مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

دانشگاه ubc کانادا


برای دوستانی که برای مهاجرت تحصیلی کانادا ، اقدام می کنند اشنایی با دانشگاهای کانادا
و شرایط پذیرش آنها از اولویتهای مهم می باشد.

امروز به بررسی دقیق و کامل دانشگاه ubc کانادا – دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا خواهیم پرداخت .

دانشگاه ubc کانادا

دانستنی های دانشگاه ubc کانادا – بریتیش کلمبیا

بی تردید یکی از برترین دانشگاههای کانادا و جهان، ” دانشگاه ubc کانادا ” می باشد. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی با پردیس های دانشگاهی معروف ونکور و اوکانگان می باشد. دانشگاه ubc کانادا در سال 1908 پایه ریزی شده است و از قدیمی ترین دانشگاههای کشور کانادا محسوب می شود. این دانشگاه جزو 20 دانشگاه برتر دنیا بوده و جزو 3 دانشگاه برتر کانادا محسوب میشود که این امر اهمیت این دانشگاه را دو چندان میکند.


با بودجه تحقیقاتی سالانه $600 میلیون دلار (یکی از بزرگتر ین بودجه های تحقیقاتی در کانادا)، دانشگاه ubc کانادا بر روی بیش از 8000 پروژه در سال سرمایه گذاری می کند. دانشگاه ubc کانادا به لحاظ بین المللی در رشته های STEM، دارای رتبه 34ام در علوم کامپیوتری، 27ام در ریاضیات، و 29ام در پزشکی معروف می باشد. در علوم انسانی، رتبه 22 ام را در ادبیات دارد. و 28 ام حقوق و 23 ام دار اقتصاد می باشد.


همچنین مدرسه بازرگانی سادر دانشگاه ubc کانادا در بازرگانی و مدیریت در کل جهان دارای رتبه 38 ام می باشد. همچنین تا سال 2017 این دانشگاه به اخذ جوایز و مدال های پرافتخار دنیا دست یافته است. هم اکنون، دانشگاه ubc کانادا دارای بیش از 64900 دانشجو می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه طولانی در زمینه اخذ پذیرش از کانادا آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه می باشد.

همچنین در ادامه به میزان شهریه لازم و رشته های تحصیلی ، سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا و در انتها عکسهایی از آنجا خواهیم پرداخت.

پردیس های دانشگاه ubc کانادا

پردیس ونکور، پردیس اصلی در Point Grey، تقریبا 10 کیلومتری از مرکز شهر ونکور می باشد. این پردیس به سواحل متعددی نزدیک است و دارای مناظری از کوههای ساحل شمالی است. این پردیس مکان اصلی اکثر دانشکده های موجود در شبه جزیره Point Grey می باشد. اخیرا، توسعه هایی نیز در داخل این پردیس صورت گرفته است.

پر دیس مذکور به امکانات بسیار پیشرفته ای نیز مجهز است که از آن جمله می توان به آزمایشگاه فیزیک اتمی TRIUMF در این پردیس اشار ه کرد و یا می توان به کتابخانه ها و موزه مردم شناسی و موزع تنوع زیستی و نیز مرکز تحقیقات بهداشتی در توسعه پایدار (CIRS) و باغ ها و مزارع گل و گیاه متعدد و مراکز تحقیقات گیاه شناسی اشاره کرد.

پردیس اوکاناگان در واقع تغییر کاربری کامل سایت قبلی بوده است که اکنون به پردیس دانشگاهی تبدیل شده است. این پردیس درجات و دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های هنرها، علوم، مهندسی، پرستاری، آموزش، و مدیریت ارایه می دهد. پردیس اوکانگان توسعه CDN $450 دلاری را با ساخت ساختمانهای مسکونی، آموزشی و تحقیقاتیش در سال 2011 تجربه کرد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • علوم کاربردی
 • هنرها
 • بازرگانی
 • طراحی در معماری
 • تحصیلات
 • طراحی محیطی
 • هنرهای زیبا
 • اقتصاد بین المللی
 • معماری منظر و شهرسازی
 • قانون
 • مطالعات رسانه ای
 • موسیقی
 • پرستاری
 • کار اجتماعی

شهریه دانشگاه دانشگاه بریتیش کلمبیا

هزینه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در مقاطع لیسانس و وفوق لیسانیس با توجه به رشته های مختلف برای داشنجویان بین المللی متفاوت می باشد. مثلا برای دوره لیسانس مبلغ شهریه تعیین شده برای سال 2019 حدود هزار و سیصد و هفت هزار دلار می باشد. که البته به مبلغ فوق مبلیغ هزار تا 1500 دلار هم به هزینه های جاری زندگی در کانادا هم باید اضافه کرد.

شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی179.97 دلار
دانش آموزان بین المللی1،306.58 دلار

اما شهریه فوق لیسانس با توجه به رشته ها متغییر می باشد. بعنوان مثال برای رشته های علوم کاربردی مهندسی به شکل زیر می باشد.

شهریه تحصیلات فوق لیسانس برای یک رشته -2019

برنامهاعتبارات در سال اول دوره کامل بارشهروندان کانادایی و ساکنان دائمیدانش آموزان بین المللیهزینه دانشجو یی
علوم کاربردی – مهندسی356298.95 دلار46،241.30
دلار
1،235.38 دلار

هزینه های دانشجویی شامل هزینه های انجمن آلما مادر، ورزش و تفریح، جامعه دانشجویان، نشریات UBC و غیره می باشد. این هزینه ها به همه دانش آموزان اعمال می شود.

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده های ubc، در هر دو پردیس دانشگاه ubc کانادا پراکنده هستند ، دانشکده های دانشگاه ubc کانادا به شرح زیر می باشد :

 • دانشکده علوم کاربردی دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده معماری دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده هنر دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده شنوایی شناسی و علوم گفتاری دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده علوم اجتماعی و برنامه ریزی منطقه ای دانشگاه ubc کانادا
 • مطالعات پیوسته دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده آموزش دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده بهداشت محیط دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده جنگلداری دانشگاه ubc کانادا
 • تحصیلات تکمیلی و فوق دکتری دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده بهداشت دانشگاه ubc کانادا
 • مطالعات میان رشته ای دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده روزنامه نگاری دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده حرکت شناسی دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده زمین و سیستم های غذایی دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده حقوق دانشگاه ubc کانادا
 • کتابخانه، مرکز بایگانی و مطالعات اطلاعات دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده پزشکی دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده موسیقی دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده پرستاری دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده علوم دارویی دانشگاه ubc کانادا
 • مدرسه جمعیت و بهداشت عمومی دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده علوم پایه دانشگاه ubc کانادا
 • دانشکده مددکاری اجتماعی دانشگاه ubc کانادا

جایگاه و رتبه دانشگاه ubc کانادا

دانشگاه ubc کانادا از جمله پر افتخارترین دانشگاههای کانادا نیز می باشد. شما با مطالعه تاریخچه این دانشگاه به افتخارات این دانشگاه همچون وجود 3 تخست وزیر فارغ التحصیل از این دانشگاه، عضویت در 208 انجمن سلطنتی کانادا، کسب بیشترین تعداد مدال های المپیک در میان دانشگاههای کانادا و نیز چن مدال علمی پی می برید.

دانشگاه ubc کانادا جزو بهترین دانشگاه های کانادا بوده و همواره رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص می دهد .
رتبه بندی دانشگاه ubc کانادا از نظر برخی رتبه بندی های معتبر جهانی در جدول زیر نشان داده شده است :

رتبه بندی های دانشگاه ubc کانادا

رتبه بندی های جهانی
ARWU World 43
QS World 47
Times World 37
محبوبیت Times  40
اشتغال پذیریTimes  56
U.S News & World Report Global 29

رتبه بندی های کانادا
ARWU  ملی 2
QSملی 3
Timesملی 2
U.S News & World Report National 2
 پزشکی و طبابت Maclean’s 3
 شهرت Maclean’s 3

شرایط پذیرش عمومی دانشجویان ایرانی

کانادا در سطح بین المللی به عنوان کشوری شناخته می شود که بالاترین استانداردهای آموزشی را ارایه می دهد و در این بین، ubc استثناء نیست. به عنوان دانشجوی دانشگاه ubc کانادا، شما بخشی از جامعه متنوع خواهید شد که خانه و مامن با استعدادترین افراد در دنیاست. هر دانشجویی که متقاضی ubc است باید شرایط پذیرش عمومی و خاص مقطع را تامین نماید.
درخواست آنلاین برای پردیس های ونکور و اوکانگان ubc در اوایل سپتامبر باز است و در 15 ژانویه بسته می شود. مهلت درخواست برای فصل تابستان (می تا آگوست) 15 ژوئیه می باشد. با این حال درخواست ها برای بازدید عموم باز می ماند. تصمیمات پذیرش هم از سوی کمسیون پذیرش دانشگاه در آوریل و اولیل ماه می گرفته می شود.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش

دانشجویان ایرانی متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ubc کانادا می بایستی که شرایط شرایط و مدارک زیر را جهت پذیرش تهیه نمایند:
فارغ التحصیلی از برنامه آمادگی- دانشگاهی در مدرسه متوسطه: مدرک پیش دانشگاهی، مدارک می بایستی رسمی باشند. کپی ها در صورتی قابل قبول است که توسط مدیر مدرسه ، رییس یا معاون مدرسه به تایید رسیده باشد. کپی برابر اصل قبول نیست.
معدل پذیرش محاسبه شده در آزمون ها/دوره های تحصیلی سال آخر: نمرات جهت پذیرش با توجه به برنامه متغییر می باشد، اما بر مبنای اشل بارم بندی ایران، مینیمم معدل لازم جهت قرارگیری در رنج رقابتی تقریبا نمره 16 از 20 می باشد.
در پایان، متقاضیان محترم ایرانی جهت دسترسی به اطلاعات جزئی درباره شرایط پذیرش هر رشته خاص، می توانند با کارشناسان حرفه ای مان در موسسه حقوقی سفیران سزوش سعادت تماس گرفته و درجریان ریز شرایط و مدارک پذیرش از دانشگاه ubc کانادا قرار گیرند.

شرایط مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

از آنجایی که زبان انگلیسی زبان اول تدریس دانشگاه ubc می باشد، پس قبل از پذیرش اتان در دانشگاه ubc کانادا، شما می بایستی که استاندارد پذیرش زبان انگلیسی دانشگاه ubc را تامین کنید. یکی از شیوه های تامین این شرط کسی حداقل نمره از یکی از تست های فهرست شده در زیر می باشد.
تست مینیمم نمره
CAE گواهی زبان پیشرفته B
CAEL ارزشیابی زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی 70
CAEL به همراه زیر- تست اسپیکینگ 60
CPE گواهیمهارت در زبان انگلیسی C
IELTS سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی 6.5، بدون نمره بخشی کمتر از 6.0
MELAB ارزشیابی زبان انگلیسی میشیگان همراه با مصاحبه شفاهی/ اورال MELAB 85، با 3 در تست اسپیکینگ
PTE تست انگلیسی پیرسون (آکادمیک) نمره کل: 65
ریدینگ: 60
لیسینینگ: 60
رایتینگ: 60
اسپیکینگ: 60
TOEFL تافل اینترنتی نمره کل: 90
ریدینگ: 22
لیسینینگ: 22
رایتینگ: 21
اسپیکینگ: 21
TOEFL تافل برگه ای نمره کل: 55
ریدینگ: 55
لیسینینگ: 22
رایتینگ: 55
تست انگلیسی نوشتاری:4.0
TOEFL تافل کامپیوتری دیگر پذیرفته نمی شود.

وب سایت دانشگاه ubc

توصیه آخر تحصیل در کانادا و دانشگاه ubc

دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا یا دانشگاه ubc کانادا، مرکز جهانی آموزش، تحقیق و پژوهش در کل دنیاست که در بین 20 دانشگاه دولتی برتر در جهان قرار گرفته و اخیرا هم به عنوان اولین دانشگاه بین المللی آمریکای شمالی شناخته می شود. از همان سال تاسیس (1915)، شعار دانشگاه، Tuum Est ( دانشگاه از آن شماست)، بیانیه تعهدی این دانشگاه در جهت جذب و حمایت از افرادی است که انگیزه تشکیل یک جهان بهتر را در سر می پرورانند.
هم اکنون تعداد دانشجویان ایرانی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه ubc کاناد کم نیست، شما عزیزان می توانید جهت اخذ پذیرش راحت و بی دغدغه از طریق مشاوره تضمینی و 100% موفق با کارشناسان زبده و متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تجربه یک تحصیل موفقیت آمیز را در کانادا کسب نمایید.

عکس دانشگاه ubc

عکس دانشگاه ubc , عکس دانشگاه بریتیش کلمبیا
عکس دانشگاه ubc , عکس دانشگاه بریتیش کلمبیا
عکس دانشگاه ubc , عکس دانشگاه بریتیش کلمبیا
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 2.5]
Share

You may also like...

2 Responses

 1. m گفت:

  سلام،من فارغ التحصیل از یک موسسه غیر انتفاعی هستم با معدل18.60آیا مدرک دانشگاه من معتبر هست برای گرفتن اقامت تحصیلی در مقطع ارشد روانشناسی?

  • سایت کانادای سفیران سروش سعادت گفت:

   با سلام و عرض ادب مدرک تحصیلی شما دارای اعتبار می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی آیتم سن را باید درنظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.