کمک هزینه تولد فرزند در کانادا

کمک هزینه تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا می تواند راهی باشد برای گرفتن اقامت دائم کانادا. البته قوانین مهاجرتی کانادا سال به سال دچار تغییراتی می شوند تا جلوی کسانی که از حفره های قانون تولد در کانادا استفاده می کند جهت صرفا رسیدن به مقاصدشان جلوگیری شود.

اما با این وجود اخذ اقامت دائم از طریق تولد فرزند در کانادا همچنان مورد توجه بسیاری است از والدین است که با ویزاهای تحصیلی و مهاجرتی بچه شان را در کانادا بدنیا می اورند تا بتوانند اقامت بگیرند.

البته باید این دوستان با جدیدترین قانونهای شهروندی کانادا اشنا باشند و حتی با هزیته های تولد در کانادا اشنا باشند که ما در این بخش به یکی از قانونهای تولد در کانادا که بعنوان بسته حمایتی دولت کاناداست اشاره می کنیم در اینده از قانونهای جدید شهروندی و تولد در کانادا بیشتر خواهیم گفت.

کمک هزینه تولد فرزند در کانادا
کمک هزینه تولد فرزند در کانادا

برنامه های حمایتی دولت کانادا از تولد فرزند

👈 پیرشدن جمعیت یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری کشورهای جهان بوده به طوری که از آن به عنوان بحرانی بزرگ یاد می‌شود.این موضوع باعث شده تا اکثر کشورهای جهان برای مقابله با این بحران با توسل به #مشوق_های_دولتی در جهت بالا بردن نرخ زاد و ولد در کشورهایشان گام بردارند.

در #کانادا در یک دهه گذشته #مرخصی_زایمان از ۱۰ هفته به ۳۵ هفته و سپس به یکسال افزایش داشته است که نشان از توجه دولتمردان این کشور به موضوع مهم بحران جمعیت دارد. در کشور #کانادا هم‌ اینک زوج‌هایی که صاحب فرزند می‌شوند می‌توانند بدون اینکه دغدغه از دست دادن کارشان را داشته باشند به مدت #یکسال از #مرخصی_زایمان استفاده کنند حتی این مرخصی زایمان می‌تواند با توافق زوجین بین پدر و مادر تقسیم شود.

همچنین، به گزارش TV5 جمعیت #کانادا در سال ۲۰۱۲ به ۳۳ میلیون نفر رسید جمعیت #کانادا در فاصله سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ پنج میلیون و نهصدهزار افزایش داشته است و در این میان #مهاجرت_اولین_عامل_رشد_جمعیت #کاناداست.

در ایالت #کبک (Quebec) در #کانادا افرادی که صاحب #فرزند_سوم می‌شوند از #هدایای بالایی برخوردار می‌شوند. برای مثال برای #فرزند_اول ۵۰۰ دلار، #فرزند_دوم۱۰۰۰دلار و برای #فرزند_سوم ۷۵۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند. البته این بسته‌ها تنها شامل تشویق_های_ملی نمی‌شود بلکه شامل تسهیلات_آموزشی_و_رفاهی_کودکان هم می شود.

کمک هزینه تولد فرزند در کانادا |Canada Child Benefit

همچنین دولت_کانادا در قالب طرح (CCTB) که طرحی حمایت‌کننده از کودکان است علاوه‌ بر پیش‌بینی مزایای_مالیاتی برای خانواده‌ها به ازای فرزند_اول ۲۹۰ دلار و برای فرزندان_دوم_،_سوم_و_چهارم هر کدام ۲۷۰ دلار کمک‌_هزینه_ماهیانه می‌پردازد.
در سال ۲۰۱۶ دو برنامه UCCB یا Universal child care benefit و برنامه CCTB با یکدیگر ادغام شده و برنامه جامع CCB یا Canada Child Benefit معرفی شده است.

 

لازم به ذکر است که این قوانین مختص شهروند کانادایی است یعنی کسی که از لحاظ قانونی شهروند کانادایی محسوب می شوند و اقامت قانونی دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *