مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

نگاهی کامل به تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم +آخرین بررسی 2019

در این نوشتار، ما  درباره موضوع تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم صحبت می کنیم. و شما را با جزییات تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، شرایط و نیازمندی ها، درخواست برای پذیرش دانشگاهها و کالج ها، مزایا و امتیازات مربوطه آشنا می کنیم. در صورت نیاز به توضیح جزئی تر، می توانید با وکلا و مشاورین زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایید.

برای بررسی کاملتر در این زمینه به جواب سوالات شما هم خواهیم پرداخت :

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم
تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

شرایط کلی تحصیل در کانادا به چه شکلی است؟

کانادا در حدود ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی ش را صرف آموزش می کند و دارای یک سیستم آموزشی متنوع، با مدارس دولتی و خصوصی در همه سطوح و مقاطع می باشد.

تحصیل تمام وقت درهمه استانها اجباری است و شامل کودکان از ملیت های خارجی است که بطور موقتی یا دایمی در کانادا ساکن شده اند. تحصیل اجباری در کانادا معمولا در سن پنج، شش، یا هفت سالگی شروع می شود و تا بین سنین ۱۶ و ۱۸ سالگی ادامه می یابد.

مسئولیت آموزش در کانادا بر عهده استانها و بخش ها می باشد، به عمین دلیل نیازمندی ها و استانداردها در مناطق مختلف بطور قابل توجهی متفاوت از هم می باشد.

هزینه تحصیل در کانادا برای مقاطع ابتدایی و راهنمایی چقدر است ؟

هزینه تحصیل در مقاطع ابتدایی و راهنمایی برای شهروندان کانادایی رایگان می باشد. اما والدین بایستی که شهریه های دانش آموزی بین $5 و $100 دلار را در هرترم برای کلاس های فوق برنامه پرداخت کنند.

سیستم آموزش و پرورش در کانادا چگونه است ؟

کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی در دنیا را دارد. آموزش رسمی در کانادا متشکل از سه سطح می باشد:

 • ابتدایی؛
 • دبیرستان؛
 • آموزش عالی.

آموزش مهارتی، آموزش بزرگسالان و مدارس یا کلاسهای خاص هم جزوی ازبرنامه آموزشی در اغلب استان ها به حساب می آید. والدین خارجی ساکن در کانادا ممکن است که ترجیح بدهند که فرزندانشان را به یک مدرسه بین المللی خصوصی بفرستند که سازماندهی و برنامه های آموزشی شان  مشابه مدارس دولتی باشد.هزینه مدارس خصوصی در کانادا بالاست.

زبان آموزش در اکثر مدارس کانادا انگلیسی می باشد، به استثنای کبک که زبان فرانسوی زبان اول آموزشی محسوب می شود.

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چگونه خواهد بود؟

ادامه تحصیل و اخذ مدرک دیپلم به شما امکان می دهد تا با آخرین تکنولوژی ها آشنا شده، دانش و مهارت های تان را ارتقا بخشید، و فرصت های شغلی تان را هم افزایش بدهید. همچنین اخذ مدرک دیپلم به شما امکان ادامه تحصیل پس از دبیرستان را در مقاطع عالی تر می دهد.

در کانادا، دوره هایی که برای تان جهت اخذ مدرک دیپلم ارایه می شود ممکن است از این طریق پیشنهاد شود:

 • مراکز آموزشی و دبیرستانهای بزرگسالان؛
 • کالج های عمومی یا CEGEP ها؛
 • ü                    انجمن مدرسه محلی تان یا انجمن آموزش؛
 • آنلاین، از طریق موسسات آموزش از دور؛
 • سازمانهای خدمات عمومی.

پس شما با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان تان فرصت های شغلی خودتان را افزایش داده و به خودتان در جهت کسب درآمد بیشتر کمک می کنید.با این وجود، دیپلم دبیرستان به خودی خود تقریبا یک چیز بیهوده ای است چراکه اکثر کارفرمایان به دنبال فارغ التحصیلان کالج می باشند.

شما با در دست داشتن مدرک دیپلم تان در واقع مجوز درخواست برای پذیرش در کالج ها یا دانشگاههای کانادا را در اختیار دارید.

برای ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ، کالج بهتر است یا دانشگاه ؟

عمده تفاوت بین این دو در این است، که آیا شما در انتظار یک دوره کاربردی هستید تا شما در یک کالج ثبت نام بکنید درحالی که اگر هدفتان یک دوره آکادمیک باشد، گزینه انتخابی تان دانشگاه خواهد بود.

دلیلی وجود ندارد که شما از تحصیل کالج تان منصرف شوید فقط به این خاطر که شما دیپلم دبیرستان یا GED ندارید. اکثر کالج های دولتی و برخی کالج های خصوصی شما را در صورت نداشتن دیپلم دبیرستان یا GED پذیرش خواهند کرد. اگرچه اکثر کالج های دولتی به شما اجاز ثبت نام می دهند، اما برخی از کالج ها به شما مدرکی نمی دهند مادامیکه شما GED تان را اخذ بکنید.


GED چیست ؟

General Educational Development
 گذراندن آزمون GED به کسانی که دبیرستان را کامل نکنند و یا کسانی که الزامات دیپلم دبیرستان را برآورده نمی کنند، فرصت کسب مدارک تحصیلی عالی تحصیلی خود را دارند، همچنین به عنوان یک معادلۀ تحصیلات تکمیلی دبیرستانی یا دیپلم معادلۀ تحصیلی نامیده می شود.

اما ادامه تحصیل در دانشگاهها و موسسات عالی کانادا در وهله اول منوط به داشتن مدرک دیپلم معتبر است. در هنگام  درخواست ادامه تحصیل به کالج یا دانشگاه، نمرات دبیرستان یک پارامتر مهمی در پذیرش دانش آموزان محسوب می شود.

تفاوت GED و دیپلم در کانادا

سوبرداشتی در بین عموم وجود دارد مبنی بر اینکه قبولی در آزمون توسعه تحصیل عمومی (GED) و اخذ دیپلم دبیرستان در کانادا یک چیز مشابهی هستند. قبولی در تست های GED می تواند منجر به اعطای مدرکی گردد که معمولا معادل با دیپلم دبیرستان در کانادا است. اما  این دو از هم متفاوت ند:


نوع دیپلم
GED دیپلم دبیرستان سنتی
مزایا اتمام آن راحتتر است؛برای افرادی که سن دبیرستان شان گذشته ایده آل می باشد.مسیر سریعتر به یک شغل است. تجربه در طول عمر؛دانش آموزان را برای مطالعه پسادبیرستانی آماده می کند؛در ایالات متحده و در خارج مورد قبول است.
معایب ممکن است که در خارج مورد قبول نباشد؛تست سخت تر از حد انتظار است. اتمام آن زمان بر است.

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟

بله چرا که نه. همه چیز بستگی به همت و تلاش خودتان خواهد داشت . البته به منظور پذیرش در موسسه آموزشی کانادایی نیازمندی هایی وجود دارد که  دانش آموزان خارجی بایستی که قبل ازمهاجرت به کانادا آنها را تامین بکنند، خواه آن یک برنامه لیسانس باشد یا خواه برنامه فوق لیسانس،  بسته به رشته تحصیلی تان، برنامه ها و سایر فاکتورهای مرتبط با رقابت می تواند متفاوت باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم کدامند؟

مدارک لازم جهت پذیرش به عنوان دانشجوی بین المللی

 • گزارش ارزشیابی اعتباری (CAR):

بسته به برنامه هایی که شما در کانادا متقاضی تحصیل آن هستید، گزارش ارزشیابی اعتباری(CAR) مورد نیاز هست. این گزارش به کارکنان پذیرش کالج این امکان را می دهد که تا بفهمد که تا چه حدی تحصیل انجام شده در خارج (دیپلم، لیسانس و غیره) معادل با درجات علمی کسب شده در دانشگاه های کانادا است.

 • مدرک مهارت زبان انگلیسی:

به عنوان یک متقاضی بین المللی، اگر شما درخواست برنامه ی تجصیلی تدریس شده به زبان انگلیسی هستید، و اگر انگلیسی زبان اول تان نیست، مدرک مهارت انگلیسی (TOEFL, IELTS, MELAB) جهت پذیرش درخواست، مورد نیاز است.

 • ویزای تحصیلی کانادا(FORM IMM1294):

زمانیکه شما نامه پذیرش از دانشگاه/کالج کانادایی دریافت کردید، لازم است که شما ویزای تحصیلی کانادا را درخواست بکنید. مدارک لازم  که شما جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارید:

* پاسپورت معتبر

* نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج

* مدرکی دال بر اینکه شما پول کافی برای ساپورت خود و وابستگانتان را در طول قامت در کانادا در اختیار دارید.

* نامه ای از یک سازمان اسپانسر،درصورتی که شما اسپانسر مالی دارید،

* تایید صلاحیت پزشکی و/یا تایید صلاحیت امنیتی، بسته به کشور خودتان.

مدارک جهت ورود به کانادا برای دانشجوی خارجی

ماموران مهاجرت این مدارک را برای چک کردن شان از شما خواهند خواست:

 • ویزای تحصیلی (FORM IMM1294)؛
 • پاسپورت معتبر؛
 • ویزای ویزیتور، در صورت لزوم؛
 • کلیه مکاتبات و نامه های مورد استفاده برای کسب تایید دانشجویی تان ( مجوز تحصیل).

هزینه ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چقدر است؟

این مسئله باید کاملا بررسی شود. مراکز اموزشی و دانشگاه ها هر کدام شهریه خاص خود را دارند . بسته به استان و سایر هزینه های زندگی در کانادا رقمهای مختلفی را می شود بدست اورد. اما بطور تقریبی به این لیست دقت کنید :

 • میزان تقریبی شهریه و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 13هزار تا 19 هزار دلار
 • میزان تقریبی شهریه و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 6 هزار تا 10 هزار دلار
 • میزان تقریبی شهریه و هزینه تحصیل در مقطع دکتری حدود21 هزار تا 29 هزار دلار
 • هزینه خرید لوازم تحریر و تحصیل به صورت سالیانه حدودا 850 تا 11000 دلار
 • هزینه خوابگاهای دانشجویی ماهیانه بین 280 تا 650 دلار
 • هزینه زندگی به صورت مستقل ماهیانه بین 750 تا 11000 دلار
 • سایر هزینه های جاری شامل (غذا،رفت و آمد و … حدود 500 دلار

البته این ارقام تقریبی هستند و هر ساله دچار تغییر می شوند. خواندن این نوشته هم در این زمینه میتواند مفیت باشد :
 هزینه های تحصیل در کانادا

شهریه رشته های تحصیلی در کانادا

سخن پایانی در رابطه با تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

نمی توان از تحصیل خارجی سخن گفت و سخنی از کانادا را به میان نیاورد. کانادا، با داشتن برترین زیرساخت های آموزشی و تحقیقاتی، سطح علمی و دانشگاهی برتر و نیز محیط علمی شاداب و دینامیک، در بین دانشجویان و اساتید بین المللی معروف است. ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم امکانپذیر است و دانشگاهها و کالج ها بر مبنای دیپلم معتبر، و داشتن سایر مدارک و اسناد اقامتی و مهاجرتی لازمه اقدام به پذیرش متقاضیان می کنند.

کارشناسان و وکلای معروف و با تجربه موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت به صورت کاملا تخصصی آماده ارایه همه نوع خدمات مشاوره مهاجرتی و اقامتی هستند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Share

You may also like...

1 Response

 1. negin گفت:

  سلام ببخشيد ايران نيستم و ميخوام كارهاي دوستم تو شما انجام بديد
  چطور ميتونم در ارتباط باشم باهاتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.