مهاجرت و اقامت کانادا با سفیران سروش سعادت
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ترین مجموعه مهاجرتی ایران با شخصیتی حقوقی مستقل و تشکیل شده از دپارتمان های مختلف مهاجرتی در زمینه ی ویزاهای سرمایه گذاری و ویزاهای کاری و کار آفرینی و ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کوتاه مدت و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه داشته است.

اعتبار دیپلم ایران در کانادا

اعتبار دیپلم ایران در کانادا مقوله ای که بسیار مورد سوال قرار گرفته  است و در این زمینه چه برای ویزای تحصیلی کانادا چه برای استادی پرمیت کانادا ارزشیابی و معادل سازی دیپلم و لیسانس ایران در کانادا همواره مورد توجه و سوال بوده است.
در مقاله ای که در پیش روی شما عزیزان است نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص اعتبار دیپلم ایران در کانادا پرداخته شده است که امید است مطالعه آن برای شما بزرگوارانمفید باشد.

آیا دیپلم ایران در کانادا اعتبار دارد؟

اعتبار دیپلم ایران در کانادا چقدر می باشد؟

جواب این سوال کوتاه ساده است.بلی. دیپلم ایران در کانادا معتبر است.

منتهی به این دلیل که در کانادا دیپلم در ازای 12 سال تحصیلی داده می شود و در ایران 11 سال این اختلاف یک سال که همان دوره پیش دانشگاهی است باعث می شود که پس از ورود به کانادا مدرکتان معادل سازی شود و نهایتا لازم می شود فرد چند واحد را بگذراند.

ارزشیابی و معادل سازی دیپلم ایران در کانادا

یکسری دروس هستند که در کانادا دارای اعتبار هستند و یکسری دروسی که در ایران خوانده می شوند در کانادا فاقد اعتبار می باشند.

در واقع بحث ارزشیابی و معادل سازی دیپلم ایران در کانادا یا هر دیپلم کشور دیگری همین است که سیستم آموزشی کانادا دروسی را که مورد تاییدش نیست باید دانش آموز و دانشجو آنها را جایگزین کند.

بعنوان مثال دروس شیمی و فیزیک و ریاضیات ایران دارای اعتبار جهانی هستند و در کانادا هم مورد پذیرش قرار می گیرند اما دروسی مانند دینی و دفاعی و …را در کانادا قبول نمی کنند و باید با فلسفه و منطق و زیست شناسی و …. جایگزین شود.

اعتبار دیپلم ایران در کانادا و دروس خاص

یکسری دروس هستند که در کانادا هم بصورت عملی و آزمایشگاهی باید پاس شوند.
مانند درس زیست شناسی … که اگر در ایران آن را نگذرانده باشید می بایست در کانادا در کلاس هایش شرکت نمایید.

درس دیگری که در این زمینه شاید چالش انگیز است مربوط ادبیات زبان انگلیسی، فرانسه و فارسی می باشد.

در کانادا زبان انگلیسی و فرانسه در اولویت قرار می گیرند پس بالطبع یکسری واحدهای مربوط به زبان و
ادبیات انگلیسی و فرانسه را می بایست پس از ورود به کاندا بگذرانید.

 

شرط معدل دیپلم برای ورود به دانشگاه های کانادایی

وقتی که مدرکتان ارزشیابی و معادل سازی شد که البته پروسه و پیچیدگی های خاص خود را دارد و وکیل مهاجرتی تان انجام آن را برایتان توضیح خواهد داد می بایست شرایط دانشگاه ها یا کالج ها را مطابق معدلی که اخذ کرده اید بررسی کنید. طبیعتا نمراتی که در مقطع دیپلم خود گرفته اید تاثیر مستقیمی دارد با این که سرانجام موفق به اخذ پذیرش از چه کالج یا دانشگاهی شوید.

با کلیک بر روی لینک ذیل می توانید با سیستم آموزشی در کانادا بیش تر آشنا شوید:

سیستم اموزشی در کانادا

با توجه به هزینه Application fee که بابت اپلای در هر مدرسه، کالج یا دانشگاهی می بایست پرداخته شود بهتر است ابتدائا شرایط مد نظر دانشگاه ها و کالج ها را بررسی نمایید.

 

ارزشیابی و معادل سازی لیسانس ایران در کانادا

این که این ارزشیابی و معادل سازی به چه نحوی می باشد بیشتر مربوط به دانشگاهی است که از آن فارغ التحصیل شده اید.

طبیعتا هر چه رنکینگ دانشگاهتان در ایران بهتر بوده باشد، امکان پذیرش گرفتن از دانشگاه های بهتری در کانادا را خواهید داشت. در این میان موقعیت فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، دانشگاه تهران، بهشتی و … بهتر از سایرین خواهد بود.

 

راهکاری مناسب برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

در مقاله ویزای تحصیلی کانادا شرایط گرفتن این ویزا و مهاجرت تحصیلی کانادا توضیح داده شده است.
اما در این خصوص یک سری موسسات خصوصی در کانادا هستند که دروس دانشگاهی ارائه می کنند و برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا می توان از این موسسات خصوصی کمک گرفت. اما دو ایراد بزرگ دارند:

  1. خیلی گران هستند
  2. مدرکشان از اعتبار بالایی برخوردار نیست.

توجه داشته باشید که اطلاعات مهاجرتی به دلیل تغییر مداوم قوانین کشورهای مختلف، ثابت نمی ماند و بهتر است پیش از انجام هر اقدامی با کارشناسان حقوقی ما در موسسه سفیران سروش سعادت مشاوره نمایید.

امیدوار است مقاله اعتبار دیپلم ایران در کانادا  برای بهبود روند تکمیلی اطلاعات مهاجرت تحصیلی کانادا ی شما عزیزان مفید واقع شود.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Share

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.