصصی جدا مربوط به آرایشگری و دارای ۸ سال سابقه کار آیا میتوانم ویزا کار کانادا را بگیرم ؟ممنون

 2. Naser گفت:

  سلام. میشه با مدرک درجه ۲ فنی حرفه یی رشته باطری سازی خودرو به کانادا مهاجرت کرد و حقوق شون چقدر میشه چقدر هزینه ش میشه و آیا کمکی به مکانیک و باطری ساز میشه برلی موندنشون توی کانادا!

 3. الهام موسوی گفت:

  با سلام ، در صورتی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کانادا شده و در کانادا مشغول به تحصیل شوم، بهتر است که مدرک آرایشگری یا آشپزی هم از ایران بگیرم تا برای هزینه تحصیل، آنجا مشغول بکار شوم یا نیاری به دریافت مدرک از ایران نیست؟

 4. فرجی گفت:

  سلام من مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری را دارم و الان حدود ۱۰ سال سابقه کار دارم ولی مدرک دانشگاهیم کتابداری است.میتونم برای مهاجرت اقدام کنم

 5. زهرا گفت:

  سلام من حدودا 5 ساله ارایشگری میکنم ودیپلم فنی حرفه ای دارم البته دانشگاه نرفتم دیپلم ادبیات دارم میتونم اقدام کنم واسه مهاجرت ازطریق حرفه ام یا نه خیلی دوست دارم که مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 6. سارا گفت:

  با سلام بنده مدرک کارشناسی تربیت معلم دارم و از طرفی مدرک دیپلم آرایشگری از فنی و حرفه ای دارم آیا میتونم برای شغل آرایشگری درخواست کار به کشور کانادا بدم؟

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   با سلام شما باید در ابتدا شرایط سنی برای ویزای تحصیلی کانادا را در نظر بگیرید. بهتره که با مدرک لیسانس اقدام کنید. این دسته از مشاغل بازار کار خوبی داره ولی طرق مهاجرت باید به درستی انتخاب بشه. برای اطلاعات بیشتر با شماره02192003232 تماس بگیرید.

 7. Farzad گفت:

  سلام پسر من 25 سالشه مدرک دانشگاهی نداره دیپلم نقشه کشی داره و آرایشگر ماهریه آیا میتونه ویزای کاری به کانادا رو بگیره مدرک زبان هم نداره

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   با سلام برای اخذ ویزا از کانادا در سنین ایشون باید علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی نیز ارائه دهند. بهترین نوع ویزا برای ایشون ویزای تحصیلی است. در خصوص تکمیل اطلاعات در باب این ویزا و سایر روادید با موسسه با شماره 02191003232 تماس حاصل نمایید.

 8. بهناز بهارانی گفت:

  سلام روزتون بخیر من ۲۷سالمه و فوق لیسانس ژنتیک دارم و حرفه میکاپ آرتیست و دارم میتونم اقدام کنم؟لطفا ج منو بدین

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   سلام و عرض ادب برای امکان مهاجرت به کانادا برای شما مهیا است. با شماره 02191003232 جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 9. ghazal گفت:

  سلام وقت بخیر .بصورت تخصصی و چند مدرک کار کراتینه و ریباندینگ با 10 سال سابقه کار .برای مهاجرت امکان اقدام دارم ؟

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   با سلام برای مهاجرت به کانادا باید سوابق تحصیلی و کاری شما بررسی شود. برای بررسی و مشاوره با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 10. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من آرایشگرم ۵سال سابقه کار دارم و مدرک درجه۱و۲رو گرفتم از استان تهران الانم ۲۳سالمه .مدرک هم زیر دیپلمم .تقریبا50تومنم پول دارم .با این شرایط میتونم واسه ویزای کار و اقامت دائم اقدام کنم؟؟؟

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   با سلام. ویزای کاری کانادا بر مبنا سیستم امتیاز بندی است. شما حداقل باید 7 سال سابقه کار و مدرک تحصیلی لیسانس رو داشته باشید. برای بررسی شرایط با شماره 021-91003232 تماس بگیرید.

 11. طيبه گفت:

  ٣٤ سال سنم هست و حدود ١٧ سال سابقه ي كاري دارم و تحصيلاتم ديپلم هنر هست

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   با سلام و عرض ادب ویزای کاری کشور کانادا یک سیستم امتیازبندی دارد. شما باید امتیازات را در خصوص اخذ ویزا بررسی کنید. با موسسه ما با شماره 02191003232 در ارتباط باشید.

 12. vahid گفت:

  سلام وقتتون بخیر،وحید هستم،۳۲ سال سن دارم ،۱۵سال سابقه کار در پیرایش مردانه دارم وهمچنین دارای مدرک فوق دیپلم میباشم،آیا میتونم برای اقامت کاری اقدام کنم و اینکه چقدر هزینه میبره؟

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   با سلام و عرض ادب .سیستم ویزای کاری کانادا بر اساس امتیازبندی است. حداقل مدرک مورد نیاز برای ویزای کاری لیسانس است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت کاری با شماره 02191003232 تماس حاصل نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.