مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

دانشگاه مک گیل

اگر دنبال اطلاعات کامل و دقیقی از دانشگاه مک گیل کانادا هستید این مقاله برای همین نگارده شده است.

در این مقاله علاوه بر توضیحات کامل دانشگاه مک گیل به سایر شرایط آن ، نظیر نحوه پذیرش ، سایت ، رتبه جهانی دانشگاه ، دانشکده ها خواهیم پرداخت.

درباره دانشگاه مک گیل کانادا چقدر می دانید؟؟

قدمتی 200 ساله که دارای 40،000 دانش آموز است، دلایل بسیاری برای افتخار دارد که در آنجا تحصیل کنند. یکی از اصلی ترین رتبه ها در رتبه بندی دانشگاه های جهان و دوم در کانادا است. فارغ التحصیلان در سیاست و کسب و کار آخرین افراد نیستند، دیپلم هر دو قابل تشخیص و ارزشمند است. قیمت 400 دلار برای هر اقامت برای مردم محلی بسیار مقرون به صرفه است و دانشگاه اصلی یکی از زیباترین شهرهای آمریکای شمالی است.

دانشگاه مک گیل کانادا

همه ساله، رقابت سنگینی برای پذیرش از سومین دانشگاه برتر کانادا و 33 امین دانشگاه برتر جهان، دانشگاه Macgillکانادا، بین دانشجویان در جریان است و این تنها بواسطه شهرت جهانی این دانشگاه در تهیه یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان می باشد. دانشگاه Macgillکانادا، دانشگاه تحقیقاتی دولتی در مونترال، کبک، کانادا می باشد. این دانشگاه در سال 1821 توسط دستور پادشاهی، اعایی از طرف پادشاه جورج ششم تاسیس شد.

دانشگاه Macgillکانادا یکی از دو دانشگاه خارج از ایالات متحده می باشد که جزو اعضای انجمن دانشگاههای آمریکا می باشد و تنها عضو کانادایی جلسه رهبران دانشگاه جهانی (GULF) در جلسه اقتصادی جهانی می باشد. دانشگاه Macgillکانادا، مدارک و دانشنامه هایی را در 300 رشته مطالعاتی، با بالاترین شرایط معدل پذیرش نسبت به هر دانشگاه کانادایی پیشنهاد می کند.

اکثر دانشجویان در 5 دانشکده بزرگ این دانشگاه یعنی، دانشکده های هنر، علوم، پزشکی، مهندسی و مدیریت ثبت نام می کنند. جهت دسترسی به اطلاعات تکمیلی تر در خصوص اخذ پذیرش دانشگاه Macgillکانادا ، حتما با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

درباره جایگاه و رتبه دانشگاه Macgillکانادا

این دانشگاه نام جیمز مک گیل را یدک می کشد، مک گیل تاجر مونترالی اصالتا اسکاتلندی است که در سال 1813 بودجه احداث این دانشگاه را تقبل کرد. دانشگاه Macgillکانادا، 2 پردیس دانشگاهی دارد. پردیس اصلی Macgill در  Mount Royal در  downtown Montrealقرار دارد. پردیس دوم واقع در  Sainte-Anne-de-Bellevue، همچنین در Montreal Island، 30 کیلومتری غرب پردیس اصلی واقع است.
اهمیت دانشگاه Macgillکانادا با توجه به جایگاه اش در رتبه بندی ملی و جهانی به وضوح مشخص می شود. بر اساس رتبه بندی برترین دانشگاههای جهان در سال 2019، دانشگاه Macgillکانادا سومین دانشگاه برتر کانادا و 33 امین دانشگاه برتر بین المللی محسوب می شود.
رتبه ملی 2019 رتبه جهانی 2019 دانشگاه استان شهر
1  21  دانشگاه تورنتو اونتاریو تورنتو
2  37  دانشگاه بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا ونکوور
3  =33  دانشگاه مک گیل کبک مونترال

ثبت نام دانشجویان (منبع: شورای دانشگاه های اونتاریو، 2018)
مقطع کارشناسی 14114 دانشجوی تمام- وقت مقاطع تحصیلات تکمیلی 7799 دانشجوی تمام- وقت
2232 دانشجوی پاره- وقت 7799 دانشجوی پاره- وقت
دانشگاه Macgillکانادا، علاوه بر پیشگامی در عرصه آموزش و تحقیقات کیفی همچنین بواسطه تدریس دو زبانه در کلاس های درس و وجود محیطی چند فرهنگی بهشت دانشجویان از سرتاسر جهان می باشد. در حال حاضر 40036 دانشجو در این دانشگاه بزرگ کانادایی مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه های کانادا را بیشتر بشناسم.

دانشکده های دانشگاه macgill

در دانشگاه Macgill کانادا، دانشکده های مختلفی وجود دارند که به شرح زیر می باشند:
دانشکده علوم کشاورزی ؛
دانشکده محیط زیست؛
دانشکده هنرها؛
دانشکده آموزش؛
دانشکده پزشکی؛
دانشکده حقوق؛
دانشکده مدیریت؛
دانشکده دندانپزشکی؛
دانشکده موسیقی؛
دانشکده علوم پایه.

مهلت های پذیرش تحصیلی دانشگاه mcgill کانادا

به دلیل جو رقابتی حاکم در اخذ پذیرش دانشگاه mcgill و اقدام سریع و به موقع متقاضیان ایرانی در ثبت درخواست، ما در موسسه حقوقی یفیران سروش سعادت ابتدا شما را با مهلت های مقرر زمانی پذیرش قرار می دهیم. چراکه قبل از وارد شدن به پروسه پیچیده اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و سایر دانشگاههای برتر دنیا همانند دانشگاه mcgill، اطلاع از مهلت های پذیرش 2019-20 جهت موفقیت در امر پذیرش امری الزامی است.
مهلت های مقرر
درخواست پذیرش آنلاین 15 ژوئیه
ارایه مدارک پشتیبان 15 مارس
ارایه مدارک و درخواست بورسیه پذیرش 21 ژانویه
درخواست کمک مالی از دانشگاه mcgill کانادا 30 روز پس از تاریخ پذیرش
برنامه ها با مهلت های جداگانه
ارایه مدارک و درخواست برنامه تحصیلی موسیقی 15 ژانویه
ارایه کیف اسناد معماری 7 مارس
ارایه مدارک و درخواست مطالعات مذهبی 1 می

فرآیند پذیرش تحصیلی دانشگاه mcgill کانادا

متقاضیان جهت پذیرش می بایستی ریزنمرات دبیرستان و نتایج IB پیش بینی شده را ، در صورت اتمام، به همراه نتایج دیپلم IB نهایی در اختیار داشته باشند. دیپلم با نمرات 5 یا بهتر در هر موضوع سطح استاندارد و عالی جزو حداقل موارد مورد انتظار برای اکثر برنامه ها محسوب می شود.
متقاضیان لازم است به این نکته توجه نمایند که نظر به اینکه بسیاری از برنامه های دانشگاه mcgill کانادا ر قابتی تر می باشند. بنابرین ارایه نمرات بالا جهت پذیرش الزامی است. مدارک پشتیبان جهت پذیرش تحصیلی عبارت است از:
کپی ریزنمرات دبیرستان، شامل نتایج نیمسال نهایی/ میانسال برای سال آخر؛
کپی آزمون های GCSE/IGCSE/O-Level/CSEC یا MYP؛
نتایج IB پیش بینی شده؛
2 توصیه نامه؛
CV ؛
COP؛
کپی پاسپورت معتبر؛
مدرک زبان انگلیسی.

مدرک زبان انگلیسی

زبان آموزش دانشگاه mcgill کانادا، انگلیسی می باشد. بنابرین متقاضیانی که زبان اصلی اشان انگلیسی نیست،به منظور اثبات مهارت زبانی اشان باید نتایج آزمون زبان انگلیسی رسمی و معتبرشان را در موعد مقرر تحویل دانشگاه دهند. آزمون های زبان قابل قبول برای اثبات مهارت انگلیسی اتان به قرار زیر است:

آزمون زبان انگلیسی نمره حداقل
)TOEFL  آزمون زبان به عنوان زبان خارجی) / (برگه ای)
حداقل نمره : 550 (نمره هیچ بخشی کمتر از 50 نباشد)
TOEFL (کامپیوتری)
حداقل نمره : 213 ( نمره هیچ بخشی کمتر از 17 نباشد)
TOEFL (اینترنتی)
حداقل نمره : 80 ( نمره هیچ بخشی کمتر از 19 نباشد)
IELTS ( آزمون آکادمیک) سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی.
تست زبان عمومی مورد قبول نمی باشد. حداقل نمره : 6.5 ( هیچ نمره باندی نباید کمتر از 6.0 نباشد)
-MELAB ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان حداقل نمره: 85
حداقل نمره: 70 یا بهتر.
CAEL – ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا

CAEL CE- ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا ( ویرایش کامپیوتری)
PTE آزمون انگلیسی پیرسون حداقل نمره65

هزینه های تحصیلی دانشجویان دانشگاه Macgillکانادا

هر سال، دانشگاه Macgillکانادا از دانشجویان خود مبلغی را به عنوان شهریه تحصیلی اخد می کند که این شهریه تحصیلی در مقایسه با برخی از دانشگاههای هم سطح داخلی و خارجی، برای دانشجویان مقرون به صرفه می باشد. در جدول زیر ما به تفکیک مقطع و ملیت، این شهریه ها را نشان می دهیم:
مقطع لیسانس مقطع فوق لیسانس
شهریه دانشجویان کانادایی $2,456 – $7,632 $2,456 – $7,632
شهریه دانشجویان خارجی $16,816
$15,094 – $16,816

توصیه کارشناسی تحصیل در کانادا و دانشگاه مک گیل

دانشگاه Macgillکانادا، یکی از معروف ترین موسسات آموزش عالی کانادا و جزو دانشگاههای پیشرو در جهان می باشد. علاوه بر تجربه 100 ساله این دانشگاه در ارایه سیستم کیفیت بالای آموزشی، این دانشگاه به دلایلی دیگر همچون انعطاف پذیری برنامه های ارشد، کسب تجربه کاری ارزشمند، استخدام بیش از 85% فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی، محیطی زیبا و آکادمیک، ارایه بورسیه های تحصیلی متنوع به دانشجویان بسیار مورد توجه دانشجویان خارجی است.

از نقطه نظرآکادمیکی، دانشکده های بسیار معروف در دانشگاه Macgillکانادا عبارتند از دانشکده های پزشکی، علوم و مهندسی. همچنین این دانشگاه دارای رتبه های برتر در رشته های حقوق و مدیریت می باشد.اگر شما هم مایل به تجربه تحصیل در کانادا در یکی از بهترین دانشگاههای آن همانند دانشگاه Macgillکانادا می باشید، پس از مشاوره های تخصصی و دقیق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.