مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

مهاجرت سریع به کانادا

آنچه که امروز برایتان توضیح و تفسیر کاملی از آن ارایه خواهیم کرد درباره واژه مهاجرت سریع به کانادا است . اگر دنبال سریع ترین روشهای مهاجرت به کانادا هستید این نوشته را کامل بخوانید.

مهاجرت به کانادا

بررسی برنامه مهاجرت سریع به کانادا(اخرین های ۲۰۱۹)

برنامه “ مهاجرت سریع به کانادا ” یا Express Entry درحقیقت سیستم گزینش برای مهاجرت سریع و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد، که برای انتخاب کارگران ماهر جهت مهاجرت به کانادا طراحی شده است. ما در این مقاله، شما را با شرایط و مراحل ثبت نام در برنامه مهاجرت سریع به کانادا آشنا کرده و نحوه امتیازدهی در این سیستم را همراه شما عزیزان آنالیز می کنیم.

مهاجرت سریع به کانادا
مهاجرت سریع به کانادا

در برنامه مهاجرت سریع به کانادا، فرآیند درخواست مهاجرت کاملا الکترونیکی بوده و دست اندرکاران آن دولت فدرال، دولت های استانی، و کارفرماهای کانادایی می باشند. این برنامه  برای اولین بار در ژانویه ۲۰۱۵ اجرا شد و تا کنون هم توسط دولت کانادا اجرا می شود.

سوالاتی که در این مقاله به پاسخ روشنی درباره آنها خواهیم رسید:

 1. برنامه مهاجرت سریع به کانادا چه کاربردهایی دارد؟
 2. نحوه کار و گزینش برنامه مهاجرت سریع بع کانادا چطوری است؟
 3. مراحل مهاجرت سریع به کانادا کدامند؟
 4. برای مهاجرت سریع به کانادا از کجا شروع کنم.
 5. نحوه امتیازبندی مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۹ چگونه است؟
 6. مدت زمان اعتبار دعوتنامه مهاجرت سریع به کانادا چقدر است؟
 7. هزینه درخواست ثبت نام در برنامه مهاجرت سریع به کانادا چقدر است؟

کاربردهای مهاجرت سریع به کانادا با Express Entry

برنامه مهاجرت سریع به کانادا، سیستم جدید کانادا برای مدیریت درخواست های مهاجرت برای انواع برنامه های مهاجر اقتصادی کشور شامل کارگر ماهر فدرال، دسته سابقه کار کانادایی، و تجار ماهر فدرال می باشد.

 افراد علاقه مند مهاجرت به کانادا جهت زندگی و کار تمام وقت، که معیارهایی برای حداقل یکی از این برنامه های مهاجرتی تامین می کنند، می توانند رسما علاقه شان را به مقیم دائمی شدن کانادا از طریق ایجاد پروفایل مهاجرت سریع به کانادا ثبت کنند. زمانی که به بانک مهاجرین مهاجرت سریع به کانادا اضافه می شوید، بر طبق سیستم رتبه بندی جامع امتیاز- محور این برنامه (CRS) به شما امتیازدهی می شود.

سپس افراد دارای بالاترین امتیازات جهت درخواست مهاجرت به کانادا به عنوان مقیم دائمی دعوت می شوند. مسئول دعوت افراد واجد شرایط، اداره تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) می باشد.

نحوه کار برنامه مهاجرت سریع به کانادا + بررسی مراحل

برنامه مهاجرت سریع به کانادا یک سیستم آنلاین می باشد که دولت کانادا برای مدیریت درخواست های کارگران ماهر جهت اقامت کانادا استفاده می کند. ما در مطالب زیر شما عزیزان متقاضی را با مراحل کار این برنامه آشنا می کنیم:

گام اولین : اطلاع از تایید صلاحیتتان

نحوه اطلاع از صلاحیت شما برای ثبت نام در این برنامه بر مبنای  پاسخ به چند سوال می باشد. ۳ برنامه مهاجرتی تحت برنامه مهاجرت سریع به کانادا وجود دارد، و هر کدام دارای شرایط مختلفی می باشند:

 • برنامه کارگر ماهر فدرال؛
 • برنامه تاجر ماهر فدرال؛
 • دسته سابقه کار کانادایی .

همچنین استان ها هم می توانند متقاضیان را از بانک مهاجرت سریع به کانادا و از طریق برنامه داوطلب استانی (PNP) جهت تامین نیازهای بازار کار محلی استخدام کنند.

 شما در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه وقت دارید تا این فرم را تکمیل نمایید. از شما سوالاتی درخصوص ملیت، سن، مهارت زبانی، اعضای خانواده، تحصیلات، سابقه کار و جزئیاتی درباره هر پیشنهاد کاری پرسیده می شود.

بر مبنای پاسخ های تان، به شما دقیقا گفته می شود که شما صلاحیت شرکت در کدام برنامه را دارید. اگر شما صلاحیت ” مهاجرت سریع به کانادا” را داشتید، به شما فهرست جزئیات دستورالعمل ها درباره اقدامات بعدی نشان داده می شود. این شامل تکمیل پرونده آنلاین می باشد.

بر پایه همین پرونده، اگر شما شرایط لازم را تامین نمایید، شما در بانک متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا قرار گرفته و احتمالا جهت درخواست مهاجرت دعوت می شوید.

گام ۲: آماده سازی مدارک

شما به مدارکی همانند نتایج آزمون زبان نیازدارید تا نشان دهید که شایسته ثبت نام در برنامه مهاجرت سریع به کانادا می باشید. تهیه برخی مدارک زمان بر است، پس متقاضیان باید از همین الان به گردآوری مدارک بپردازند. این مدارک به دو دسته تقسیم می شوند که در این جدول مشاهده می نمایید:

مدارک برای تشکیل پرونده تان مدارک برای درخواست اقامت دائم کانادا (درصورت دعوت)
نوع مدرک توضیح نوع مدرک توضیح
پاسپورت یا مدرک مسافرتی. گواهی عدم سوء پیشینه
نتایج آزمون زبان برنامه کارگر ماهر فدرال انگلیسی: CLB 7   معاینات پزشکی
فرانسه: NCLC7
دسته سابقه کار کانادایی انگلیسی: CLB 7, 5
فرانسه: NCLC7,5
برنامه تاجر ماهر فدرال انگلیسی: CLB ۴, ۵
فرانسه: NCLC4,5
گزارش ارزشیابی اعتبار تحصیلی اگر شما متقاضی برنامه کارگران ماهر فدرال باشید.شما مایل به اخذ امتیاز از طریق مدرک تحصیلی اخذ شده خارج از کشور باشید اثبات تمکن مالی برای مهاجران ماهر
داوطلب استانی
پیشنهاد کار از جانب کارفرمایی در کانادا

گام ۳: تحویل پرونده

در صورت احراز شرایط تان، شما در بانک متقاضیان پذیرفته خواهید شد. شما در بانک مهاجرت سریع به کانادا با استفاده از سیستم امتیاز محور رتبه بندی می شوید. نمره تان بر مبنای اطلاعات موجود در پرونده تان می باشد.

گام ۴: دریافت دعوت نامه و درخواست اقامت دائم کانادا

پس از اخذ بالاترین امتیازات در بانک مذکور، به شما دعوت نامه ای جهت درخواست اقامت دائم کانادا در عرض ماکسیمم ۶۰ روز ارسال خواهد شد.

نحوه امتیازبندی مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۹

سیستم رتبه بندی جامع (CRS) چیست؟

 در واقع، سیستم رتبه بندی جامع (CRS) سیستم امتیازمحور جهت ارزیابی و امتیاز دهی به پرونده شما و رتبه بندی تان در بانک مهاجرت سریع به کانادا می باشد. امتیازاتی که شما از CRS کسب می کنید شامل مجموعه امتیازات اصلی تا ۶۰۰ امتیاز و مجموعه امتیازات اضافی تا ۶۰۰ امتیاز است، که در جدول زیر مشاهده می کنید. کل امتیازات از ۱۲۰۰ می باشد.

A.فاکتورهای سرمایه انسانی/ اصلی

فاکتورها امتیازات در هر فاکتور- با همسر یا شریک عرفی امتیازات در هر فاکتور- بدون همسر یا شریک عرفی
سن  ۱۰۰ ۱۱۰
سطح تحصیلات  ۱۴۰ ۱۵۰
مهارت زبان  ۱۵۰ ۱۶۰
سابقه کار در کانادا  ۷۰ ۸۰

B. فاکتورهای همسر یا شریک عرفی

فاکتورها امتیازات برای هر فاکتور ( ماکسیمم ۴۰ امتیاز)
سطح تحصیل  ۱۰
مهارت زبان رسمی  ۲۰
سابقه کار کانادا  ۱۰

سرمایه انسانی/اصلی + فاکتورهای همسر یا شریک عرفی= ماکسیمم ۵۰۰ امتیاز (با یا بدون همسر یا شریک عرفی).

C.فاکتورهای قابلیت انتقال مهارت (ماکسیمم تا ۱۰۰ امتیاز)

تحصیل امتیازات برای هر فاکتور (ماکسیمم ۵۰ امتیاز)
دارای مهارت زبان رسمی خوب/قوی و مدرک پسا-متوسطه ۵۰
دارای سابقه کار کانادایی و مدرک پسا- متوسطه ۵۰
سابقه کار اصیل امتیازات برای هر فاکتور (ماکسیمم ۵۰ امتیاز)
د ارای مهارت زبان رسمی خوب/قوی ( سطح معیار زبان کانادایی {{CLB 7 یا بالاتر) و داشتن سابقه کار خارجی ۵۰
دارای سابقه کار کانادایی و سابقه کار خارجی ۵۰
تاییدیه مهارتی ( برای افراد شاغل در مشاغل تجاری) امتیازات برای هر فاکتور (ماکسیمم ۵۰ امتیاز)
دارای مهارت زبان های رسمی خوب/قوی و گواهی مهارت ۵۰

سرمایه انسانی/اصلی + همسر یا شریک عرفی + فاکتورهای قابلیت انتقال= ماکسیمم ۶۰۰ امتیاز

D. امتیازات اضافی (ماکسیمم ۶۰۰ امتیاز)

فاکتور ماکسیمم امتیازات برای هر فاکتور
برادر یا خواهری که در کانادا (  به صورت مقیم دائم یا تبعه کانادا) زندگی می کند ۱۵
مهارت های زبان فرانسوی ۳۰
تحصیل پسا-متوسطه در کانادا ۳۰
کار رسمی ۲۰۰
داوطلب PN ۶۰۰

سرمایه انسانی/اصلی+ فاکتورهای همسر یا شریک عرفی + فاکتورهای قابلیت انتقال + امتیازات دیگر= امتیاز کل ۱۲۰۰ امتیاز

لازم به ذکر است که حداقل امتیاز برای احراز صلاحت در سیستم رتبه بندی جامع CRS در حدود ۴۴۰ امتیاز است.

مدت زمان اعتبار دعوت نامه مهاجرت سریع به کانادا

بر اساس نظر وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در صورت اخذ امتیاز حداکثری و ارسال دعوت نامه به شما، دعوت نامه مهاجرت سریع به کانادای شما فقط تا ۶۰ روز معتبر است. شما بایستی برای تکمیل فرم آنلاین درخواست اقامت دائم کانادا، مراحل زیر را طی کنید:

 • به حساب کاربری تان وارد شوید ؛
 • بر روی لینک درخواست اقامت دائم تحت مهاجرت سریع به کانادا یا Express Entry کلیک کنید.

هزینه درخواست ثبت نام در برنامه مهاجرت سریع به کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست تان $۱۰۴۰، هزینه درخواست برای همسرتان ۱۰۴۰$ و فرزند تان $۱۵۰ می باشد. مدت رسیدگی به درخواست ها نیز ماکسیمم ۶ ماه است. در رابطه با برنامه مهاجرت سریع به کانادا، شما هموطنان عزیز می توانید درخواست مشاوره خود را با مشاورین حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درمیان گذاشته و از مراحل اخذ اقامت  دائم خود در کانادا مطمئن شوید.

در سال های اخیر، کانادا به عنوان مقصد شماره یک ایرانیان تبدیل شده است، ولی متاسفانه  اغلب متقاضیان ایرانی اطلاع چندانی از نحوه مهاجرت و ثبت نام در برنامه های مهاجرتی کانادا ندارند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزاهای مختلف کانادا، با قبول پرونده های مهاجرتی ایرانیان عزیز موفقیت هموطنان را در مهاجرت سریع به کانادا تضمین می کند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Share

مهاجرت به کانادا با سفیران سروش سعادت

موفقیت در مهاجرت به کانادا برای موفقیت در هر کاری در زندگی نیاز به یک سری قواعد و اصولی است که بیشتر افراد موفق از آن بهره می برند . در مهاجرت به کانادا نیز موفقیت دو نوع تعریف می شود یکی موفق شدن در خود پدیده مهاجرت و دیگر زندگی موفق در کاناداست که...

You may also like...

۲ Responses

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.