کار مهندسی عمران در کانادا عنوان مبحث دیگری است که برای مهندسانی که خواهان مهاجرت کانادا هستند از میزان در آمد آن و تا نحوه استخدام و پیدا کردن کار مناسب در سمت و سوی این رشته کاری ، بسیار اهمیت پیدا می کند.

مهندسی عمران در کانادا

اطلاعات جامع کار مهندسی عمران در کانادا :

کار مهندسی عمران در کانادا

مهندسی عمران در کانادا

آگاهی از شرایط کلی کار در کانادا با توجه به رشته و مهارت کاری یکی از لزومات مهاجرت هدفمند به کاناداست که ما درا ین بخش به کار مهندسی عمران در این زمینه می پردازیم:

💠 یکی از مشاغل پرطرفدار با بازار کار نسبتا خوب و با تنوع و گستردگی بسیار زیاد. دوستان عمران میدونن که چقدر حیطه کار در این گرایش متنوع و بالاست.از #استراکچر گرفته تا #مهندسی_آب_و_راه_و_خاک و …و در هر کدوم هم باز دنیایی متفاوت. قطعا نمیشه حتی در چند پست هم به طور کامل راجع به سیویل نوشت و من فقط سعی میکنم خیلی خلاصه توضیح بدم.
💠 گرایش استراکچر یا همون #Designer یکی از گرایشهای اصلی عمرانه و دوستانی که ایران هستن این رشته رو به عنوان مهندسی طراحی سازه میشناسن. در ایران اگه شما بخواید در این فیلد کار کنید حتما باید آزمون طراحی #نظام_مهندسی رو بدید و حق امضا بگیرید. اینجا هم همین داستانه با کمی تفاوت. #سازمان_نظام_مهندسی_اونتاریو یا:

#Professional_Engineers_Ontario (#PEO)

💠 سازمان متولی بخش مهندسین اونتاریو هست که به تمامی کارهای مهندسین نظارت میکنه و ضمنا #آز_ون_نظام مهندسی یا

#Professional_Engineering (P.eng)

💠 هم تحت نظارت این سازمان برگزار میشه.مساله ای که هست اینه که اگه قصد کار کردن در این فیلد رو دارید گرفتن مدرک  P.eng کاملا اجباریه و تا شما این مدرک رو نگیرید نمیتونید به عنوان مهندس طراح کار کنید. در واقع شما حق امضا ندارید و نمیتونید در هیچ شرکتی به عنوان مهندس یا طراح کار کنید مگر اینکه تحت نظر یه مهندس P.eng باشید که برای مدت کوتاه و فقط برای گرفتن P.eng  خوبه ولی نمیتونه داعمی باشه. راجع به بحث گرفتن P.eng  قبلا پست مفصلی گذاشته شده.
💠 واما بازار کار…در تورنتو بازار کارش بد نیست نه اینکه عالی باشه ولی اگه یه مقدار تلاش کنید و صبر و حوصله به خرج بدید بلاخره به نتیجه میرسه. بهترین راه برای جذب کار شدن دوره های Co_op# هست و در بسیاری موارد اگه رزومتون خوب باشه و واقعا کار بلد باشید میتونید پس از کوآپ تو همون شرکت بمونید و کار کنید.
💠 به نظر ما گذروندن دوره کوآپ برای این رشته جزو ضروریاته چون ما نه با کدهای طراحی اینجا و نه با نرم افزارهای طراحی اینجا آشنا نیستیم و دوره کوآپ به شما این فرصت رو میده که به دور از استرس مشغول یادگیری بشید و تجربه کانادایی کسب کنید. حقوق دریافتی استراکچر ها از سالی ۶۰٫۰۰۰ تا شروع میشه و تا ۱۴۰٫۰۰۰  دلار  هم میرسه. کار بسیار خوب و با پرستیژیه ولی مسوولیت بالایی هم داره.

🔴 نرم افزارها مورد استفاده دیزاین اینجا شامل :

#STAAD_PRO
#STTAD_FOUNDATION
#ETABS
#S_CONCRETE
#QR_WALL
#Tedds
#Tekla_Structure
#CAISSON
#B_LINE
#SP_COLUMN
#SP_SLAB
#SO_MATS
🔴 کدهای طراحی در کانادا هم :
CSA-S16 (#Steel)
CSA-S23.1/2 (#Concrete)
CSA-S23.3 (Concrete)
CSA-S23.4 (Concrete)
#NBC (#National_Buildings_Code)
#OBC (#Ontario_Buildings_Code)
#CFEM (#Canadian_Foundation_Engineering_Manual)
امیدوارم  با خواندن مقاله “کار مهندسی عمران در کانادا ”  به بینش صحیحی از کارمهندسی عمران در کانادا پیدا کرده باشید و با دید بهتری
برای مهاجرت کاری کانادا اقدام کنید.
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.