مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

تحصیل در کانادا با معدل پایین

بررسی کامل تحصیل در کانادا با معدل پایین

اگر می خواهید بدانید که تحصیل در کانادا با معدل پایین امکان پذیر است یا خیر. لذا موضوع این مقاله ارتباط به این عنوان دارد تا بدانیم که آیا فردی با معدل پایین نیز از شرایط بهره مندی از تحصیل در کشور کانادا برخوردار است یا خیر

تحصیل در کانادا یکی از بزرگترین آرزوهای هر فردی است که قصد تحصیل در یک کشور خارجی را دارد. ممکن است برای عده ای نیز این سوال پیش آید که تحصیل در کانادا با معدل پایین امکان پذیر است یا خیر؟

تحصیل در کانادا با معدل پایین

با خواندن این مقاله به پاسخ کامل و دقیق سوالات زیر خواهیم رسید :

  • من با معدل پایین امکان ادامه تحصیل در کانادا را دارم؟
  • آیا با معدل پایین تاثیری در پذیرش دانشگاههای کانادا دارد؟
  • من میخوام برای ارشد عمران اقدام کنم میخواستم راهنمایی کنید
    اونایی که معدل دیپلمشون کمه ، تاثیری بر ویزای تحصیلی و یا دانشگاه ها براییییییی مقطع ارشد داره؟ بنظرم برای دانشگاه ملاک معدل لیسانس باید باشه با نمره ایلتس درسته؟اگه تاثیری نداره، چرا سفارت دیپلم رو میخواد ّ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر
  • معدل دانشگاهیم زیر 15 هست . یعنی معدل زیر 15 شامل ویزای تحصیلی نمیشه ؟ یا پروسه ی کار سخت تره ؟
  • معدل لیسانس اگ ۱۵/۵ باشه چطور؟
    شرط معدله؟😐

من با معدل پایین امکان ادامه تحصیل در کانادا را دارم؟

بالطبع این کشور  به عنوان کشوری پیشرفته و تراز اول دنیا امکانات رفاهی و تسهیلات فراوانی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

با توجه به این که تحصیل در این کشور می تواند هدف خیلی از محصلین و دانشجویان باشد به عنوان یک موضوع پر اهمیت می خواهیم بدان بپردازیم.

رویای تحصیل در کشور کانادا با معدل کم

به عنوان اولین قدم خوب است بدانیم که تحصیل و آموزش در این کشور در چه جایگاهی قرار دارد و سیستم آموزشی این کشور به چه نحو است.

کانادا مهد برخی از موسسات آموزش عالی دنیا است. کانادا سیستم قوی و خوبی از آموزش عمومی را دارد که عمدتا به صورت استانی اداره می شود. در نتیجه برخی از جنبه های نظام آموزش و پرورش می تواند بین استان ها متفاوت باشد.

با این حال، به عنوان آموزش و پرورش تحت نظارت دولت فدرال، استاندارد آموزش و پرورش در سراسر کشور همواره بالا است.

در کانادا سیستم آموزشی عمومی و خصوصی وجود دارد. دولت کانادا با اهمیت زیادی تحصیلات را از مهدکودک تا دبیرستان دنبال می کند. و تقریبا 6 درصد تولید ناخالص ملی را صرف آموزش و پرورش می کند.

در این باره بیشتر بدانیم : تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا با معدل پایین

تحصیل در کانادا با معدل پایین نیز امکان پذیر است. نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که معدل می تواند در انتخاب دانشگاه های این کشور تاثیرگذار باشد. به این نحو که دانشگاه های تراز اول این کشور بالطبع برای ثبت نام شهروندان این کشور با معدل بالا شانس بالاتری برای تحصیل قائل هستند.

اما صرف داشتن معدل پایین مانع از آن نیست که شخصی به عنوان دانشجوی بین المللی نتواند تحصیل در کانادا با معدل پایین داشته باشد.

تاثیر معدل در ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش دانشگاههای کانادا

1.بله در هر دو تاثیر دارد.
٢. هر دو بسيار مهم هستند ولي معدل اولويت داره نمره آيلتس در رشته ها متغيره

برخی (اکثریت)دانشگاه ها شرط معدل دارن که بالای 15 هست.

اما تنها نکته ای که در این مورد قابل ذکر است این است که دانشگاه های این کشور به فردی که قصد تحصیل در کانادا با معدل پایین را دارند سخت پذیرش می دهند.

یعنی احتمال دریافت پذیرش تحصیلی برای این دانشجویان به نسبت دانشجویانی با معدل بالا به مراتب پایین تر است.

درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا بیشتر بدانیم .


معدل لیسانس اگ ۱۵/۵ باشه چطور؟

شرط معدل دریافت ویزای تحصیلی کانادا 16 می باشد .
اغلب دانشگاه های کانادا و همین طور آمریکا حداقل معدل 3 از 4 یا به عبارتی B رو به عنوان ملزومات اولیه پذیرش در نظر می گیرند که تقریبا معادل معدل 15-14 ایران میشه. از این منظر دست کم مشکلی برای حداقل ها ندارین. با این حال چون نزدیک مرز هست طبیعتا شانس تون در مقایسه با کسانی که معدل 18-17 دارند کمتره. برای رتبه های جهانی حدود 500-300 اپلای کنید شانس بیشتری دارین. تلاش کنید در آزمون ها و بقیه موارد پرونده قوی تر باشین که شانس تون بیشتر بشه.

معدل شرطی لازم اما نه کافی برای ویزای تحصیلی کانادا

لازم است به این نکته توجه شود که اگر کسی معدل 18 داشت این بدان معنی نیست حتما پذیرش خواهد شد. و بر عکس اگر کسی معدل 12 داشته باشد بطور یقین از پذیرش تحصیلی در کانادا نباید ناامید شود.
شرط معدل بعنوان یک شرط تلقی می شود .و بقیه شرایط هم در پرونده ویزای تحصیلی کانادا موثر و مفید هستند و می توانند این شرط معدل را به چالش می کشند.
مثلا کسی ممکن است باشد که 5 سال در رشته تحصیلی که درس خوانده تجربه کاری هم داشته باشد . و بخواهد برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کند و معدلش هم پایین باشد ولی بواسطه همین تجربه و مهارت کاری که دارد می تواند به نوعی امتیاز معدل پایین را کاور و پوشش دهد.

البته همه این موارد جزیی بهتر است که با وکیل مهاجرت به کانادا مورد بررسی دقیقی قرار بگیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

با این امید مفتخریم عنوان نماییم که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاش است تا همواره آخرین مطالب مربوط به مهاجرت را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.  ضمن ابراز این نکته خرسندیم اذعان نماییم که مشاورین مجرب در امور مهاجرتی که در این موسسه حضور بهم رسانده اند همواره پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

در انتها ضمن سپاس و قدردانی از مطالعه مقاله تحصیل در کانادا با معدل پایین امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

تحصیل در کانادا با معدل پایین

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.