مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

نجاری در کانادا

در این مقاله قصد داریم یکی از پرمتقاضی ترین مشاغل کانادا در سال ۲۰۱۹ یعنی، “ نجاری در کانادا ” را در راستای مهاجرت کاری کانادا بررسی کنیم.

اگر نجار هستید و قصد مهاجرت کانادا را دارید و یا اگر دنبال حرفه ی نجاری در کانادا هستید

این مقاله می تواند برایتان مفید باشد.

علاوه برو توضیحات کامل و دقیق شغل نجاری در کانادا به بررسی سایر شرایط

و بازار کار و میزان درامد نجاری در کانادا نیز خواهیم پرداخت.

نجاری در کانادا و میزان درامد نجار

حرفه نجاری در کانادا با کد ۷۲۷۱ در دسته بندی مشاغل ملی (NOC) جای می گیرد و
از بازار کار خوبی نیز برخوردار است. نجارها از بزرگترین گروه کارگران ماهر در کانادا
محسوب می شوند. آنها سازه های چوبی و سایر مصالح را ساخته، نصب، نگهداری و تعمیر می کنند.


نجارها در کانادا معمولا توسط شرکت های بساز بفروش، پیمانکاران نجاری، و
شرکت های نگهداری و تعمیر استخدام می شوند؛ و یا آنها همچنین ممکن است که خویش کارفرما باشند.
میانگین دستمزد یک نجار ماهر در کانادا معادل $۵۲,۱۳۳ در سال می باشد.
همچنین، حقوق ساعتی دریافتی توسط یک نجار در کانادا برابر $۲۶٫۷۳ دلار می باشد
که درآمد قابل ملاحظه ای است.


ما در این نگارش، به صورت جامعی به بررسی شرایط کار نجاری در کانادا پرداخته

و در ادامه شما را با اهم وظایف نجارها در کانادا، شرایط کارشان، میزان حقوق دریافتی شان

و نیز نحوه مهاجرت به کانادا از طریق نجاری در کانادا را آشنا می کنیم.

امیدوراریم مطالعه مقاله مذکور که در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، برایتان مفید واقع شود.

اهم وظایف نجار در کانادا

نجاری به عنوان یک شغل مهارتی در فهرست دسته بندی مشاغل ملی NOC کانادا با کد ۷۲۷۱ قرار می گیرد. به عنوان یک نجار، شما ممکن است که وظایف محوله زیر را انجام دهید:

 • ⦁ ساخت فونداسیون ها، نصب ستون های کف، گذاشتن زیر-ستون ها و نصب دیوارها و سیستم های بام؛
 • ⦁ فیتینگ و نصب حاشیه ها، درها، پلکان ها، قالب ریزی و سخت افزار؛
 • ⦁ اندازه گیری، برش و اتصال مصالح ساخته شده از چوب و اجزای چوبی؛
 • ⦁ تعمیر و بازسازی سازه های چوبی؛
 • ⦁ خواندن و تفسیر طرح های اولیه، ترسیمات و نقشه ها.

همچنین نجارانی که قصد مهاجرت به کانادا تحت NOC دسته ۷۲۷۱ را دارند، امکان دارد که ذیل یکی از عناوین شغلی زیر متقاضی مهاجرت باشند:

 • ⦁ قاب ساز فلزی- تجاری؛
 • ⦁ نجار؛
 • ⦁ نجار نگهداری،
 • ⦁ نجار پلکان ساز؛
 • ⦁ نجار بام؛
 • ⦁ نجار نازک کاری؛
 • ⦁ نجار سیار زن/ مرد؛
 • ⦁ نجار بهسازی یا بازسازی.

شرایط کار نجاری در کانادا

شرایط کاری نجارها از شغلی به شغل دیگر متفاوت است. برخی نجارها در داخل ساختمان کار می کنند و با استاندارد ۴۰ ساعت کار در هفته (۸ ساعت در روز، ۵ روز در هفته) کار می کنند. سایر نجارها عمدتا در بیرون کار می کنند و ممکن است که ساعات کاری شان بسته به تقاضاهای پروژه متغییر باشد. همانند خیلی از حرفه ها در زمینه ساخت و ساز، در نجاری هم دوره های پیک کاری وجود دارد که مستلزم اضافه کاری می باشد.


نجارها ممکن است که به صورت تنها، به صورت تیمی و یا با شاگردان شان کار کنند. این شغل می تواند به لحاظ فیزیکی به قدرت بدنی بالایی نیاز داشته باشد. شما اغلب مجبورید مصالح سنگین را ازجا بلند کنید و با ابزارهای تیز کار کنید. این کار همچنین به لحاظ ذهنی هم کار چالش برانگیزی بشمار می رود- ممکن است که شما به محاسبات سریع ذهنی حین کار نجاری نیازمند باشید.

آموزش و اخذ مدرک نجاری در کانادا

کارآموزی نجاری یا Apprenticeship در کانادا هم شامل تحصیلات کلاسی و هم آموزش ضمن شغلی تحت نظارت یک نجار حرفه ای و معتبر، موسوم به استادکار می باشد. شرایط ورود به برنامه کارآموزی نجاری در کانادا به شرح جدول زیر می باشد:
مدارک لازم جهت پذیرش در برنامه کارآموزی نجاری در کانادا مدرک دیپلم یا پایان دوره متوسطه.

همچنین ممکن است که ثبت نام در دوره های ریاضی، فروش، هنرهای صنعتی و دوره های ترسیم مکانیکی در هنرستان یا دبیرستان را مفید ارزیابی شود. مدت دوره کارآموزی نجاری در کانادا شامل چهار دوره ۱۲ ماهه، مشتمل بر حداقل ۵۴۴۰ ساعت آموزش ضمن کار و ۴ بلوک هشت هفته ای آموزش فنی

مدرک پایان دوره نجاری

این مدرک مخصوصا برای کار در کبک لازم است. مدرک مذکور به کارفرماها نشان می دهد که شما یک پیشه ور حرفه ای می باشید. لازمه اخذ مدرک شما معمولا بایستی برنامه کارآموزی ۴ ساله، آموزش فنی و آزمون ها را در کانادا بگذرانید. در آخر، به شما مدرک استادکاری اعطاء می شود.

نواحی پر متقاضی حرفه نجاری در کانادا

همانطوریکه پیش تر هم عنوان شد، نجاری در کانادا از جمله پر متقاضی ترین مشاغل کانادا در سال ۲۰۱۹ با دستمزد خوب می باشد. اما بر اساس آمار و ارقام حاصله از استان های کانادا، بازار کار در چند ناحیه از کانادا به دلیل وجود صنایع و شرکت های نجاری و کابین سازی، نیاز شدیدی به شاغلین حرفه نجاری دارد که این نواحی به شرح زیر می باشند:
⦁ اونتاریو- ناحیه شرقی؛
⦁ اونتاریو- ناحیه تورنتو بزرگ (GTA)؛
⦁ اونتاریو- ناحیه جنوب غربی؛
⦁ جزیره پرینس ادوارد.

دستمزد نجاران در کانادا

میانگین دستمزد فهرست شده در اینجا بر مبنای میانگین های ملی است و شامل کلیه سطوح سابقه کاری از کارآموزان سال- اولی گرفته تا استادکارهای مجرب می باشد. البته دستمزدها با توجه به قرارداد، شرکت، محل کار و توافقات دسته جمعی یا انفرادی و نیز شرایط اقتصادی محلی و ملی متفاوت باشد.
میانگین دستمرد نجارها در کانادا در حدود $۵۲,۱۳۳ دلار درسال و یا $۲۶٫۷۳ در هر ساعت می باشد. بر این اساس، درآمد دریافتی نجاران تازه کار در کانادا در حدود $۳۱,۲۰۰ دلار در هر سال می باشد این در حالی است که درآمد استادکار ماهر و مجرب کانادایی در سال حدود $۷۸,۰۰۰ دلار می باشد که در مقایسه با مشاغل دیگر در فهرست مشاغل ملی NOC جزو مشاغل پردرآمد به حساب می آید.

بالاترین درآمد نجارها در کانادا مربوط به نونآوت با دستمزد $۶۳,۳۷۵ دلاری در رتبه اول، قلمروهای نورث وست با $۵۸,۵۰۰ دلار در رده دوم و آلبرتا با میزان درآمد $۵۷,۴۲۵ دلار در رتبه سوم درآمدی قرار دارند. همچنین در بین خود مشاغل نجار، نجار فرم با $۵۶,۰۶۳ در رتبه اول درآمدی، نجار با $۵۲,۰۹۵ در رده دوم درآمدی و نجار ساخت و ساز با $۴۸,۷۵۰ در مرتبه سوم درآمدی نجاری در کانادا قرار می گیرند.

نحوه مهاجرت به عنوان نجار در کانادا

” برنامه مشاغل مهارتی فدرال کانادا ” (FSTP) به نجاران خارجی مهاجر که واجد شرایط مهاجرت به عنوان شغل حرفه ای می باشند فرصت اخذ اقامت دائمی PR کانادا را در تلاش برای اطمینان از جذب افراد ماهر و با استعداد به کشور می دهد. هدف از برنامه FSTP تامین کمبود کارگران ماهر بود که از سال ۲۰۰۳ کلید خورد و تاکنون نیز ادامه یافته است. هم اکنون برنامه مشاغل مهارتی فدرال کانادا از طریق سیستم گزینش مهاجرتی اکسپرس انترای کانادا انجام می شود.

شرایط لازم برای درخواست مهاجرت از طریق برنامه FSTP به قرار زیر می باشد:
⦁ سابقه کار حداقل ۲۴ ماهه فول- تایم (۳۰+ ساعت در هفته) در حرفه نجاری در ۵ سال قبل از درخواست مهاجرت به کانادا؛
⦁ مدرک مهارت زبان شامل کسب نمرات معین در آزمون های IELTS, CELPIP,CLB, TEF؛
⦁ پیشنهاد کار دائمی یا مدرک شغل مهارتی که در این صورت نیازی به پیشنهاد کار نیست؛
⦁ تامین شرایط و مدارک کار از جمله گذراندن دوره کارآموزی نجاری ۴ ساله و
⦁ نداشتن سابقه کیفری در ۵ سال اخیر منتهی به درخواست ⦁ مهاجرت به⦁ کشور⦁ کانادا.

توصیه کارشناسی در مهاجرت نجاری به کانادا

شغل نجاری در کانادا با کد ۷۲۷۱ در فهرست دسته بندی مشاغل ملی کانادا، از جمله مشاغلی با بازار کار پر رونق و درآمد خوب محسوب می شود که همه ساله متقاضیان زیادی از سرتاسر دنیا به خود جلب می کند. شما برای نجار شدن در کانادا نیازمند گذراندن دوره ۴ ساله کارآموزی و اخذ مدرک لیسانس نجاری می باشید. توصیه می شود که جهت اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در این دوره آموزشی در کانادا با کارشناسان مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

همچنین به منظور مهاجرت به عنوان نجار صلاحیت دار، شما بایستی از طریق برنامه مشاغل مهارتی فدرال کانادا FSTP اقدام نمائید که در حال حاضر این برنامه از طریق سیستم گزینش مهاجرتی اکسپرس انترای کانادا انجام می شود و کسب صلاحیت برای اخذ ویزای اقامت دائمی کانادا از این طریق مستلزم کسب حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کل می باشد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Share

مهاجرت به کانادا با سفیران سروش سعادت

موفقیت در مهاجرت به کانادا برای موفقیت در هر کاری در زندگی نیاز به یک سری قواعد و اصولی است که بیشتر افراد موفق از آن بهره می برند . در مهاجرت به کانادا نیز موفقیت دو نوع تعریف می شود یکی موفق شدن در خود پدیده مهاجرت و دیگر زندگی موفق در کاناداست که...

You may also like...

۴ Responses

 1. sajjad گفت:

  سلام وقت بخیر..۲۴ ساله هستم و در حال تحصیل کارشناسی رشته معماری هستم….دوره آموزش ۸۵۰ ساعت فنی حرفه رشته درودگری(نجاری حرفه ایی) را میروم و یک ماه دیگ تمام میشود.. با این شرایط میتوانم ب کانادا مهاجرت کنم؟؟برای زندگی و کار در رشته نجاری؟

 2. هادی مهربان گفت:

  سلام من ۱۴ ساله کارگاه دارم ودر زمینه های مختلف نجاری تبهر دارم چند تاهم گواهینامه مهارت دارم ولی چون چندتا ازاشناهارفتن کانادا دوست دارم من هم اگه بشه برم الان هم ۳۴سالمه اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.