مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان موضوعی است که در این مقاله بصورت تخصصی و کامل و دقیق به بررسی ان خواهیم پرداخت.

علاوه بر محور اصلی در این مقاله به شرایط و مدارک و موارد استثنایی تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را هم توضیح خواهیم داد.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ! می شود یا نه؟

کشور کانادا متقاضیان زیادی را هر ساله برای مهاجرت به این کشور مجذوب می نماید.این کشور به شدت مهاجرپذیر است زیرا و راه های زیادی را از جمله مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای مهاجران تعیین نموده است.

یکی از مدارکی که در اکثر راه های ورود به این کشور باید ارائه دهید مدرک زبان می باشد به خصوص اگر شما قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید باید مدرک زبان معتبری ارائه دهید و این امر برای بسیاری از متقاضیان مشکل است.

پذيرش مهاجر، دانشجو يا فرد متقاضي كار بدون مدرك زبان در كانادا مثل پذيرش فرد ناتوان به تكلم هستش
شما وقتي مدرك زبان نداري يعني انگليسي نميدوني، پس نه حرف استاد در كلاس درس رو ميفهمي، نه درخواست كارفرما رو و نه ازت انتظار ميره كوچكترين امور شخصي كه التزام به ارتباط دارند رو انجام بدي.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

اما ایا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکانپذیر هست یا نه ؟

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان برای زیر 18 ساله ها

همان طور که مستحضر هستید نظام آموزش و زبان تدریس در این کشور به زبان انگلیسی می باشید. شما باید دانش زبان انگلیسی را داشته باشید تا بتوانید در کلاس ها حضور داشته باشید. برای تحصیل در مقاطع تکمیلی شما باید مدرک زبان معتبری ارائه دهید.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان فقط برای اشخاصی که زیر 18 سال سن دارند عملی است.

البته اگر شما بالای 18 سال سن دارید و مدرک زبان ندارید موسسه سفیران سروش سعادت می تواند شما را برای مهاجرت به این کشور و ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، راهنمائی و هدایت نماید.

به صورت کلی برای مهاجرت به کشور کانادا و ادامه تحصیل در این کشور شما نیازمند اخذ ویزا و همچنین اخذ پذیرش می باشید.

بیشتر بدانیم :  تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

مراحل اخذ اقامت و ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

برای دریافت اقامت خود در این کشور و همچنین ادامه تحصیل در کانادا باید مراحل لازم را جهت دریافت اقامت انجام دهید.

اتباع خارجی برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشند و ویزای شما بسته به نوع اقامت شما در مدت زمان متغیری صادر می شود.

برای اخذ ویزا شما نیازمند ارائه یک نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای مقطع تحصیلی مورد نظر خود می باشید.

معمولا اکثر دانشگاه ها یا کالج ها از شما مدارکی را درخواست می نمایند.

بیشتر بدانیم : اقامت در کانادا بدون مدرک زبان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

جهت اخذ نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج بسته به رشته تحصیلی شما مدارک مورد نیز از شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات شما در مقاطع تحصیلی قبلی
 • پرداخت شهریه دانشگاه و ارسال اسکن فیش برای دانشگاه
 • مدرک زبان انگلیسی که بسته به مقطع تحصیلی شما متفاوت است.

نکته: برای اخذ پذیرش در مقاطع قبل از 18 سال شما ملزم به ارائه مدرک زبان می باشید ولی باید سطح دانش زبان شما در حدی باشد که بتوانید از پس مصاحبه بر بیایید.

برای مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس نیز شما با کمک موسسه سفیران سروش سعادت می توانید فرایند اخذ پذیرش خود را بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های کانادا انجام دهید.

بعد از اخذ باید فرایند لازم را جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا انجام دهید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

با دریافت نامه پذیرش شما می توانید وارد مرحله دریافت ویزا شوید. برای دریافت ویزا نیز شما باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک بسته به شرایط شما متفاوت است  ولی به صورت کلی این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • نامه پذیرش اخذ شده از دانشگاه یا کالج
 • مدرک زبان معتبر در صورت قصد ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی
 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه معتبر
 • نامه تمکن یا پشتوانه مالی که توسط بانک صادر شده است.
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه

طول دوره تحصیل در کانادا

کشور کانادا مانند سایر کشورها برای مقاطع تحصیلی خود مدت زمان مشخصی را تعیین نموده است.

در این کشور مقطع کارشناسی معمولا 4 ساله می باشد.

مقطه کارشناسی ارشد در کشور کانادا معمولا 2 ساله می باشد.

مقطع دکترا نیز در این کشور 3 سال یا 4 سال می باشد.

اجازه کار در حین تحصیل

برای مشغول به کار شدن در این کشور در حین تحصیل شما باید مجوز کار را دریافت نمائید.

مجوز کار برای مقاطع لیساس معمولا 10 ساعت، مقطع فوق لیسانس معمولا 20 ساعت و مقطع دکترا معمولا 30 ساعت در هفته برای متقاضیان دریافت کار در حین تحصیل در کشور کانادا صادر می شود.

لازم به ذکر است که شما در اتمام تحصیل مقطع تحصیلی خود رد این کشور می توانید طبق مدت زمانی را که مشغول به تحصیل بوده اید مجوزی مبنی بر اجازه اقامت دریافت نمایئد و در این مدت در جست و جوی کار باشید و در صورت دریافت کار اقامت خود را تمدید نمائید.

بیشتر بدانید :  کار در کنار تحصیل در کانادا

نکته ای که در خصوص کشور کانادا بسیار حائز اهمیت است و به محبوبیت این کشور می افزاید این است که شما بعد از 3 سال کار کردن در این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم در کشور کانادا اقدام نمائید و درخواست خود رابه اداره مهاجرت کشور ارسال نمائید.

میزان شهریه در دانشگاه های کانادا

کانادا از جمله کشورهایی می باشد که شما در صورتی می توانید مجاز به تحصیل در دانشگاه های آن باشید که یا بورسیه تحصیلی بنابر شرایط خود دریافت نموده باشید و یا میزان شهریه دانشگاه را به حساب داشگاه ها واریز نمائید.

شهریه دانشگاه در این دانشگاه بسته به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و همچنین بسته به ایالت مورد نظر شما متفاوت است.ولی به صورت کلی شهریه دانشگاه ها حدودا از سالی 10.000 دلار کانادا شروع می شود و این رقم ممکن است تا سالی 20.000 دلار کانادا نیز باشد.

بیشتر بدانیم : هزینه های تحصیل در کانادا

برای اخذ پذیرش شما ملزم به پرداخت شهریه یک سال تحصیلی خود می باشید در غیر این صورت نامه پذیرش شما صادر نمی شود.

در پایان

در این مقاله که توسط کارشناسان حاذق ما در خصوص تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان خدمت شما متقاضیان ارائه گردیده است، سعی نمودیم شما را با جزئیات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی و همچنین در صورت ممکن بدون مدرک زبان آشنا سازیم. اما برای زندگی بهتر در یک کشوری هرچقدر زبان آن کشور را بدانید راحتتر خواهیم بود . و اگر هدف از مهاجرت ، زندگی بهتر است پس لازم است که زبان خود را تقویت کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر  شما می توانی با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و امکان دریافت اقامت داشجویی خود را بدون مدرک زبان در کشور کانادا توسط مشاورین ما بررسی نمائید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.